Skocz do zawartości

"Trik" przyśpieszenia systemu


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ziomek to mój temat, won :/

 

"Masz wybrać Smartplacement i cierpliwie czekać. Nie możesz wybrać wszystkich opcji - to fizycznie niemożliwe.

Reszty nie komentuję bo podejrzewam, że coś mocno narzeźbiłeś."

Niestety nie wybrałem tej opcji.. i zrobiło mi jakąś optymializacje wszystkich dysków..

To samo w boot time

Odnośnik do komentarza

Masz dyski z partycjami czy dysk z partycjami?

Pokaż obrazek z Zarządzania dyskami.

Wklejam zdjęcie z zarządzania dyskami.

 

+ Dodatkowe pytanie czy moge zainstalować od nowa wersje Perfect disk FULL i na nowo zdefragmentowac to wszystko?

Chce wiedziec czy takie wielokrotne defragmentacje nie maja jakiś minusow dla dysku, bo juz raz defragmentowalem deffraglerem,trwalo to ponad 10h, wczoraj tym PD optymilizowalem, a jak uruchomilem kompa ot jeszcze w boot time jakies 10min tez mi cos robilo i dzisiaj moge jeszcze raz?

Nie wplywa to zle na dysk?

post-7537-0-46706400-1354814750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Kilka spraw:

Wklejam zdjęcie z zarządzania dyskami.

Na W7 przydzieliłeś 70 GB i może jeszcze x64 a na XP ponad 100 GB.

Dla softu defragmentującego to sytuacja szczególna.

Nie testowałem takiego układu ale jestem prawie pewien, że soft uruchomiony w W7 traktuje tą partycję jako sytemową i stosownie działa.

Jeżeli uruchomisz na W7 defragmentację partycji z XP to pewnie nic się nie stanie ale soft potraktuje ją jak zwykłą partycję. Nie sądzę aby coś uszkodził.

Zalecam instalację ponowną softu na partycji z XP i defragmentację z tego systemu ale tylko tej partycji - szczególnie z opcją SMARTPlacement.

Pytanie czy licencja Ci na to pozwoli. Nie wiem.

W obu przypadkach włącz BOOT na ON i po skończonej defragmentacji restart.

Możliwe, że soft odpalony na W7 załatwi defragmentację E: z XP w wersji BOOT bez restartu ponieważ system XP jest nieaktywny.

Partycję D: możesz traktować pod W7.

 

Dodatkowe pytanie czy moge zainstalować od nowa wersje Perfect disk FULL i na nowo zdefragmentowac to wszystko?

Tak. Jeżeli kupiłeś licencję to wystarczy, że wpiszesz klucz (powinno być w ikonce "?" z prawej strony okna.

Następnie też tam klikasz Check for updates i zainstaluje się aktualna pełna wersja softu. Nie musisz deinstalować.

 

Chce wiedziec czy takie wielokrotne defragmentacje nie maja jakiś minusow dla dysku,

To są typowe operacje dyskowe - nic szkodliwego.

Po uporządkowaniu partycji w trakcie pracy systemu jest mniej operacji niż w czasie pracy systemu na dysku z burdelem.

 

@Singapjap

Nie pisz bzdur - kilka godzin pierwsza defragmentacja. Partycja 300 GB albo 70 GB? 30 minut to wszystko. No chyba, że tam jest 1 % wolnego.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

@Wiesław

"Zalecam instalację ponowną softu na partycji z XP i defragmentację z tego systemu ale tylko tej partycji - szczególnie z opcją SMARTPlacement."

 

Tyle że to jest partycja XP ale tak się tylko dysk nazywa tam mam tylko parenaście pojedyńczych plików typu instalki exe, filmiki, muzyka to wszystko. Nie mam tam nawet programu files z programami. Wszystko instaluje zawsze na C i D. Ale skoro mam tam zainstalowac disk partitiona to ok..

Nie mam systemu Xp uzywam tylko Windows 7..

Odnośnik do komentarza
Nie mam systemu Xp uzywam tylko Windows 7..

Absolutnie nie instaluj tam PD dodatkowo. Zasugerowałem się tym, że możesz mieć tam drugi system (nie wczytywałem się w dane partycji).

I napisałem wyraźnie: "na partycji z XP" a nie "na partycji XP".

Dla poprawności wejdź we właściwości E: i zmień nazwę partycji na co chcesz.

 

EDYTA

Tak czy inaczej wcześniejszy mój post może dać do myślenia tym, którzy mają więcej niż jeden system na kompie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Co do tego defragmentowania, zainstalowalem jeszcze raz wersje perfect diska mam pelna wersje jednak ustawia mi opcje SmartPlacement tylko na dysk C, na reszte mam opcje consolidate free space (nic nie zmienialem taka byla widocznie default opcja)

wklejam dowód:

Czy dobrze więc mi robi?

Zostawiam tą defragmentacje na noc wszystkich dyskow.

post-7537-0-95535100-1354849420_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...