Skocz do zawartości

Vista - nie chce się aktualizować, błędy


nair

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po formacie na laptopie z systemem Vista SP1 chciałem zainstalować SP2, nie mogę go aktualizować przez Windows update ze względu na to że wyskakuje mi błąd:

kod 8024A000

 

Ściągając SP2 ze strony Microsoftu i chcąc go zainstalować też pokazuję mi się błąd:

 

Katastrofalny błąd: E_UNEXPECTED(0x800ffff)

 

Co się mogło stać? przecież to świeży system, dopiero ma z 4 godziny... i już coś się zepsuło?

 

Wcześniej na tej samej Viście (i laptopie) pracowałem ok 3 lat i było OK a teraz po reinstalce takie rzeczy.

 

Mogę liczyć na pomoc?

 

Wpisałem jeszcze w wierszu poleceń takie coś sfc /scannow bo znalazłem to w internecie i wyskoczyło mi takie coś:

 

 

3333ou.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie mogę go aktualizować przez Windows update ze względu na to że wyskakuje mi błąd:

kod 8024A000

Skoro to świeżak, to czy między instalacją systemu a wystąpieniem błędów instalacji SP2 były instalowane jakieś drobniejsze łatki? Może na początek zrób podstawowy reset komponentów Windows Update: KLIK (narzędzie MicrosoftFixit50202.msi).

 

 

Wpisałem jeszcze w wierszu poleceń takie coś sfc /scannow bo znalazłem to w internecie i wyskoczyło mi takie coś

Za pomocą specjalnej komendy przefiltruj CBS.LOG do wystąpień znaczników [sR] i podaj wynikowy log: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Użyłem tego Windows Update, Aggressive jaki i Default i nic dalej te same błędy przy próbie aktualizacji...

 

Za pomocą specjalnej komendy przefiltruj CBS.LOG do wystąpień znaczników [sR] i podaj wynikowy log: KLIK.

Proszę nie krzyczeć ale czy można trochę bardziej 'łopatologiczniej' to wytłumaczyć to zrobię to ;)

Odnośnik do komentarza

PRZEGLĄDANIE RAPORTU CBS.LOG:

 

Narzędzie SFC nagrywa swoje operacje do zbiorczego C:\WINDOWS\LOGS\CBS\CBS.LOG. Plik raportu trzyma szersze informacje niż tylko to. (...) Należy wyszukać w tym pliku wejścia otagowane znacznikiem [sR]. Zamiast sprawdzania ręcznego możliwa metoda automatyczna:

 

1. Uruchom linię poleceń jako Administrator:

 

cmdelevated.gif

 

2. Wpisz polecenie:

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

 

(plik sfc.txt jest tworzony w bieżącym katalogu linii poleceń czyli C:\WINDOWS\system32, można to dostosować wybierając własną ścieżkę dostępu)

 

3. Zostanie automatycznie otworzony w Notatniku ten plik.

 

.

Odnośnik do komentarza

Czas w biosie OK, stery od Intela dokładnie to: Intel® ICH9M-E/M SATA AHCI Controller

A co do linku od picasso to może faktycznie coś nie tak ze sterownikiem od dysku,

właśnie dlatego robiłem reinstalke bo zamiast starego Hitachi 320gb założyłem WD 1tb (WD10JPVT Scorpio BLUE).

 

Mam ściągnąć to coś co podał jeden z użytkowników z tego linku od picasso który rozwiązał problem?

Czy mi potrzebny inny sterownik? Bo kiedy klikam w menedżerze 'aktualizuj oprogramowanie sterownika' to wyskakuje mi komunikat że mam najlepsze sterowniki.

Odnośnik do komentarza

Problem wygląda na rozwiązany, system zaczyna wyszukiwanie aktualizacji i nie pokazuje błędów tak samo SP2 zaczął się instalować :) Właśnie się instaluje :)

Dziękuje Wam bardzo! od wczoraj nad tym siedziałem... zrobiłem dwa formaty... a wystarczyło zapytać na dobrym forum ;) jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...