Skocz do zawartości

Dopisywanie linków przez Firefox'a


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W starcie widać delikwenta wspominanego tu już, czyli vmjef.exe, oraz plik wgsdgsdgdsgsd.exe. Będę to usuwać wraz z zaległym zablokowanym folderem C:\Windows\$NtUninstallKB12347$ od ZeroAccess (o ile da radę, FRST działa w środowisku Windows, nie tak jak polecany wcześniej Kaspersky Rescue Disk na silniku Linux). Ale to nie załatwi sprawy plików *.block ani problemu Winsock.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKU\JA\...\Run: [secdrvUpdate] "D:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\vmjef.exe" [308224 2012-12-06] ()
D:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\vmjef.exe
C:\Documents and Settings\JA\wgsdgsdgdsgsd.exe
Unlock: C:\Windows\$NtUninstallKB12347$
CMD: rd /s /q C:\Windows\$NtUninstallKB12347$

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Masz C:\FRST.exe, czyli ma być C:\fixlist.txt.

 

2. Z poziomu OTLPE uruchom FRST i wybierz w nim opcję Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Restart do Windows. Kręcimy się w kółko, ale spróbuj zaimportować FIX.REG z postu numer #26 z kluczami Winsock.

 

4. Podaj fixlog.txt = log krótki, więc wklej wprost do posta, bo nie warte to załącznika. Ponownie skan SystemLook kluczy Winsock, a jeśli log znów będzie krótki = wprost do posta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tryb normalny nadal z wyskakującym okienkiem. Punkt numer 3. oraz 4. wykonałem w Trybie awaryjnym po błyskawicznym dodaniu pliku SafeBootWinXP.reg do rejestru oraz natychmiastowym restarcie, jeszcze przed pojawieniem się komunikatu.

 

Fixlog.txt

 

 

Fix result of Farbar Recovery Tool (FRST written by Farbar) (x86) Version: 06-12-2012

Ran by SYSTEM at 2012-12-09 12:37:03 Run:1

Running from D:\

 

==============================================

 

HKEY_USERS\JA\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\SecdrvUpdate Value not found.

Could not move D:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\vmjef.exe.

C:\Documents and Settings\JA\wgsdgsdgdsgsd.exe not found.

 

========= rd /s /q C:\Windows\$NtUninstallKB12347$ =========

 

The system cannot find the path specified.

 

========= End of CMD: =========

 

 

==== End of Fixlog ====

 

SystemLook.txt

 

 

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff

Log created at 12:47 on 09/12/2012 by JA

Administrator - Elevation successful

 

========== reg ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2]

(No values found)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters]

"WinSock_Registry_Version"="2.0"

"Current_NameSpace_Catalog"="NameSpace_Catalog5"

"Current_Protocol_Catalog"="Protocol_Catalog9"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5]

"Num_Catalog_Entries"= 0x0000000003 (3)

"Serial_Access_Num"= 0x0000000004 (4)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries]

(No values found)

 

 

 

PS: Zauważyłem, że w punkcie numer 1. ścieżki nie są prawidłowe. Mój dysk systemowy to D:\ ;)

Odnośnik do komentarza

Winsock bez zmian.

 

 

PS: Zauważyłem, że w punkcie numer 1. są nieprawidłowe ścieżki. Mój dysk systemowy to D:

 

D spod Windows, ale C z poziomu środowiska zewnętrznego. Patrz w swój log z FRST, to ścieżki z niego przeklejane, FRST widział ścieżki C:

 

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x86) Version: 06-12-2012

Ran by SYSTEM at 09-12-2012 10:20:55

Running from D:\

Microsoft Windows XP (X86) OS Language: English(US)

The current controlset is ControlSet003

 

==================== One Month Modified Files and Folders ========

 

2012-12-06 09:53 - 2010-08-19 10:54 - 00000000 _SHDC C:\Windows\$NtUninstallKB12347$

2012-12-06 08:22 - 2012-12-06 08:22 - 00308224 ____A C:\Documents and Settings\JA\wgsdgsdgdsgsd.exe

 

W opisie FRST jest zresztą wzmiankowane co z literami robi FRST (przemontowuje układ, tak by system był widziany pod C)...

