Skocz do zawartości

Maksymalna szybkość łącza


xmati5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam internet z firmy Netia na łączach TP.SA (chyba). Mam podpisaną umowę na nielimitowany dostęp do internetu do 20 Mb/s (ile da radę sieć tyle powienienem mieć). Tak to przynajmniej rozumię.

Obecnie mam mniej więcej tyle - jest jeszcze do sieci podłączony drugi komputer - na karcie wifi ale racej nie zmienił on wiele odczytów.

http://www.speedtest.pl/test/48742537

Tutaj wyciąg z strony routera- nie jestem pewien czy tego potrzebujecie ale chyba to.

laczejpg_xnswqss.jpg

A teraz pytanie - da radę szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz modulację ADSL G.dmt, przy niej więcej niż 8 Mb/s nie pójdzie, w praktyce mało kto ma więcej niż 6 Mb/s. Router pokazuje maksymalne osiągalne synchro na poziomie 10 Mb/s down i 0,5 Mb/s upstream. O ile z downstreamem, jeżeli uda się uruchomić ADSL2+ to nawet jestem w stanie się zgodzić (tłumienie jest wysokie, ale bezpieczny SNR Margin z dużym zapasem), to 0,5 Mb/s na upstream zupełnie mnie nie przekonuje. Może router widzi jakieś dodatkowe statystyki, których nie pokazuje i stąd te przypuszczenia, natomiast mam wrażenie, że pójdzie więcej.

 

Jeżeli masz możliwość wymuszenia ADSL2+, to polecam. Wtedy przypuszczam, że możesz osiągnąć 6-8 Mb/s. Ale to są przypuszczenia, nie mam żadnych dokładnych informacji o Twoim łączu. Jeżeli nie (czyli zostając na ADSL), to bardzo prawdopodobne jest 4-6 Mb/s.

 

Na 20 Mb/s nie masz żadnych szans, 10 Mb/s może się udać, ale jeśli będziesz miał naprawdę dobry sprzęt, dużo szczęścia i odpowiednie firmware w routerze pozwalające regulować Target SNR Margin. Jednak będzie to kosztem stabilności połączenia.

Odnośnik do komentarza

ADSL2+ korzysta przy pobieraniu danych częstotliwości z zakresu 142 kHz - 2,2 MHz. ADSL G.dmt tylko 124 kHz - 1,1 MHz. Powinieneś mieć gdzieś w ustawieniach routera możliwość wymuszenia ADSL2+, które dostaniesz, jeżeli centralka obsługuje. No i jeżeli jesteś podpięty do karty ADSL2+. W praktyce, łącza 2 Mb/s nie ma sensu podpinać, bo nic się na tym nie zyska. Męczyć dostawcę o zmianę prędkości, wtedy prawdopodobnie zmienią (o ile jakaś karta będzie wolna).

 

Obserwuj, czy wartość SNR Margin nie skacze.

Odnośnik do komentarza
Powinieneś mieć gdzieś w ustawieniach routera możliwość wymuszenia ADSL2+, które dostaniesz, jeżeli centralka obsługuje.

Faktycznie jest taka opcja. Czyli najpierw do netii o zmianę prędkości, a potem ew. zmieniać w ustawieniach ?

SNR Margin : Downstream 26-28 skacze ; Upstream 11 - ale nie wiem czy sprawdzać podczas uzywania internetu czy też gdy nic się nie dzieje. Te wartości są gdy net jest w użyciu.

Odnośnik do komentarza

Według mnie zdecydowanie za duże tłumienie, żeby osiągnąć 17 Mb/s. Nie wiem, jak zmieni się po przejściu na ADSL2+. Normalnie spada o kilka dB, u mnie miało tendencję do wzrastania z powodu zakłóceń na wyższych częstotliwościach, a parametry miałem początkowo bardzo podobne do xmati5. Stąd ten pewien mój pesymizm.

 

Chcę zobaczyć statystyki z ADSL2+. Ustaw na routerze, zrestartuj i daj screen.

Odnośnik do komentarza
Nie powinny. Zamów wyższą usługę, zobaczymy, jak się to skończy. 8 Mb/s (jeżeli przepną Cię na ADSL2+) powinno działać. Zawsze masz możliwość migracji w dół, jeśli pojawią się problemy.

Czyli piszę / dzwonię do Netii i niech podwyższą mi predkość łącza do 8Mb/s i włączą ADSL2+ (o ile dobrze rozumiem). Ew. 4-6 Mb/s przy ADSL zwykłym

Odnośnik do komentarza

Te prędkości to ja podałem. Nie wiem, jaką ofertę ma Netia, w TP można zamówić opcję "do 10 Mb/s", czyli o prędkości połączenia zadecyduje DSLAM (w uproszczeniu: centralka) i takie pasmo będziesz mieć. Spodziewam się czegoś podobnego.

 

Strona Netii mówi o trzech prędkościach: do 1 Mb/s, do 20 Mb/s, do 50 Mb/s. Weź do 20 Mb/s i zobaczymy efekty.

 

http://skantarek.netia.pl/skantarek/checkForm.do

Jaką według tego możesz mieć prędkość?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...