Skocz do zawartości

Problem z instalacją bibliotek .NET Framework 4


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, wcale u mnie taki obrobiony i przekonwertowany klip video lub też plik audio nie wykazuje żadnych, najmniejszych problemów czy to z obrazem, czy z dźwiękiem w innych playerach np. Media Player Classic, KM Player, Winamp.

 

W takim razie korzystaj tylko z Fremake do obróbki plików. A odtwarzaj materiał na innych skoro tam dźwięk jest bez błedów. W końcu chodzi o obrókę materiału.

Poza tym wspominasz, że na starszej wersji było ok. Może trzeba wrócić do starszej edycji? Zakładam, że jej funkcjonalność jeśli chodzi o możliwość pracy z plikami była zadowalająca.

 

 

Ale chcę ci jeszcze coś pokazać w opcjach samego programu, bo to wydaje mi się to też interesujące. Nie wierzę bowiem w to, że ten problem wynika z jakiejś wady wewnętrznej czy własnej tego programu, tylko że coś, jakiś mankament, być może sprzętowy zapewne u mnie się do tego przyczynia.

Otóż w programie Freemake w menu Plik >>> Opcje na karcie Przyspieszenie - u mnie konkretnie (bo to zapewne może być różnie, na różnych sprzętach) jest takie ustawienie: zobacz, a jeśli odznaczyć ptaszka przy tym Automatycznie wykrywaj optymalne parametry konwersji (max. prędkość), to pojawia się jeszcze inna opcja przy DXVA: taka

 

To musisz przetestować sam. Możliwe, że zmiana parametrów programu bedzie miała wpływ na odwarzanie dźwięku. Jest jeszcze kwestia ustawień dźwięku i aktualizacji sterowników audio. Sprawdź w MU jakie masz stery chodzi o datę i wersję.

Czy to jest Twoja płyta głowna?

http://www.asrock.co...A/?cat=Download

 

jest nowsza wersja sterowników na Realtek niż ta na stronie Asrock

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W takim razie korzystaj tylko z Fremake do obróbki plików. A odtwarzaj materiał na innych skoro tam dźwięk jest bez błedów. W końcu chodzi o obrókę materiału.

Poza tym wspominasz, że na starszej wersji było ok. Może trzeba wrócić do starszej edycji? Zakładam, że jej funkcjonalność jeśli chodzi o możliwość pracy z plikami była zadowalająca.

 

No tak, też na to wpadłem, ale jednak nie zadawala mnie to. Coś musi się za tym kryć myślę.

Starsza wersja - być może to dobry pomysł, ale to raczej niemożliwe z dwóch powodów:

 

Po pierwsze nie pamiętam już która to była wersja, to było już jakiś czas temu, było ich kilka, aktualizowałem je. Poza tym nie wiem czy jest w ogóle ona jeszcze dostępna.

Pamiętam, że interfejs był zupełnie wtedy inny. Taki zwyczajny, stary. Ta wersja jest dużo bardziej "nowoczesna" i ma bardzo wypasioną obsługę. Obsługuje wiele formatów i urządzeń mobilnych. Także być może jest w jakimś sensie niezgodna sprzętowo ?

 

Po drugie zaś nie wiem czy to jest tu najrozsądniejsze wyjście z tego powodu, że to program idzie do przodu, czyni postępy i aktualizuje się. Ja nie, i już, i dlatego to ja muszę się do tego przystosowywać. Pewnie z czasem i tak musiałbym go zaktualizować.

 

Możliwości programu były takie same, tylko wtedy nie było tych nazwijmy problemów programowo-sprzętowych w działaniu.

 

To musisz przetestować sam. Możliwe, że zmiana parametrów programu bedzie miała wpływ na odwarzanie dźwięku. Jest jeszcze kwestia ustawień dźwięku i aktualizacji sterowników audio. Sprawdź w MU jakie masz stery chodzi o datę i wersję.

 

Ale to już w grę wchodzi fizyczna wymiana karty grafiki, która być może jest niezbędna - ta z NVIDIA CUDA. Co na razie jest wykluczone i niewarte tego zachodu. A gdzie tam dopiero płyta główna i jej ewentualna wymiana.