 

Skoro przy przetwarzaniu skryptu pojawiło się "not found", to widocznie coś się zmieniło w montowaniu liter. No to ręcznie skasuj te pliki z poziomu OTLPE:

 

C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\vmjef.exe

C:\Documents and Settings\JA\wgsdgsdgdsgsd.exe

C:\Windows\$NtUninstallKB12347$

 

Po tym zrób nowy log z FRST...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No tak, nie wziąłem pod uwagę środowiska zewnętrznego... Już zabieram się za kolejne zadania :)

 

W końcu zniknął ten irytujący komunikat :)

 

EDIT: Problem z dźwiękiem wciąż występuje. Chciałbym obejrzeć pewien mecz, jednak bez fonii to już nie to samo.

Może znalazłoby się jakieś rozwiązanie odnośnie powyższego problemu ? :)

Znalazłem w internecie wpis który należy zaimportować do rejestru, jednak nie wiem czy aby nie narobi on więcej szkód niż pożytku.

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Został jeszcze pusty wpis startowy po vmjef.exe. Poza tym ciągle jest kwestia Winsock. Zróbmy inaczej: ja zedytuję Twój rejestr. Z poziomu OTLPE przekopiuj sobie w dowolne miejsce te pliki:

 

C:\Windows\system32\config\SYSTEM

C:\Documents and Settings\JA\NTUSER.DAT

 

Zapakuj je do ZIP i prześlij mi na PW link do paczki. Ja to podmontuję w swoim rejestrze i zedytuję, odeślę pliki, podstawisz z poziomu OTLPE i zobaczymy co to da.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Próbuje rozwiązać problem z dźwiękiem, jednak bez większych efektów. Czy może być to konsekwencją grzebania w uprawnieniach (podobnie było z internetem) ?

Przy próbie uruchomienia sndvol32.exe wyskakuje taki oto komunikat:

 

"Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorię Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt. Działanie tego programu zostanie teraz zakończone."

 

EDIT: Już po problemie ;)

Odnośnik do komentarza

To ciekawe, ale tu się nic nie zgadza w przesłanych plikach SYSTEM i NTUSER.DAT.

 

1. Log z FRST mówił, że został pusty wpis startowy:

 

HKU\JA\...\Run: [secdrvUpdate] "D:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\vmjef.exe" [x]

 

W pliku NTUSER.DAT nie ma takiego wpisu w kluczu Run.

 

2. Logi z SystemLook opowiadały, że zawartość Winsock2 to tylko to co widać w podawanych tu na okrągło skanach:

 

========== reg ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2]

(No values found)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters]

"WinSock_Registry_Version"="2.0"

"Current_NameSpace_Catalog"="NameSpace_Catalog5"

"Current_Protocol_Catalog"="Protocol_Catalog9"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5]

"Num_Catalog_Entries"= 0x0000000003 (3)

"Serial_Access_Num"= 0x0000000004 (4)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries]

(No values found)

 

A tu niespodzianka. Plik SYSTEM ma już układ zaimportowany moim plikiem FIX.REG:

 

winsock.png

 

To dane z klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet004, bo wg wartości Select kopia konfiguracyjna ControlSet004 = CurrentControlSet.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W tym momencie nasuwa mi się przebudowa Winsock przez naturalny dla systemu mechanizm netsh, tylko szkopuł w tym, że masz zdziwaczały pocięty Windows pozbawiony tego diagnostyka. W związku z tym: dosztukuję to i zobaczymy czy da radę zresetować łańcuch. Robiłam to już na modyfikowanych Windows (KLIK).

