Skocz do zawartości

Wysokość pola tekstowego edytora


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z ciekawości. Czy można coś ustawić w opcjach aby pole tekstowe było wyższe: http://zapodaj.net/0...a0e711.png.html

Znaczy się, aby rozciągnęło się samoczynnie w pionie, bo te pole jest małe, nie widać wiele tekstu, a przesuwanie cały czas suwakiem góra/dół niewygodne.

Nie wiem, czy miałem zwidy (nie pamiętam), ale raz jest duże a raz małe... :o

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@picasso

 

Niestety u mnie to nie działa. Fakt - mam ustawioną wartość DPI = 125 %. Być może to jest przyczyna.

Nie chcę ponownie wracać do 100 % (dla sprawdzenia) bo nie wszystko zapisuje się w kompozycji.

 

W prawym dolnym rogu pokazuje się właściwy wskaźnik myszki ale klik i przeciągnięcie powoduje zaznaczanie dolnych elementów okna i po zwolnieniu myszki zmniejszenie okna. Efekt identyczny w zwykłym edytorze oraz pełnym.

 

 

 

EDYTA

 

W trybie zgodności jest inaczej. Jest większe okno, myszka nie powoduje zaznaczenia tego co poniżej ale nie powiększa okna.

 

Nadziubię bzdury aby zwiększyć ilość tekstu.

 

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 

ddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 

Zwykły edytor - bez reakcji.

 

Pełny również. Ale nie występuje efekt zaznaczania elementów jak na obrazku.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531

 

Niestety u mnie to nie działa. Fakt - mam ustawioną wartość DPI = 125 %. Być może to jest przyczyna.

Nie chcę ponownie wracać do 100 % (dla sprawdzenia) bo nie wszystko zapisuje się w kompozycji.

 

W prawym dolnym rogu pokazuje się właściwy wskaźnik myszki ale klik i przeciągnięcie powoduje zaznaczanie dolnych elementów okna i po zwolnieniu myszki zmniejszenie okna. Efekt identyczny w zwykłym edytorze oraz pełnym.

Sprawdziłam DPI 125% + Internet Explorer 9 i dzieje się u mnie to samo, tzn. przy ciągnięciu w dół zaczyna się zaznaczać dolny tekst pod edytorem. Pomimo tego uchwycenie narożnika i pociągnięcie w dół rozszerza edytor, tylko nie można puścić przy pierwszym zaznaczeniu tekstu lecz uparcie ciągnąć w dół:

 

editordpi.png

 

Z tym nic nie dam rady zrobić, to skutek podwyższonego DPI, po zmianie na domyślne 100% zanika ten efekt. Dodatkowo, DPI 125% ma niejednakowe skutki w różnych przeglądarkach:

- W Internet Explorer 9 menu edytora jest powiększone + omawiany efekt przy ciągnięciu.

- W Firefox 17.0.1 i Opera 12.11 wszystko działa. Tu jest pewna różnica, mimo DPI 125% edytor jako taki nie jest "skalowany", menu wygląda jakby było na DPI 100%.

- Google Chrome 23.0.1271.95 ogólnie świruje. Na DPI 125% oraz DPI 100% uchwycenie narożnika i pociągnięcie powoduje pojawienie się pomarańczowej obwódki wokół edytora i zaznaczenie całego pola / innych elementów menu (choć pole się rozciąga). To jest bug CKEditor w kombinacji z silnikiem Webkit i nie ma na teraz żadnego fiksa: KLIK.

 

 

W trybie zgodności jest inaczej.

To odpada jako metoda testu / porównawcza, jest zupełnie niewiarygodne. Tryb zgodności jest dla stron niekompatybilnych z IE9. Nasza strona jest zgodna z tą przeglądarką i włączenie trybu zgodności ma nieprzewidywalne skutki i sypie jeszcze większą ilością błędów. Tryb ten musi być wyłączony dla naszej strony.

 

 

Bonifacy

 

A jednak zwidów nie mam. Dzisiaj edytor otworzył się samoistnie od razu na ok. 7 cm wysokości ( przy ekranie 23 cale i rozdzielczości natywnej).

Tego nigdy nie widziałam na oczy i nie wiem dlaczego edytor w losowy sposób otwiera się z większym polem tekstowym.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Tak jak podejrzewałem - problemem jest DPI. OK pogodzę się z tym.

 

Na DPI 125% sprawdziłam także i to: rozciąganie edytora na oficjalnym forum IPB (wersja IPB 3.4.0 z CKEditor bodajże 3.6.4 lub wyżej) oraz w demo CKEditora (najnowszy). Otóż tam ten problem nie występuje w Internet Explorer. Wnioski: to nasza wersja forum IPB 3.2.3 ze zintegrowanym CKEditor 3.6.2 ma jakiś bug. Jesteśmy na starszej wersji, bo jak mówiłam tu już gdzieś nie opłacało się aktualizować (zbyt mało zmian w porównaniu do zbyt dużej roboty z przeładowaniem wszystkiego) i przeskoczyłam całą gałąź 3.3.x licząc na solidniejsze zmiany zwłaszcza w edytorze. Ale za niedługo aktualizujemy. Moderatorzy już o tym wiedzą, bo ostatnio pisałam w Moderatornii, że wydano 3.4.0 i będziemy aktualizować do którejś z poprawkowych wersji 3.4.x.

 

Tyle wieslaw531 musisz przeczekać do sprawdzenia co jest grane na najnowszej wersji IPB z nowszym CKEditorem. Ja nie ruszę z aktualizacją w tym momencie, bo to pierwsza wersja główna 3.4.x i niezbyt sprytne od razu się na nią rzucać + na trackerze jest kilka niepokojących mnie bugów. Czekam do pierwszego maintenance release i ocenię co dalej.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...