Skocz do zawartości

Spadki fps w cs 1.6


Sph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, gdy nic sie nie dzieje mam 100 fps, jednak podczas akcji sa spadki nawet do 30 (w zaleznosci jak duzo dzieje sie na ekranie).

Problem wystepuje od ponad roku. Kiedys fpsy spadaly tylko w granacie dymnym (chyba przez slaba karte graficzna) ale spadkow podczas zwyklej akcji nie bylo.

Od tamtego czasu wymieniany byl zasilacz bo stary juz zdychal tzn. komputer nie chcial sie wlaczac (moze problem jest zwiazany wlasnie z tym, ze stary zasilacz narobil jakis szkod w komputerze?)

 

 

Sprzet:

 

- plyta glowna: Gigabyte GA-G33M-S2

- procesor: Intel Core 2 Quad @ 2.40 GHz (4 CPUs)

- ram: 6 GB

- karta graficzna: Radeon HD5450 512MB (wiem slaba ale testowalem tez na innej, czytajcie dalej)

- zasilacz: Fortron - AC INPUT: 220-240V, DC OUTPUT: 350W (400W PEAK)

 

Ogolnie ten komputer ma juz z 7 lat jesli jest to dla was jakas wskazowka. A sama gra jest jeszcze starsza bo ma okolo 13 lat..

 

 

Ponizej wypisze czego juz probowalem zeby pozbyc sie problemu (bez skutku):

 

- format dysku

- czyszczenie komputera w srodku

- wymiana pasty termoprzewodzacej na procesorze i na karcie graficznej

- systemy operacyjne ( xp / vista / 7 )

- rozne sterowniki do mojego radeona

- podlaczenie karty graficznej geforce GTS450 1GB (spadki fps byly troche mniejsze ale nadal byly)

- rozne sterowniki do tego geforce

- ustawienia 3D karty graficznej mam na wydajnosc

- synchronizacja pionowa jest wylaczona

- zmiana priorytetu gry

- zmiana koligacji

- uruchamianie gry w roznych trybach zgodnosci

- fpsy podobno moga spadac tez przez internet, ale grajac z botami w trybie offline rowniez mam spadki, wiec to nie internet

 

 

Czy macie jakies pomysly jak rozwiazac ten problem?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz nie ustawione parametry BIOS-u;

- EIST - Enlabed

- napiecie RAM przestawic na sztywno na 1.8V

 

Sprawdzic w instrukcji plyty jakiego koloru sloty obsadzac jako glowne. Te wlasnie obsadzic modulami 2 x 2GB. Dwa moduly po 1GB do szuflady. W razie niestabilnosci na odwrot.

Monitor przestawic na HDRedy i testowac gry.

 

To nie jest log sprzetowy. Zadac sobie trudu i odnalezc w dziale hardware jak zrobic takiego wlasnie. Jak za trudne, zapytac starsza siostre. Jak nie ma siostry komputer zaniesc do serwisu. Jak nie ma pieniedzy na serwis - myslec intensywnie i zamiescic loga po tych czynnosciach.

 

Moze - - zasilacz: Fortron - AC INPUT: 220-240V, DC OUTPUT: 350W (400W PEAK) - nie wyrabia do grafiki http://www.amd.com/p...overview.aspx#3 . Procesor tez potrzebuje papu.

GTS450 - http://www.nvidia.pl...gts-450-pl.html tez moze nie wyrabiac na tej zasilce.

Wymienic na probe na zasilacz 450Wat - tylko markowy, a nie jakis LOgic. Sprawdzic na czarnych listach zasilaczy co sie do niego mowi i o co chodzi.

 

@edit

Mam troche czasu wiec dodatkowo;

- wersja Bios-u jaka widnieje na scrinie to F3 vp. Czy instalowales jakis modyfikowany bo takiej na stronach gigaszita nie ma ?

Procesor Q6600 rev B3 bo takiego wlasnie posiadasz powinien pracowac poprawnie juz od wersji Bios F1. Proponuje wgrac wersje najnowsza czyli F7k ze strony producenta

- pobrac sobie instrukcje i ustawic opcje zwiazane z oszczedzaniem energi na Enlabed (juz to pisalem)

- dograc stery Chipsetu + VGA ze strony gigaszita i jesli jeszcze nie wylaczyles integry VGA to zrobic to niezwlocznie

 

Czyszczenie sterow po wymianach grafik z dodatkiem Driver Sweppera to chyba oczywista oczywistosc i robiles to poprawnie?

 

@edit

 

kilka ciekawostek;

-

4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory

(Note 1)

 

Ta nota to - Only for GA-G33M-DS2R

Czyli plyta moze po prostu nie obslugiwac 8GB RAM. Po co zatem pakowac nawet 6GB dla systemu x32? Takie Chipsety czasem nie radza sobie z wieksza iloscia niz 4GB do tego w roznych technicznie kosciach.

 

Jesli wszystko ustawisz/skonfigurujesz/dograsz poprawnie to mozesz wykonac jakies testy wydajnosci grafiki jesli stabilnosc w grze nadal bedzie watpliwa.

Odnośnik do komentarza

Sterowniki po zamianach kart graficznych byly usuwane prawidlowo.