 

Podaj mi skan w SystemLook na warunki:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NetSh
 
:filefind
netsh.exe
ipv6mon.dll
ipmontr.dll
ifmon.dll
ippromon.dll
rasmontr.dll
ipxmontr.dll
ipxpromn.dll
dgnet.dll
hnetmon.dll
fwcfg.dll
napmontr.dll
dot3cfg.dll

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do Netsh, to nie masz w ogóle tego w systemie. Rekonstrukcja komponentu:

 

1. Przesyłam paczkę plików: KLIK. Katalog z plikami ma być w ścieżce D:\Pliki.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

copy D:\Pliki\netsh.exe D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\dgnet.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\dot3cfg.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\hnetmon.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\fwcfg.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\ifmon.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\ipmontr.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\ippromon.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\ipv6mon.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\napmontr.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\ipxmontr.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\ipxpromn.dll D:\Windows\system32
copy D:\Pliki\rasmontr.dll D:\Windows\system32
regsvr32 /s dgnet.dll
regsvr32 /s dot3cfg.dll
regsvr32 /s hnetmon.dll
regsvr32 /s fwcfg.dll
regsvr32 /s ifmon.dll
regsvr32 /s ipmontr.dll
regsvr32 /s ippromon.dll
regsvr32 /s ipv6mon.dll
regsvr32 /s napmontr.dll
regsvr32 /s ipxmontr.dll
regsvr32 /s ipxpromn.dll
regsvr32 /s rasmontr.dll
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > Uruchom ten plik

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NetSh]

"ipv6mon"="ipv6mon.dll"

"1"="ipmontr.dll"

"2"="ifmon.dll"

"3"="ippromon.dll"

"4"="rasmontr.dll"

"5"="ipxmontr.dll"

"6"="ipxpromn.dll"

"dgnet"="dgnet.dll"

"hnetmon"="hnetmon.dll"

"FWCFG"="fwcfg.dll"

"napmontr"="napmontr.dll"

"dot3cfg"="dot3cfg.dll"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

4. Zresetuj system.

 

5. Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę netsh winsock reset i zresetuj system.

 

6. Sprawdź czy OTL nadal stopuje na kluczach Winsock.

 

 

Jeżeli chodzi o deszyfrator to podczas uruchamiania wyskakuje błąd. Znalazłem plik o nazwie ok.txt.block jednak tego drugiego nie mogę odszukać.

 

Jeśli tego pliku nie ma, to ja tu rozkładam ręce.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze cztery punkty wykonane. Jedynie z piątym jest problem, po wpisaniu i zatwierdzeniu komendy netsh winsock reset wyskakuje komunikat, że nazwa netsh nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne...

 

Nie wiem co mogło się stać z tym drugim plikiem który jest tak niezbędny. Na domiar złego po zastosowaniu narzędzia te94decrypt nastąpiła duplikacja wielu plików z rozszerzeniem block. a żeby tego było mało to po tej operacji powstał problem prawdopodobnie z Adobe Flash Player który nie najlepiej synchronizuje dźwięk z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Jedynie z piątym jest problem, po wpisaniu i zatwierdzeniu komendy netsh winsock reset wyskakuje komunikat, że nazwa netsh nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne...

 

Sprawdź czy plik netsh.exe się przekopiował do system32, a jeśli tak, to w linii komend wpisz przejście do katalogu cd D:\Windows\system32 i po tym komenda.

 

 

Nie wiem co mogło się stać z tym drugim plikiem który jest tak niezbędny.

 

Może trojan go usunął...

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie widzę tam pliku netsh.exe.

 

To posprawdzaj teraz ręcznie czy wszystkie pliki z D:\Pliki zostały skopiowane do D:\Windows\system32, a te brakujące ręcznie tam przenieś. Następnie: jeśli w grupie nieprzekopiowanych jest jakiś plik DLL, to po przekopiowaniu musisz ręcznie go zarejestrować komendą regsvr32 plik.dll.

 

 

A szkoda bo już się witałem z gąską i miałem nadzieję na odblokowanie plików...

 

Szukałeś na nazwę pliku, ale bez rozszerzenia *.block? Ostatecznie możesz spróbować jeszcze programu do odzysku danych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...