Skocz do zawartości

Win 7 64 bit i odpowiednie zabezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem szczęśliwą (jak na razie) posiadaczką windows 7 64 bit na laptopie. Chciałabym uchronić się od walki z wirusami już od samego początku więc proszę o podpowiedzi czym warto zabezpieczyć win7 64 bit żeby jak najrzadziej prosić tu na forum o pomoc :) Na komputerze mam zainstalowany NIS 2010 ale z poprzednich systemów z doświadczenia wiem że potrzeba zapewne wspomagaczy :) Proszę więc o podpowiedzi i przepraszam od razu jeśli umieściłam post w nieodpowiednim dziale.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

tak się składa że ochrona patchguard systemu windows 7 64 bit uniemożliwia jednoznaczną ochronę tego systemu przez antywirusy nawet te które są 64-bitowe

poprostu działanie antywirusa jest blokowane na pewnym etapie

inaczej sprawa ma się z malware, twórcy szkodliwego oprogramowania już dawno wiedzieli jak złamać microsoftowe pseudo zabezpieczenie

skup się bardziej na ochronie systemu na zasadzie prevention not detection i dołóż do swojego nortona jakiś program HIPS np defenswall personal firewall only 32 bit - mała poprawka

poczytaj sobie o tym programie w necie oraz stosuj jakiś skaner na żądanie np MBAM

ja nie mam żadnego antywira w real - time bo są bardzo zawodne , zobacz moją ochronę w podpisie

Odnośnik do komentarza

@polak900

 

Przecież DW nie działa w systemach x64, a najtrudniej w nich wykorzystać skutecznie, właśnie ochronę proaktywną a nie AV.

 

 

@forgetmenot

 

Witamy!

 

Proponuje dołożyć do Nisa piaskownicę Sandboxie, do sufrowania po necie oraz do testowania nieznanych/ podejrzanych programów i plikow, jeżeli takich używasz.

 

http://www.sandboxie.com/

Odnośnik do komentarza

Właśnie dziś zaistalowałam Sandboxie i testuję :) Nie serfuję po jakichś mega podejrzanych stronach :) NIS pokazuje mi jakie strony są ok :P A czy coś poza NIS-em można jeszcze dorzucić? Googlowałam długo i namiętnie ale nie znalazłam nic co by się nadawało :) Od początku mojej przygody z kompem miałam do czynienia wyłącznie z XP i tam dzięki poradom Picasso (poprzednie forum) wszystko grało :) Wydaje się że Win 7 64bit jest w miarę bezpieczny jak narazie, ale wolę się upewnić i wzmocnić waszymi radami :) Także jeżeli jeszcze znajdą się jakieś sugestie to chętnie się z nimi zapoznam :)

 

 

EDIT: czy MBAM działa sprawnie także na win7 64bit? używałam go na XP ale nie wiem czy tu powinnam

 

Bardzo dziękuję za zainteresowanie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

NIS + Sandboxie, to bardzo dobre i wygodne zabezpieczenie. Jeżeli skończy Ci się licencja na Nisa, to wtedy możemy pomyśleć nad innym zestawem (firewall z HIPS + piaskownica + AV).

 

Jeżeli chodzi o skaner MBAM, to za bardzo go nie polecam, ze względu na fałszywe alarmy, które generuje i później ewentualne problemy z systemem.

Na żądanie proponuję CCleaner do czyszczenia śladów i optymalizacji systemu raz SUPERAntiSpyware Free Edition do usuwania aplikacji szpiegujących:

 

http://www.piriform.com/ccleaner

http://www.superantispyware.com/

Odnośnik do komentarza

Anonim2 nie gadaj bzdur bo każdy program może walnąć FP :P

Co do MBAM to spokojnie możesz go używać jako on-demand ;)

Polecam jeszcze Hitman Pro jako skaner on-demand (jest wersja 64bit) :D

 

Anonim2 i czemu wciskasz jej HIPS'a nie wiedząc czy poradziłaby sobie z taką aplikacją?

Na komputerze mojej córki MBAM wykrył ponad 140 infekcji, a po ich usunięciu system padł i trzeba było go przywracać. 5 skanerów antywirusowych nic nie wykryło a Windows pracuje bez zarzutów.

Wczoraj na jednym z forów w kompie usera MBAM wykrył wirusa w pliku systemowych, który był czysty. Dobrze, że go nie usunął.

 

Hitman Pro to płatny i niedokładny skaner antywirusowy.

 

Żadnego Hipsa nie wciskam, a gdy skończy się licencja na Nisa, możemy podyskutować. Wiele dziewcząt ma większe pojęcie w tym temacie od Ciebie o Adaminie nie wspominając :)

Odnośnik do komentarza

to nie wina mbam tylko windy która lubi się wywalać

ja używam mbam i nie miałem takiego problemu

ludzie lubią sobie grzebać w systemie i instalować rózne badziewia takie postępowanie prowadzi prostą drogą do formatu, no chyba że ktoś jest przezorny i robi kopię bezpieczeństwa

windows do takich zabaw się nie nadaje bo ma rejestr.

takie jest moje zdanie

 

co do drugiego przypadku, każdy program zabezpieczający prędzej czy później się pomyli dlatego róbcie sobie BECKUPY!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...