Ta opcja Automatycznie wykrywaj optymalne parametry konwersji (max. prędkość) jest przecież domyślnie tam zaznaczona.

 

Poza tym z tymi parametrami to jest tak, że ja zaznaczałem tę opcję przy DXVA i nic się nie zmieniało. A więc jakie to mogą być jeszcze parametry ?

 

Co do sterowników, to sprawdziłem w Menedżerze urządzeń jakie są:

1. Kodery-dekodery audio: data sterownika: 7-1-2001; wersja sterownika: 5.1.2535.0,

2. Realtek High Definition Audio: data: 9-12-2006; wersja: 5.10.0.5296,

3. Starsze sterowniki audio: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0,

4. Sterownik zgodności audio Microsoft WINMM WDM: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0,

5. Urządzenia sterujące mediami: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0,

6. Urządzenie audio Microsoft Kernel System: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0.

 

Ale nie ma tam żadnych żółtych wykrzykników czy pytajników świadczących, że coś nie tak. Dodam, że "sterów" bardzo dawno nie aktualizowałem ręcznie.

 

Czy to jest Twoja płyta głowna?

http://www.asrock.co...A/?cat=Download

 

jest nowsza wersja sterowników na Realtek niż ta na stronie Asrock

 

Z nazwy wydaje się, że tak. Ale co do szczegółów to nie wiem, nie znam się aż tak bardzo by to stwierdzić na pewno.

Model chipsetu się chyba zgadza, czyli Mostek północny to model: VIA PT880 Pro, tylko u mnie jest Nr rewizji 00.

Mostek południowy zaś to model: VIA VT8237A NR rewizji 00.

A tutaj jest wymagana bezwzględna i nieomylna dokładność. Ale czy i co płyta ma coś do tego w ogóle ?

W ogóle piszesz o nowej wersji sterowników, ale czego audio ?

Odnośnik do komentarza
Możliwości programu były takie same, tylko wtedy nie było tych nazwijmy problemów programowo-sprzętowych w działaniu.

Newsman , niech będzie zostań przy tej wersji najnowszej. Jeśli chodzi o to czy idziesz do przodu - to sory ale nie idziesz

 

Co do sterowników, to sprawdziłem w Menedżerze urządzeń jakie są:

1. Kodery-dekodery audio: data sterownika: 7-1-2001; wersja sterownika: 5.1.2535.0,

2. Realtek High Definition Audio: data: 9-12-2006; wersja: 5.10.0.5296,

3. Starsze sterowniki audio: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0,

4. Sterownik zgodności audio Microsoft WINMM WDM: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0,

5. Urządzenia sterujące mediami: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0,

6. Urządzenie audio Microsoft Kernel System: data: 7-1-2001; wersja: 5.1.2535.0.

 

Ale nie ma tam żadnych żółtych wykrzykników czy pytajników świadczących, że coś nie tak. Dodam, że "sterów" bardzo dawno nie aktualizowałem ręcznie.

 

Ale o czym ty gadasz jak na stronie Asrocka są stery z 2007 roku do Audio a ty jedziesz na archiwalnych tematach z 2006 roku. Do aktualizacji. Pytajniki to nie jest odpowiedź. Pytajnik jest wtedy jak sterowniki nie są zainstalowane.

 

Z nazwy wydaje się, że tak. Ale co do szczegółów to nie wiem, nie znam się aż tak bardzo by to stwierdzić na pewno.

 

Pobierz program CPU-Z i daj obrazek z zakładki Mainboard

Odnośnik do komentarza

Newsman , niech będzie zostań przy tej wersji najnowszej. Jeśli chodzi o to czy idziesz do przodu - to sory ale nie idziesz

Dobrze już pomijam ci tę ucieczkę do przodu, no przecież piszę TO NIE JA IDĘ DO PRZODU, tylko program !! Nieważne już.

