Skocz do zawartości

Freezy w grze Battlefield 3


Boru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w grze Battlefield 3. Często podczas rozgrywki multiplayer obraz sie freezuje i pozostaje tylko reset,a gra działa płynnie bez problemów. Gram w rozdzielczości 1440x900. Sterowniki do karty graficznej najnowsze jakie są, w obudowie dobra wentylacja, punkbuster zaktualizowany, Origin też najnowszy, w innych grach bez problemow. Próbowałem tez roznych ustawien graficznych i nawet na low z wyłączonym AA i AF są te freezy.

Specyfikacja komputera:

 

C2D6320@3.0Ghz

MSI p35 Neo2 FR

6GB RAM

Seagate Barracuda 1TB 64MB ST1000DM003

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Gigabyte Geforce GTX660 2GB

Asus Xonar D1

 

post-3867-0-30771500-1354368540_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uwazasz, ze piszesz do dzieci z klasy?

Jak masz przetaktowany CPU i pamieci?

Zrobiles to sam bez sensu czy kolega jakis Ci pomagal?

Procesor do tej karty dobrany bez pojecia. Zasilacz na granicy wydajnosci bez OC, a po OC bezsensowny.

Reset do ustawien fabrycznych moze pomoc na frezy, ale nie pomoze w wydajnosci. Cala platforma zle dobrana. Bez urazy - wiem, ze czasem siana brakuje, ale to nie upowaznia do narazania sprzetu na awarie.

To, ze inne gry startuja jest bez znaczenia w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza

u widze z grubej rury...

zasilacz w zupełności wysatrcza i nie jest to no-name , jakbys troche poczytał w internecie to dowiedziałbys sie ,że do gtx660 styka 450W a sama karta wezmie max 150W

a podkrecanie robilem sam 4 lata temu, upgrade karty to częsciowa zmiana kompa.. w przyszłym roku przechodze na nową platforme..

Odnośnik do komentarza

Z grubej rury jak najbardziej, a teraz powiem Ci dlaczego;

-

zasilacz w zupełności wysatrcza i nie jest to no-name , jakbys troche poczytał w internecie to dowiedziałbys sie ,że do gtx660 styka 450W a sama karta wezmie max 150W

styka to dobre okreslenie, a czytam i owszem duzo np. to http://www.elektroda...pic1937944.html

- pochowalem juz jednego szefa 750 Wat - na szczescie bez podzespolow

- "a podkrecanie robilem sam 4 lata temu" - widze, ze rozmawiam z fachmanem - tak podkrecony PC jest narazony na awarie w kazdej chwili , ale nie o tym temat

- czesciowa zmiana kompa i takie ustawienia moga przyspieszyc zmiane platformy

To nie moja sprawa (napisalem co widze), ale zakladajac temat nalezy wykluczyc wplyw OC na problem z gra i ustawic wszystko na default

Próbowałem tez roznych ustawien graficznych i nawet na low z wyłączonym AA i AF są te freezy.

po czym przestawic grafike na minimum i zagrac w multi.

 

Co do czteroletniego OC to pozwole sobie napisac;

- czy nie mialo czasem wplywu na prace PCI E 2.0 x16 w przejscie w tryb PCI E 1.0 x 16 ? Zakladanie, ze po takim OC programy nie glupieja moze byc daleko idace.

- zobacz na shadery - bo ja ich nie widze

- ustwienie szyny zamiast bezsensownego zylowania podzespolow przez 428.9 MHz na napieciu 1.35V (zakladajac, ze takie trzyma plyta) na 400 MHz pozwolilo by ustawic poprawnie RAM 1;1 oraz jego tymingi i obnizyc znacznie temperatury ....co ja tu wypisuje, przepraszam. Jest jak najbardziej OK. :)

Widze, ze za wszelka cene chcesz naciagac rzeczywistosc http://www.gry-onlin...13.asp?ID=60417 obys nie stracil blaszaka.

 

@edit

na marginesie chcialbym sie dowiedziec jak zakonczyla sie ta sprawa https://www.fixitpc.pl/topic/7502-steam-blad-po-reinstalacji/page__st__20

Odnośnik do komentarza

Nie kupuj nowego zasilacza. Nie ma podstaw winic go za problemy. Nie rozumiesz. Odpusc OC i to natychmiast na DEFAULT. Sprawdz czy problem mija.

Podkrecenie pomoze tej grafice , ale nie takie wysokie z tym zasilaczem. Zrob to z glowa. Masz dzielniki na RAM-ie. poczytaj http://www.purepc.pl...anie_procesorow

Jesli odpuszczenie OC niczego nie zmieni to trzeba szukac problemu w sterach, systemie, polaczeniu internetowym, temperaturach podzespolow itd.

 

I w dalszym ciagu nie odpowiadasz;

na marginesie chcialbym sie dowiedziec jak zakonczyla sie ta sprawa http://www.fixitpc.p...ji/page__st__20

 

Sprawdz to

czy nie mialo czasem wplywu na prace PCI E 2.0 x16 w przejscie w tryb PCI E 1.0 x 16 ? Zakladanie, ze po takim OC programy nie glupieja moze byc daleko idace.

odpal GPU-Z i daj scrina

 

@edit

popros picasso o weryfikacje logow - tego z Game Bostera i zrob logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Odpusciles OC na default ?

