Skocz do zawartości

SMART z 3 dysków do analizy


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem nawiązuje po części do poprzedniego TEMATU

 

Pierw screeny z smarta via HD Tune:

 

Starszy dysk 320gb:

 

320.png

 

 

Nowsze dyski, 500gb

 

Pierwszy dysk:

 

1_500_s1.png

 

(dalsza część):

 

1_500_s2.png

 

Drugi dysk:

 

2_500_s1.png

 

(dalsza część):

 

2_500_s2.png

 

 

 

Aktualnie dyskiem podstawowym (gdzie jest system i wszystkie inne) jest 320-tka, obie pięćsetki nie są już w RAIDzie i na tej z czerwonym unknown atributem jest 1 partycja gdzie zalega kilkadziesiąt gb danych, które są używane od czasu do czasu i skanowanie na ERROR SKAN (via HD Tune) niczego nie wywala. Druga500-tka nie ma utworzonych partycji i jest całkowicie odłączona.

 

 

Czy Spin Retry Count i Relocated sector Count są krytyczne oraz co to są za "nieznane" atrybuty które są podświetlone na żółto? i czy coś można z tym zadziałać? Ponieważ chcę sprzedać stacjonarny z dwoma dyskami (trzeci zostawiam do przeniesienia danych, obojętny), a nie chcę wcisnąć "bubla" potencjalnemu nabywcy...

 

Czy formatowanie niskiego poziomu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy Spin Retry Count...

Nie, z tego co pamiętam, w tym przypadku jest sztucznie zaniżona górna granica normy i nie ma żadnego problemu.

 

Relocated sector Count...
+
Reallocated Sectors Count

Atrybut ID 05

Ilość relokowanych sektorów. Kiedy dysk napotyka błąd odczytu/zapisu/weryfikacji, oznacza ten sektor jako relokowany i przenosi dane do specjalnego zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego). Proces ten jest również określany mianem remapowania a relokowane sektory określa się remapami. To właśnie dlatego, na nowoczesnych dyskach, nie widzimy "bad bloków" podczas testów powierzchni

Krytyczny: Tak

Tutaj już trzeba uważać.

 

Oczywiście do wykonania skany z MHDD.

Odnośnik do komentarza

Interpretacja błędów:

0A Spin Retry Count - Ilość ponowień prób rozpędzenia talerzy. Atrybut ten przechowuje łączną ilość prób uruchomienia talerzy przed osiągnięciem pełnej szybkości obrotowej (pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.

0B Recalibration Retries - Atrybut ten wskazuje liczbę żądań rekalibracji (po warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.

 

Według mnie coś niedobrego zaczyna się dziać z twardzielem. :unsure: Mogę się jednak mylić.

Odnośnik do komentarza

Na tapecie 2x ST3500418AS - przede wszystkim

500gb (ta pierwsza, gdzie w HD tune jest czerwony "unknown atribute")

To krytyczny atrybut End-to-End Error:

http://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.

 

Posiadasz modele Barracuda 7200.12 z czarnej serii.

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=213891&NewLang=en

 

Sprawdź jaką masz wersje firmware.

 

 

EDIT:

 

Zresztą pisałem już o tym w poprzednim temacie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...