 

Ale o czym ty gadasz jak na stronie Asrocka są stery z 2007 roku do Audio a ty jedziesz na archiwalnych tematach z 2006 roku. Do aktualizacji. Pytajniki to nie jest odpowiedź. Pytajnik jest wtedy jak sterowniki nie są zainstalowane.

Z aktualizacji sterów to ja jestem zielony, a z tego co wiem nie ma tu mowy o pomyłce. Musisz mi coś szepnąć o tym.

Z tego co wiem to można też automatycznie aktualizować ?

 

Pobierz program CPU-Z i daj obrazek z zakładki Mainboard

Programik już posiadam: tutaj

Odnośnik do komentarza
Z aktualizacji sterów to ja jestem zielony, a z tego co wiem nie ma tu mowy o pomyłce. Musisz mi coś szepnąć o tym.

 

W takim razie szeptem - pobierasz ze strony Asrock sterowniki audio dla systemu XP. Z panelu dodaj /usuń programy odinstalowujesz sterowniki Realtek. Restart.

Wypakowujesz pobrane stery i wchodzisz do folderu Realtek_MCE_XP_2K(R1.47) klkasz plik setup.exe i instalujesz ot wszystko. Restart.

Odnośnik do komentarza

W takim razie szeptem - pobierasz ze strony Asrock sterowniki audio dla systemu XP. Z panelu dodaj /usuń programy odinstalowujesz sterowniki Realtek. Restart.

Wypakowujesz pobrane stery i wchodzisz do folderu Realtek_MCE_XP_2K(R1.47) klkasz plik setup.exe i instalujesz ot wszystko. Restart.

 

Hola, hola nie tak szybko. Najpierw chciałbym coś doprecyzować.

Wracając jeszcze do tych testów, bo tak mi to przez myśl przeszło: pisałeś, że w tym czasie wszystko co trzeba było spełnione tzn. wymagania programu, tak ?

A stery, zakładam że ty masz je najnowsze, a mimo to problem występował tam przecież jak mówisz ? Czy jest więc sens i warto aktualizować u mnie w ogóle te sterowniki audio ?

 

Co do samych sterów to u mnie mam usunąć tylko te stery od Realteka High Definition Audio Driver ?

A pozostałe stery audio ? Przecież to są jeszcze starsze wersje - tych nie ?

 

Ale czy ze strony: http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual-VSTA/?cat=Download wybieram ten: sterownik, z datą 2007, czy któryś z tych: sterowników z tej samej strony, ale z datą 2012 ?

Pytam, bo chcę mieć tutaj absolutną pewność co do dokładności wersji.

Odnośnik do komentarza
Co do samych sterów to u mnie mam usunąć tylko te stery od Realteka High Definition Audio Driver ?

A pozostałe stery audio ? Przecież to są jeszcze starsze wersje - tych nie ?

 

Jakie pozostałe? To leci globalnie jak usuwasz to wszystko od audio.

 

czy któryś z tych: sterowników z tej samej strony, ale z datą 2012 ?

 

gdzie to masz? jak wybierzesz system XP to lista sterowników jest taka http://www.asrock.co...=Download&os=XP

 

 

Wracając jeszcze do tych testów, bo tak mi to przez myśl przeszło: pisałeś, że w tym czasie wszystko co trzeba było spełnione tzn. wymagania programu, tak ?

A stery, zakładam że ty masz je najnowsze, a mimo to problem występował tam przecież jak mówisz ? Czy jest więc sens i warto aktualizować u mnie w ogóle te sterowniki audio ?

 

 

Ale ja mam kompletnie inne sterowniki. Tego nie da się przewidzieć, co wyjdzie na wirtualu.

Sens aktualizacji sterowników zawsze jest. Nie po to producent robi aktualizację żeby nabić kolejny numerek. Zwłaszcza że masz stary sprzęt.

 

 

Pobierz OTL , uruchom i zaznacz Sterowniki > Wszystko

reszta Brak i Żadne klikasz w skanuj i przedstawiasz raport

 

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza

 

Jakie pozostałe? To leci globalnie jak usuwasz to wszystko od audio.

 

Aha, czyli te stery audio to są te spośród tych które pokazałem te od Realteka HD Audio, tak i tylko te mam aktualizować ?

