Skocz do zawartości

Nie odczytuje karty pamieci ani na komputerze ani na telefonie


talinka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ehh ... nawet nie wiem jak mi się udało ją uszkodzić jak robiłam wszystko tak jak zwykle, ostrożnie uważając na te złote paski :( a tyle kasy na odzysk danych nie będę wydawać, ale i tak dziękuję Wam za pomoc :)

 

Teraz to już nawet jak adapter wkładam to mi w ogóle nie pokazuje, że odnaleziono nowe urządzenie :/

ale wsadziłam adapter do drukarki i:

mhmvb.jpg

Odnośnik do komentarza

Na podanym zdjęciu musisz wybrać "urz. fizyczne". Jak podłączasz tą kartę - czytnik czy telefon? Przed włożeniem przeczyść styki karty, np. gumką myszką, a następnie szmatką i spirytusem. Proponuję abyś włożyła ją do telefonu i dopiero podłączyła telefon do komputera.

Lub jakiś aparat cyfrowy. Dopiero gdy komputer zobaczy jakiś dysk wymienny o pojemności różnej od zera, można będzie myśleć o odzyskaniu danych. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że się nie pojawijak mam zainstalowany, ale juz wogóle mi go nie pokazywało w moim komputerze nawet ani nic sie nie działo jak włożyłam ten adapter.

 

Jak odnajdę kabel do aparatu to wtedy spróbuje podłączyć.

Ale jak wkładam adapter do drukarki i podłączam drukarke do komputera to wtedy pojawia się urządzenie fizyczne, ale niestety dalej bez jakiejkolwiek pojemności.

Jak odnajdę ten kabel to spróbuję jeszcze z aparatem, ale czuję, że nic to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Dobrze. W takim razie wykonaj jeszcze jeden myk. Ale to będą czary. Nawiązuję do postu w którym napisałaś, że aparat zobaczył kartę i proponuję:

 

1. Odłącz fizycznie adapter z kartą (zakładam, że czyściłaś styki).

2. Usuń przez Shift+Del taki plik: C:\Windows\Inf\INFCACHE.1. Plik ma rozszerzenie "1" i jest ukryty. Musisz w widoku odznaczyć "Ukryj pliki systemowe".

3. Restart kompa.

4. Może się pojawić komunikat o znalezieniu nowych urządzeń. Postępuj zgodnie z sugestiami.

5. Podpinasz adapter z kartą. Może być też komunikat.

6. Jeżeli w Zarządzaniu dyskami ten adapter występuje nadal jako J: wykonujesz to co poprzednio z komendą chkdsk J: /f /r + Enter.

7. Jeżeli nie zostanie naprawiona zostawiasz adapter w kompie i robisz restart.

8. Ponownie wykonujesz chkdsk .....

 

Opisz efekty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem z kartą SD. Mój telefon (HTC) jej nie czyta, komputer też nie. Zrobiłam kilka kroków z początku tej dyskusji i teoretycznie komputer ją widzi ale nie pokazuje tego w "Komputerze". Posiadam system Windows 7 Ultimate. Dołączam screeny. Chciałabym odzyskać dane (zdjęcia). Pojemność karty 32GB ale nie mam pojęcia ile jest zajęte. Pewnie ok połowa może więcej.Proszę o pomoc. 

post-19575-0-23200000-1505760742_thumb.jpg

post-19575-0-01000000-1505760754_thumb.jpg

post-19575-0-99560000-1505760762_thumb.jpg

post-19575-0-44440000-1505760775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...