Zobacz , ze masz znak zapytania przy porcie PCI-e na scrinie. Cos jest nie tak. Masz w prawidlowym slocie grafike? Jesli w prawidlowym to cos jest nie halo z szyna, a to moze byc wynik

Nie musisz mnie uczyc podkręcać

tego.

Teraz jak cztery lata jedziesz na takim ustawieniu to napewno znajdziesz przyczyne spadku przepustowosci PCI-e.

+ nie ma info o psyhX na tym scrinie.

Poprawna wycinka sterownikow gafy wlacznie z psyhx i wgranie od nowa po czym weryfikacja w Hwinfo i GPU-z. Takie masz zadanie szanowny kolego. Jak dalej szyna zglaszac bedzie 1.1 zamiast 2.0 to bedzie kicha z wydajnoscia. Przed zmiana sterow uruchom jakas grafike w malym oknie i sprawdz w GPU-z czy po obciazeniu szyna nie przechodzi na 2.0. pisz co widzisz. Jak nie widzisz to daj scrina z tego momentu (ociazenia).

 

@edit

a Ty sobie samuraju szyny PCI czasem nie przekreciles cztery lata temu ze 100 MHz na jakies kosmiczne orbity? :)

Mam nadzieje, ze wiesz o co pytam?

Odnośnik do komentarza

Pajacu - odhaczenie physX obciazylo procesor ktory i tak masz podrecony bez sensu :) . Sprawdziles w czasie gry temperatury. Jak grochem o sciane do Ciebie. Po co zakladasz temat jak masz prosby o ustawienia i podanie wynikow po tym w du..pie. Wal sie - to juz z mojej strony wszystko.

 

// Panowie, ale proszę troszeczkę spokojniej.

// Posty StarScream wydzielam w osobny temat.

// DawidS28

Odnośnik do komentarza

Wal sie to mozesz sobie mowic do swoich kolegów chamie i prostaku.

Bez sensu jest to ,że udzielasz się w tym temacie, widać,że pojęcia nie masz o tym co piszesz. Schowaj głowe w piasek i jej nigdy nie wyjmuj.

BF3 nie korzysta z physx inteligencie...

 

// Prosiłem o spokój. Naprawdę nie zamierzam więcej razy powtarzać.

// DawidS28

Odnośnik do komentarza

Ok troche przesadziłem, fakt,ale MarekB pisze sporo rzeczy, z ktorymi sie kompletnie nie zgadzam...

1. procesor podkręcony bez sensu? Jak bez sensu? Moja sztuka idzie bez zmiany napiecia na 3,2Ghz nawet i bez podbijania VTT.NB,SB.... bez sensu było by jakbym walczyl o kazdy Mhz dając napięcie 1,55V na codzien na powietrzu.... jakby mój proc był niestabilny to miałbym restarty i blue screeny...

2. Co do powyższego screeny to nie posiadam okularów 3d , ani monitora przystosowanego do 3d vision...

Odnośnik do komentarza

Pajacu gdzie pisze, ze BF3 korzysta z physX? Nie ma to znaczenia, ze nie korzysta. Obciazasz procesor i tyle.

Chodzi o problem z Toba. Co zrobiles do tej pory. Odpusciles to OC? Wymieniles stery? Sprawdziles temperatury w stresie?

Ten procek z takim taktowaniem + ta karta stawia zasilacz na granicy wydajnosci. Juz Ci pisalem.

Moja sztuka idzie bez zmiany napiecia na 3,2Ghz nawet i bez podbijania VTT.NB,SB

Udowodnij to takim sposobem - ustaw tak jak piszesz i zapodaj OCCT http://www.benchit.p...ore+2+Duo+E6320

 

Wiesz do czego sie nadajesz? Do tego -

co do steam to pomogł format partycji i format windowsa

 

Masz prosta sprawe do rozwiazania, a bedziesz pyszczyl i motal sie trzy tygodnie - pluj sie dalej.

A formatuj sobie do woli.

 

@edit

jak bys myslal to przynajmniej do tego wyzej moglbys zrobic jeszcze;

- wywalic dodatkowa dzwiekowke na probe

- wylaczyc dzwiekowke integre na probe

- sprawdzic neta

 

Masz za slaby CPU na multi i to moze byc podstawowy problem. Nie wyrabia do GPU i zaden jad i zaklinanie nie pomoze.

 

@edit

i jeszcze jedno "overtworco". Jak chcesz pyskowac na sieci o swojej potedze to nie zamieszczaj scrinow potwierdzajacych Twoja glupote.

Masz modyfikowany Bios plyty http://forum-de.msi.com/index.php?page=Thread&postID=741629 i szukasz sobie sam problemow. Po znalezieniu plujesz na innych. Nie potrafisz zapanowac nad sprzetem, zakladasz temat w celu? Bo nie wiem po co. Jestes gosc :lol: - niedzielny.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...