 

Mam wiecej niz 4 gb ramu bo wczesniej uzywalem win 7 x64. Teraz chwilowo mam xp ktorego zainstalowalem zeby zobaczyc czy gra moze na nim bedzie lepiej dzialac.

 

Puki co nie grzebalem jeszcze w BIOS-ie, ani nic nie przestawialem, jak znajde troche czasu to sprobuje wszystkiego co mi wyzej wypisales.

 

Na ta chwile daje log sprzetowy - http://www.sendspace.com/file/5zw8qj

 

i raport - http://www.sendspace.com/file/61y2o3

Odnośnik do komentarza

Jesli sensor z dysku prawidlowo odczytuje temperature to masz 44*C. Jesli tak to pomimo niczego szczegolnego w spoczynku na scrinach z temperatura nie widac to po obciazeniu moze byc ona powodem problemow. Czyli CPU albo GPU lub dysk, a byc moze Chipset dostaje goraczki. To wystarczy do opisanych problemow.

Zapodaj OCCT w trybie Power Supply na 20 minut i pokaz wyniki wykresow. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=404vBxYzk6s

 

UWAGA - jesli masz slaby zasilacz to mozesz miec problemy przy tym tescie. Nie biore za to odpowiedzialnosci.

Odnośnik do komentarza

Zapodalem OCCT w tej samej wersji podlaczajac miernik pod linie 12V. Mam odchylki odczytu, ale nie takie jak na Twoim sprzecie.

post-2293-0-27024400-1355947250_thumb.jpg

 

Dodatkowo jest pewnym , ze Bios masz w caly swiat. Zaznaczylem problem. CPU pracuje pod obciazeniem na 1600 MHz.

Sprawdz obrazek z OCCT z oznaczeniem - CPU 0 -

 

Proponuje sprawdzic miernikiem pod obciazeniem OCCT wszystkie napiecia.

 

Nie mam pewnosci, ze problemy wynikaja z tego zamieszania, ale trzeba cos w koncu wykluczyc i poustawiac. Samo sie nie zrobi i nie sprawdzi.

 

@edit

mowiac -odchylki odczytu- mam na uwadze wskazania czujnikow na plycie i podzespolach czytane w OCCT bo na wyswietlaczu miernika wzorowo.

 

@edit

Zrobiles to ?

- napiecie RAM przestawic na sztywno na 1.8V

Sprawdzic w instrukcji plyty jakiego koloru sloty obsadzac jako glowne. Te wlasnie obsadzic modulami 2 x 2GB. Dwa moduly po 1GB do szuflady. W razie niestabilnosci na odwrot.

 

Masz jakies dziwne wskazania w CPU-Z.

 

Mnoznik CPU w Biosie przestaw na AUTO.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zaktualizowalem wersje biosa, procesor z 1600 ghz przestawilem na 2400, kosci ramu sa (i byly) wsadzone w dobre sloty ich a napiecie ustawilem na auto poniewaz nie bylo takiej opcji jak 1.8V. EIST jest na enabled. Integra VGA jest wylaczona.

 

No i niestety problem jak byl tak jest nadal. Chyba jedyne czego jeszcze nie probowalem to obnizenie temperatur i uzycie jakiegos innego, mocniejszego zasilacza.

Postaram sie niedlugo sprawdzic jeszcze te 2 mozliwosci.

Odnośnik do komentarza

Jak przestawiles.? Jest tylko jedna mozliwosc - miales ustawiony mnoznik CPU na sztywno w BIOS-e, a jesli tak to ogarnij wszystkie ustawienia na przyszlosc.

Kosci RAM-u prosilem o dwie tylko na probe. Dwie wyciagnac, ale jak sie upierasz, ze jest ok to co ja moge powiedziec.

Jest opcja napiecia RAM i przestawia sie ja z klawiatury bo inaczej ENTEREM nie na wszystkich plytach wchodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mnoznik CPU byl faktycznie ustawiony na sztywno tak jak piszesz, ogolnie wszystkie ustawienia w BIOS sa teraz ok.

Kosci RAM juz probowalem wyjmowac, zamieniac sloty itd. ale to nic nie zmienia.

 

Po tym jak podkrecilem procesor z 1600 na 2400 ghz musze przyznac, ze sa troche mniejsze spadki fps.

Nadal co prawda nie mam zawsze 100 klatek na sekunde bo czasem sa jakies drgania ale jest napewno sporo lepiej niz wtedy kiedy moj procek byl ustawiony na 1600 ghz.

 

Mysle, ze problem po czesci lezy tez w karcie graficznej bo gdy testowalem gre na geforce 450gts (wtedy moj procesor jeszcze dzialal na 1600 ghz) to spadki fps byly jednak mniejsze niz na moim radeonie.

Chyba zrobie tak, ze kupie karte graficzna pokroju tego gts450 i jakis mocniejszy zasilacz, do tego moze jakies dodatkowe chlodzenie na procesor i powinno byc ok. A jesli okazalo by sie, ze jeszcze nie wystarczy to bede mial juz grafike i zasilacz do nowego kompa ktorego sobie zloze od zera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...