Skocz do zawartości

FAT32 i wiele nieprawidłowości.


Rekomendowane odpowiedzi

witam załogę forum.

około miesiąc temu przestał mi się uruchamiać system [windows XP/SP3]. opcje naprawy mi nie szły [ani z konsoli odzysku ani później, podczas wyboru napraw/instaluj świeżą kopię] więc dałem format dysku systemowego. w ostatnich latach czyniłem to dwa razy i zawsze obie nań partycje formatowałem w systemie NTFS. tym razem instalator oznajmił, że nie może dokończyć formatowania w NTFS [szybkiego ani normalnego] a jedna z opcji brzmiała, że prawdopodobnie uszkodzony jest dysk. po kilku próbach włączyłem więc format FAT32 i poszło. drugą partycję na dysku udało mi się przeformatować potem na NTFS systemowym poleceniem, partycja C pozostała na FAT.

system niby pracuje normalnie jednak od tej pory dzieją się dziwne rzeczy które wcześniej się nie działy.

podczas startu, zaraz po załadowaniu windowsa [a przed wyświetleniem ekranu zapraszamy] niekiedy restartuje od nowa, czasem dwa razy pod rząd. włącza się chkdsk.exe [ale nie za każdym razem] i czasem pokazuje błędy - długie zdania o łańcuchach i skrzyżowaniach, które według info zamienia na pliki.

kiedy już się uda uruchomić system, robi wrażenie bardzo niestabilnego i podatnego na błędy. zdarza się, że nie mogę wybrać nic bo próba kliku na ikonę, folder czy skrót oddaje taki info:

 

explorera.jpg

 

w menadżerze zadań pojawiają się po tym dwa lub trzy procesy drwtsn.exe i dopóki ich nie ubiję to wszystko wisi. czasem po starcie nie widzi drugiego dysku a najgorsze jest to, że kiedy próbuję uruchomić jakąkolwiek aplikację w trybie pełnoekranowym następuje restart komputera, poprzedzony niebieskim ekranem z literkami, który zbyt szybko znika żeby zapisać numery błędów [jeden pamiętam, chyba 0x00000000]. raz po uruchomieniu kompa, zaraz przed wyświetleniem pulpitu pojawił się błąd:

 

kod błędu: 0x8009001d

 

nie zdążyłem jeszcze zainstalować antywirusa, a usługi: zapora, aktualizacje automatyczne i wszystko co dotyczy zdalnych dostępów i połączeń mam wyłączone.

to nie wszystkie anomalie ale te opisane zdarzają się najczęściej. wszystko to jest czasochłonne i irytujące, dlatego uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...