 

gdzie to masz? jak wybierzesz system XP to lista sterowników jest taka http://www.asrock.co...=Download&os=XP

 

Te z 2012 też są tam pod jednym z odnośników, ale to nieważne chyba bo chodzi o te z datą 2007 ?

 

Poza tym czy nie mogę identycznie zrobić klikając w okienku od Realteka w button Aktualizuj sterownik...?

 

zobacz tutaj

Odnośnik do komentarza
Te z 2012 też są tam pod jednym z odnośników, ale to nieważne chyba bo chodzi o te z datą 2007 ?

 

Poza tym czy nie mogę identycznie zrobić klikając w okienku od Realteka w button Aktualizuj sterownik...?

 

To jest ważne gdzie to widzisz, podaj na co klikasz że pojawiają się sterowniki z datą 2012? I Wykonaj ten log z OTL bo za chwilę wpienisz mnie na maxa :confused:

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

To jest ważne gdzie to widzisz, podaj na co klikasz. I Wykonaj ten log z OTL bo za chwilę wpienisz mnie na maxa :confused:

Spokojnie nie denerwuj się tak, wszystko w swoim czasie. Widzisz gdybyś wykazał więcej dobrej woli to byś to od razu znalazł.

Ale powiem ci już to. Wchodzisz na tę stronę główną, i klikasz na górze w menu Download, tak, następnie po lewej stronie klikasz odnośnik Latest Drivers Update i już masz - łatwe prawda ??

 

Co do OTL-a to uwierz, ale wtedy nawet nie zauważyłem tej kwestii. Musiałeś to dopisać później, bo założę się że chwilę wcześniej tego tam nie było.

 

O którą konkretnie wersję OTL-a ci chodzi, bo to jest tutaj ważne i czy jest ona bezpieczna ? Mogą one się bowiem różnić między sobą. A ja mam dość niedobre doświadczenia z jedną z wadliwych wersji OTL - tą co to groziła nawet zniszczeniem systemu.

Ja w tej chwili mam wersję 3.2.69.0 - może być ?

 

I łaskawie wyraź się dokładnie słowo w słowo - tak, co w nim zaznaczyć do tego loga, bo takich słów jak piszesz tam nie ma - przecież rozumiesz sam ?

Musi być duża dokładność, to zbyt ważne by sobie to tak ignorować. Naprawdę nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza

Newsman, zanim cokolwiek odpowiem, wezmę normalnie człowieku i Cię zabiję. Tak normalnie po ludzku zakończe Twój marny żywot. :lol:

 

Ale powiem ci już to.

No jestem Ci niezmiernie wdzięczny. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo.

 

 

Wchodzisz na tę stronę główną, i klikasz na górze w menu Download, tak, następnie po lewej stronie klikasz odnośnik Latest Drivers Update i już masz - łatwe prawda ??

 

No i du..pa blada bo to nie są stery dla Twojego kompa. Tylko podane najnowsze aktualizacje - ogólnie. To co masz dla swojego kompa jest po lewej stronie. Jasne?

 

Co do OTL-a to uwierz, ale wtedy nawet nie zauważyłem tej kwestii. Musiałeś to dopisać później, bo założę się że chwilę wcześniej tego tam nie było.

 

O którą konkretnie wersję OTL-a ci chodzi, bo to jest tutaj ważne i czy jest ona bezpieczna ? Mogą one się bowiem różnić między sobą. A ja mam dość niedobre doświadczenia z jedną z wadliwych wersji OTL - tą co to groziła nawet zniszczeniem systemu.

Ja w tej chwili mam wersję 3.2.69.0 - może być ?

 

Edytowałem posta. Tak ta wersja może być.

 

I łaskawie wyraź się dokładnie słowo w słowo - tak, co w nim zaznaczyć do tego loga, bo takich słów jak piszesz tam nie ma - przecież rozumiesz sam ?

Musi być duża dokładność, to zbyt ważne by sobie to tak ignorować. Naprawdę nie jestem pewien.

