Skocz do zawartości

Avatary - powiększenie rozmiaru


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nieśmiało zapytać/poddać pod rozwagę Admiralicji:

- Czy nie byłoby dobrym pomysłem zwiększenie wielkości avatara użytkownika do 100px x 100px?

Uzasadnienie:

Można zauważyć, że sporo forumowiczów nie posiada avatarów. Kwestię zamierzonego niechciejstwa pomijam. W necie łatwiej jest znaleźść

gotowe avatary lub obrazki o wielkości 100x100 niż 90x90. Podejrzewam, iż niezaawansowani użytkownicy nie potrafią samodzielnie "przy-

ciąć" obrazka lub nie wpadli na to, że są strony internetowe oferujące zmianę wielkości obrazków, np.:

http://lajfmajster.pl/2009/04/05/jak-zmienic-rozmiar-obrazka-bez-programow-graficznych

Mnie właściwie interesuje avatar w postaci animowanego GIF-a. Próba zmniejszenia go kończy się jego zamrożeniem a nie jestem na tyle

sprytny aby go samodzielnie przerobić jakimś programem narzędziowym.

Posiadanie avatara przez użytkownika na forum ma tą zaletę w moim przypadku, że szybciej kojarzę czyjeś stare posty po avatarze niż po

nazwie forumowicza - oczywiście nie dotyczy to wszystkich. :)

 

IOW: Chciałbym wysłać mojego kota na jakiś czas na urlop do spa w Berdyczowie, a zastępczo mam na oku fajną laskę nebeską... :lol:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
- Czy nie byłoby dobrym pomysłem zwiększenie wielkości avatara użytkownika do 100px x 100px? (...) W necie łatwiej jest znaleźść gotowe avatary lub obrazki o wielkości 100x100 niż 90x90.

 

No cóż Bonifacy, nie mam dostatecznego przekonania w tej kwestii. Forum samo skaluje za duże avatary (zostawiłam właśnie tę opcję włączoną), przycinając je do pożądanej wielkości. Toteż nie widzę sensu podnosić poprzeczki tylko z tego powodu, że jakieś gotowce mają takie parametry (bo co jeśli gotowce będą mieć powiedzmy 200x200?), skoro forum samo się tym zajmuje. A:

 

Mnie właściwie interesuje avatar w postaci animowanego GIF-a. Próba zmniejszenia go kończy się jego zamrożeniem a nie jestem na tyle

sprytny aby go samodzielnie przerobić jakimś programem narzędziowym.

 

Animacje GIF to osobna sprawa. Im mniej się rusza na forum, tym lepiej dla wzroku. Dlatego nie za bardzo chcę je komplementować...

Skalowanie musi być zrobione jakimś dedykiem do animacji GIF, by nie zamroziło na pierwszej klatce. Jeśli masz problem z GIFem, proszę prześlij mi na PW, a spróbuję go przeskalować w odpowiednim edytorze i odeślę z powrotem.

 

Można zauważyć, że sporo forumowiczów nie posiada avatarów. Kwestię zamierzonego niechciejstwa pomijam.

 

Jest jeszcze jedna możliwość dlaczego nie mają: może pomyliło im się ze zdjęciem (lub wolą fotę a nie avatar). Są na forum dwa rodzaje obrazów i nie są one "wymienne". Już na PW rozwiązywałam ten "problem" jednego z użytkowników, który myślał, że avatar się nie wyświetla z powodu błędu (ustawił po prostu tylko zdjęcie).

 

 

PS. Temat wydzieliłam w osobny, bo nie jest związany z Aktualizacją silnika per se.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pozwólcie, że się wypowiem...

 

- Czy nie byłoby dobrym pomysłem zwiększenie wielkości avatara użytkownika do 100px x 100px?

10 px to mała różnica, dla mnie to osobiście nie ma znaczenia, pod warunkiem, że nie zwiększy się szerokość pola "author info".

 

Im mniej się rusza na forum, tym lepiej dla wzroku. Dlatego nie za bardzo chcę je komplementować...

A to na pewno. Mnie wystarczy tylko Paseczek u góry ekranu, a mrugające obrazki w tematach tylko rozpraszają. Niektóre avatarki potrafią doprowadzić do szału, nie mówiąc już o świecących napisać w sigach, których na szczęście tu być nie może (jeden wyjątek: warez i "Say thanks") Jestem na nie.

 

PS. Kotek niczego sobie ;)

Odnośnik do komentarza

 

Laska nebeska to jest w dżinsach w czasie deszczu.

 

Wiesław - Ty jesteś jakiś prorok chyba! Avatara nie widziałeś a prawie odgadłeś jego wygląd - gratuluję wyobraźni :)

 

marcinkowski - poczekam na Picasso - sam nie będę nic kombinował. Mam cichą nadzieję, że PW do niej doszło.

 

Dawid - dziękuję w imieniu mojego grzbieta za uznanie jego przecudownej urody :)

 

//EDIT by DawidS28

Najmocniej przepraszam, że w ten sposób piszę, ale to za krótkie na całego posta i do tego off-top: to jest brytyjski kot krótkowłosy?

 

EDIT: Picasso - ślicznie dziękuję. Avatarka zaprezentuję jakiś czas później a zainteresowanych potrzymam w niepewności :P

Dawidzie - nie mam pojęcia. On jest znajdą a do zwierzeń nieskory! ;)

Edytowane przez Bonifacy
Avatarek przesłany. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...