Skocz do zawartości

Nowa płyta główna mATX czy ATX ?


mustang93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam zamiar zmodyfikować swojego starego Peceta. Dysponuje bardzo małymi pieniędzmi. Narazie Mam 500 zł i planuje zamówić se takie komponenty :

 

Płyta MSI H61M-P20 (g3) mATX

Ram 4gb ddr3 1333 mhz

Procesor Intel Pentium dual core g860 Box

 

Za miesiąc chce jeszcze kupic dysk twardy sata II 500gb ponieważ obecny jest już bezużyteczny.

 

Mam pytanie. Czy płyta główna micro ATX różni się czymś od ATX oprócz tego że jest mniejsza i ma mniej slotów ? Czy na takiej płycie będe mieć gorszą wydajność ?

 

A w razie czego obecny konfig kompa:

Msi p4m890 chipset VIA

Pentium 4 3 ghz

Geforce GT 630 ddr5

Ram ddr2 1,5gb

Dysk twardy 80 gb

Zasilacz OCZ 500 WAT

Obudowa ATX

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

mustang93 - musisz podać przede wszystkim cel który chcesz osiągnąć poprzez tą tą modernizację! Podanie 'stary PC-et, 500 zeta do wydania i chcę kupić trzy komponenty' prowadzi na manowce.

 

Objaśnię Ci na przykładzie. Masz kucyka ku uciesze swoich dzieci. Ale Tobie się marzy wierzchowiec coby ścigał się na torze na Służewcu w Warszawie. Za 500 złotych oszczędności kupiłeś chabetę w środę na jarmarku.

No kurde: wywaliłeś pieniądze w błoto. Te koń nigdy nie zobaczy Służewca, choćbyś go karmił samym owsem. On tylko sie nadaje do wozu drabiniastego i pługa. Nie wystawisz konia do Derby i nie masz 500 złotych.

 

Jak dalej przeglądałeś internet, odpalałeś programy biurowe i sapera tak dalej będziesz dalej przeglądał internet, odpalał programy biurowe i sapera szybciej, ALE nowe gry nie uruchomią się.

 

Dysk to podstawa. Skoro obecny jest bezużyteczny zacznij od niego. Następnie podaj co chciałbyś poprzez wymianę sprzętu osiągnąć, a wtedy znany miłośnik kotów t09034.gif i koni MarekB doradzi Ci konkretny sprzęt pod określoną gotówkę.

 

O microATX vis ATX poczytaj na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/MicroATX , http://pl.wikipedia.org/wiki/ATX_(informatyka). Jak masz teraz obudowę pod ATX, to na co Ci mniejsza płyta główna?

Odnośnik do komentarza

A żebyś się nie zdziwił że na tym komputerze nie grałem tylko w sapera... Bo przeszedłem nawet takie wymagające gry jak Crysis czy Stalker Zew Prypeci ( nawet jeszcze za czasów kiedy w budzie był stary dobry GF 7600 GT 128 mb ) a nawet w 60 % przeszedłem Gta 4 ( to już na obecnym GF 630 GT ) ;)

 

Czemu mniejsza płyta głowna ? Bo wychodzi nieco taniej. Na allegro jest ciekawa propozycja

http://allegro.pl/intel-g860-dual-core-2x3-0-msi-h61m-p20-4gb-i2835255590.html Nie stać mnie na nic lepsiejszego a w cale nie potrzebuje intela i5 2500k, Gtx 580 SOC i 12 gb ram 1600 mhz żeby pograć na min-średnich detalach przy rozdziałce 1024x768 w gry które niżej wymieniłem...

 

Co chcę osiągnąc przez modernizację ? Chce pograć w miare komfortowo (60 fps mnie zadowoli a gra i tak ma szpetną optymalizację ) Coda Black Opsa czy taką ścigałkę jak NFS hot pursuit 2010. A wiem że po przesiadce z XP na win 7 na nowej konfiguracji bym był w stanie pograć BF 3.

Odnośnik do komentarza

Wywolany do odpowiedzi pozwole sobie zasugerowac uwazne przeczytanie np. tego artykulu http://pclab.pl/art47690-34.html dozbieranie troche makulatury i zakup rozsadnej plyty z dodatkowym slotem PCI + SATAIII + USB3. Pakownie sie w papier szary pakowy zamiast w swiateczny z cekinami i misiaczkami przydko wyglada pod choinka. :)

Bo przeszedłem nawet takie wymagające gry jak Crysis czy Stalker Zew Prypeci

bez przesady , rozdzialka i detale tez sie licza.

Naprawde ta plyta z allegro to mizerota bez przyszlosci. Chabeta jak juz nasz szanowny kolega raczyl napisac i to z enzema i pryszczami od narodzin.

Odnośnik do komentarza

Sata III nie potrzebuje. Póki co pozostanę na usb 2.0. W SLI nigdy nie będę miał zamiaru się bawić ani montować karty sieciowej czy dźwiękowej. A płyta jest lekko zubożała to fakt chociaż ma małą zaletę - PCI E x16 3.0 :D (2 razy szybsza przepustowość) ale i tak raczej za jakiś roczek (wtedy uda faktycznie mi się coś odłożyć[tera długi i wydatki mam]) przesiądę się na solidniejszą płytę i proca 4 rdzeniowego, narazie muszę nacieszyć się tym :D

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...