 

W tym momencie zastanawiam się, jak przechodzisz przez nieoznakowane (światła) przejście dla pieszych. Dochodzę do wniosku, że nie przechodzisz :lol:

 

Ustaw OTL jak na obrazku i kliknjij w Skanuj

 

post-15-0-29217400-1355257519_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wydawałoby się, że średnio inteligentny człowiek powinien zdawać sobie sprawę, że przychodząc po bezinteresowną pomoc powinien powstrzymać się od protekcjonalnego tonu wobec osób mających tej pomocy udzielić.

@Newsman zachowujesz się, jakbyś właśnie zrobił solidny przelew za usługę HelpDesk.

@ Belfegor podziwiam twoją cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza

Ja też podziwiam Cię @Belfegor ;) Czytam ten temat i ja bym wysiadł i dał sobie spokój.

 

@Newsman - dawno się tak nie uśmiałem. Weź człowieku cztaj co ci ludzie piszą bo to,jest karygodne. Piszesz:

I łaskawie wyraź się dokładnie słowo w

słowo - tak, co w nim zaznaczyć do tego

loga, bo takich słów jak piszesz tam nie ma

- przecież rozumiesz sam ?

Musi być duża dokładność, to zbyt ważne

by sobie to tak ignorować. Naprawdę nie

jestem pewien.

W instrukcji OTL @picasso masz wszystko. Masz szczęście że na Belfegora trafiłeś :D

 

BTW - OTL masz mieć zawsze najnowszą wersję z przyklejonego tematu (i z oficjalnego linku tam podanego). I tak na przyszłość - OTL nic nie moze uszkodzić dopóki jakiś inteligent nie poleci ci wykonać wadliwego skryptu.

 

:D

Odnośnik do komentarza

Panowie sprawa jest prosta. My to wiemy. Wcale nie oczekuję zmiany zachowania sie programu Fremake cośtam, szukam jedynie rozwiązania. Może takim rozwiązaniem bedzie instalacja nowszych sterowników audio. Myslę że słuszny trop. Choć nie wiadomo. Dla mnie, gdybym się parał obróbką obrazów video (nie param się) to taki efekt jak przycinki dźwieku nie miałby znaczenia skoro plik jest obrobiony i nie sprawia kłopotów na innych odtwarzaczach. Gdyby chodziło jedynie o obróbkę, konwersję plików audio. Dokładnie płyt CD na format mp3 to korzystałem moim zdaniem, z najlepszego programu free jaki ktoś wymyślił czyli Exact Audio Copy. No, ale autor tematu ma bardzo rozbudowany wachlarz zainteresowań. Szkoda tylko że nie potrafi samodzielnie wykonać aktualizacji sterowników (jakichkolwiek)

 

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza

Czy mogę coś jeszcze dodać, bo widzę że tutaj zawrzało troszeczkę.

Panowie tak czytam te całkiem niemądre uwagi pod moim adresem i milczeniem je tylko pominę. Panowie niestety w niczym mi nie pomagacie.

Jest mi z tego powodu przykro.

 

@Belfegor nie do ciebie oczywiście te słowa. I sam rozumiesz wbrew temu co się tutaj mówi, że instrukcja instrukcją, ale ja nie mogę się domyślać o co ci w danej chwili chodzi.

Zupełnie nie rozumiem po co tyle twych gorzkich słów pod moim adresem. Nie ma takiego powodu zupełnie. Czym sobie na to zasłużyłem.

Poza tym jak twierdzisz i słusznie, że ja oto czegoś nie potrafię, to czego niby miałbym tu szukać gdybym to wszystko wiedział nie sądzisz - to już niesłuszne.

I trochę więcej szacunku dobrze i ważenia słów, bo to już jest zbliżanie się do pewnej, niedobrej granicy. Ja w każdym razie staram się być przynajmniej kulturalny.

Masz tu ten raport z OTL: http://wklej.org/id/894770/

Odnośnik do komentarza
@Belfegor nie do ciebie oczywiście te słowa. I sam rozumiesz wbrew temu co się tutaj mówi, że instrukcja instrukcją, ale ja nie mogę się domyślać o co ci w danej chwili chodzi.

Zupełnie nie rozumiem po co tyle twych gorzkich słów pod moim adresem. Nie ma takiego powodu zupełnie. Czym sobie na to zasłużyłem.

 

zaraz wyjaśnię, czym sobie na to zasłużyłeś :)

 

Newsman, spójrz na swój temat. Przez 15 postów prosiłem żebyś uzył Cleanup Tool i ponowił instalacje Netframework4 z pełnego pakietu. Prosiłem już w drugim poście? Tak czy nie?

- Tak - odpowiada Newsman.

A ty Newsman co robiłeś? - pyta Belfegor i sam sobie odpowiada. - Ty Newsman kombinowałeś, jak Newsman pod górkę. Mogły być trzy posty? Mogły. Ale ty Newsman, strzeliłeś piętnaście, zanim okazało się że moja porada umozliwiła Ci instalację Netframework.

 

 

Teraz sprawa dotyczy sterowników. I co się dzieje? Sytuacja powtarza się. Nie wiem czym to jest spowodowane...? Może tym, że stoisz po ciemnej stronie mocy? Piję do awatarka.Ja w poprzednim wcieleniu, stałem po jasnej stronie mocy. Ale zostawmy kwestie jasnej i ciemnej strony na boku.

Skoncentrujmy się na instalacji nowszej wersji sterowników audio.

 

Doceń Newsman, co teraz powiem: Sprawdziłem, wersje sterowników, na stronie Asrocka i co wychodzi? Wychodzi to:

 

Signature = "$chicago$"
Class=MEDIA
ClassGuid={4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Provider=%OrganizationName%
DriverPackageType=PlugAndPlay
DriverPackageDisplayName=%PackageDisplayName%
DriverVer=09/12/2006, 5.10.0.5296

 

A co jest w logu z OTL? W logu z OTL jest to samo. Te same daty sterowników.

 

DRV - [2006-09-12 18:27:00 | 004,381,184 | ---- | M] (Realtek Semiconductor Corp.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\RtkHDAud.Sys -- (IntcAzAudAddService)

 

Co należy zrobić? Bo jak widzisz jest ta sama wersja sterów. Należy udać się na stronę producenta http://www.realtek.com.tw/downloads/

 

Klikasz w High Definition Audio Codecs > następne akceptujesz I accept to the above > Next i już masz linki do najnowszych sterowników > pobierasz Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file) wersja R 2.70

 

Usuwasz stare sterowniki i instalujesz nowe. To wszystko.

 

 

Skomentuję jeszcze fragment z loga OTL

 

511,23 Mb Total Physical Memory | 369,61 Mb Available Physical Memory | 72,30% Memory free
1,72 Gb Paging File | 1,51 Gb Available in Paging File | 87,57% Paging File free
Paging file location(s): C:\pagefile.sys 1280 1280 [binary data]

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\WINDOWS | %ProgramFiles% = C:\Program Files
Drive C: | 19,53 Gb Total Space | 2,83 Gb Free Space | 14,47% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Masz malutko pamięci Ram - jedynie 512Mb i trochę mało wolnego miejsca na partycji C. Zwolnij miejsce bo za chwilę system przestanie wyrabiać.

Odnośnik do komentarza

bo widzę że tutaj zawrzało troszeczkę.

Nie pochlebiaj sobie

Panowie niestety w niczym mi nie pomagacie.

Wprost przeciwnie. Gdybyś wziął sobie do serca moją uwagę, miałbyś dużo większą szanse na uzyskanie pomocy przy następnej okazji.

Ja w każdym razie staram się być przynajmniej kulturalny.

Jeśli dalej nie rozumiesz, to trudno. Napisałem "średnio inteligentny" i to jest moja opinia, ale nie musi być prawdziwa. Być może to ma związek nie z inteligencją, a z cechami osobowości.

Odnośnik do komentarza

@ Belfegor. Przepraszam za tę nieco dłuższą absencję.

No mam szczerą nadzieję, że skończyliśmy w tym wątku już z tą publicystyką i czepianiem się za słówka i nawet avatarki. Tudzież także niezbyt stosownymi i adekwatnymi próbami kwalifikacji inteligencji innych i wysnuwaniem fałszywych wniosków z niskich pobudek w tonie ex cathedra.

Naprawdę, więcej ostrożności jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

I zajmiemy się wreszcie rzeczami tutaj istotnymi i poważnymi.

 

Co należy zrobić? Bo jak widzisz jest ta sama wersja sterów. Należy udać się na stronę producenta http://www.realtek.com.tw/downloads/

 

Klikasz w High Definition Audio Codecs > następne akceptujesz I accept to the above > Next i już masz linki do najnowszych sterowników > pobierasz Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file) wersja R 2.70

 

Usuwasz stare sterowniki i instalujesz nowe. To wszystko.

 

Pobrałem tę najnowszą wersję sterowników Karty dźwiękowej. Póżniej autorestart komputera.

Po przetestowaniu programu Freemake Video Converter jednak niestety bez zmian. Dźwięk tnie się i rwie strasznie. Obraz jest w porządku.

Miałem prawdziwą nadzieję, że to coś zmieni. W końcu to mój debiut z ręcznej aktualizacji sterów (sic!!). Jednak nic to nie dało jak widzę.

Ręce mi już opadają. Ten programik jest coś skopany, czy jak. No bo co można jeszcze z tym próbować zrobić ? Przy tych konkretnych moich warunkach sprzętowo-programowych ? Masz jeszcze jakiś pomysł, to go podaj ?

Skomentuję jeszcze fragment z loga OTL

 

511,23 Mb Total Physical Memory | 369,61 Mb Available Physical Memory | 72,30% Memory free
1,72 Gb Paging File | 1,51 Gb Available in Paging File | 87,57% Paging File free
Paging file location(s): C:\pagefile.sys 1280 1280 [binary data]

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\WINDOWS | %ProgramFiles% = C:\Program Files
Drive C: | 19,53 Gb Total Space | 2,83 Gb Free Space | 14,47% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Masz malutko pamięci Ram - jedynie 512Mb i trochę mało wolnego miejsca na partycji C. Zwolnij miejsce bo za chwilę system przestanie wyrabiać.

 

Niech cię o to głowa nie boli, mam nad tym pełną kontrolę. Być może i mało RAM-u jak na dzisiejsze czasy, ale wystarczająco.

Dysk C:\ i w ogóle cały hdd czyszczę regularnie różnymi specprogramami - jest dobrze.

Ale rzeczywiście przyznam trochę mało miejsca na dysku systemowym. Sam katalog WINDOWS na dysku C:\ waży u mnie 7 GB. Katalog SVI zajmuje u mnie jak sprawdziłem 4 GB. Reszta to na ogół pliki i programy, także te z folderu konta.

Skoro już o tym, to co w systemie XP można jeszcze zrobić poza oczyszczaniem ze śmieci, by zwiększyć i to znacząco wolne miejsce ?

Czy już tylko wymienić cały 80 GB ( w tym C:\ 21 GB) hdd na większy ? <_<

Odnośnik do komentarza
Pobrałem tę najnowszą wersję sterowników Karty dźwiękowej. Póżniej autorestart komputera.

Po przetestowaniu programu Freemake Video Converter jednak niestety bez zmian. Dźwięk tnie się i rwie strasznie. Obraz jest w porządku.

To wygląda na bład programu. Przykro mi ale więcej nie jestem w stanie pomóc. Może kontakt z producentem programu pozwoli uzyskać odpowiedź.

 

Katalog SVI zajmuje u mnie jak sprawdziłem 4 GB. Reszta to na ogół pliki i programy, także te z folderu konta.

 

Wyczyść SVI i utwórz punkt Przywracania

Odnośnik do komentarza

To wygląda na bład programu. Przykro mi ale więcej nie jestem w stanie pomóc. Może kontakt z producentem programu pozwoli uzyskać odpowiedź.

Jestem w kontakcie ze wsparciem od producenta programu. Wysłałem już do nich maila i czekam na odpowiedź.

Jakby co to jeszcze dam tutaj znać.

 

Wyczyść SVI i utwórz punkt Przywracania

No właśnie apropos ukrytego katalogu SVI bo nie miałem okazji jeszcze usuwać z niego nic ręcznie. Ale wiem, że system sam automatycznie usuwa te pliki kopii, według ilości miejsca. Jeden plik kopii - najnowszy natomiast zawsze musi zostać.

Jak się do tego katalogu dostać oczywiście wiem, ale gdybyś napisał w jaki sposób i co dokładnie powinienem tam usunąć.

Ręcznie czy jakimś oprogramowaniem ?

 

Jest jak widzę w aplecie Mój komputer >>> prawym na dysk C:\ >>> opcja Właściwości >>> Oczyszczanie dysku i dalej na karcie Więcej opcji w polu Przywracanie systemu przycisk Oczyść.

I tam jest napisane, że mogę usunąć automatycznie wszystkie punkty przywracania prócz ostatniego.

Czy to nie jest akurat tu najlepszy ze sposobów ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Jest jak widzę w aplecie Mój komputer >>> prawym na dysk C:\ >>> opcja Właściwości >>> Oczyszczanie dysku i dalej na karcie Więcej opcji w polu Przywracanie systemu przycisk Oczyść.

I tam jest napisane, że mogę usunąć automatycznie wszystkie punkty przywracania prócz ostatniego.

Czy to nie jest akurat tu najlepszy ze sposobów ?

 

Po prostu wyłacz na chwilę Przywracanie systemu (powiedzmy 30 sekund) a potem włącz.

Tu masz wszystko opisane https://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page__p__42415#entry42415

Odnośnik do komentarza

I to samo minutowe (dajmy na to) wyłączenie ma spowodować, że wszystko z folderu SVI zostanie skasowane, a po włączeniu sam utworzy się nowy punkt przywracania zgodnie z tym co tam jest napisane.

To jest cytat z tego artykułu:

 

System Volume Information. Skasowanie zawartości folderów odbywa się za pomocą wyłączenia tej funkcji. Po wyłączeniu można ją ponownie włączyć - wtedy jest tworzony pierwszy punkt przywracania z aktualnego (czystego po dezynfekcji) stanu systemu.

 

 

Tak, ale tam jest mowa stanie po dezynfekcji systemu. Tutaj nie robiliśmy takich operacji. Czy mimo wszystko ?

Nie znałem tego sposobu, czy zatem warto, czy to jest najlepszy z możliwych sposobów ?

Odnośnik do komentarza
Tak, ale tam jest mowa stanie po dezynfekcji systemu. Tutaj nie robiliśmy takich operacji. Czy mimo wszystko ?

Nie znałem tego sposobu, czy zatem warto, czy to jest najlepszy z możliwych sposobów ?

 

Nie ma znaczenia czy po dezinfekcji. Wyłacz to cholerne przywracanie.

 

Innych sposóbów nie podam, bo nie mam zamiaru pisać kolejnych 50 stron odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, usunąłem już zawartość SVI tym sposobem. Trochę tam się zwolniło tego miejsca do ok. 4 GB.

Ale czy to wystarczająco by co chwila nie było jakichś kłopotów z miejscem w systemie ?

I tak ad vocem jaka jest twoja diagnoza, czy powinienem po prostu wymienić ten dysk twardy na większy ?

 

Poza tym chcę jeszcze zapytać czy ustawienia Użycia miejsca na dysku u mnie są dobre i optymalne: dla dysku C:\ (systemowego) i D:\ mam na max, czyli 12%, przy ogólnym rozmiarze dysku twardego 80 GB (w tym C:\ - 21 GB, D:\ - 55GB) ?

 

Dodam też, że rozmiar pliku pamięci wirtualnej mam ustawiony na rozmiar stały czyli min. - 1280 MB, max - 1280 MB na dysku C:\, a na dysku D:\ nie mam wcale. Czy to też jest dobre ustawienie ?

 

Natomiast Przydziały dysku we Właściwościach dysków są wyłączone ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...