Skocz do zawartości

Pozostałości w System i Zabezpieczenia po Avira


Majaque

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Panelu sterowania obiekt jest definiowany albo przez NameSpace albo przez CPL. Dla Avira jest to kluczyk rejestru:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74}

 

Tu z wirtualnej maszyny Windows 7 x64:

 

aviracpl.png

 

Po usunięciu klucza obiekt natychmiast zanika w Panelu.

 

Zapomniałem dodać, że ten wpis pozostał nawet po nadinstalowaniu Windowsa (nakładkowa instalacja opcją Upgrade, z zachowaniem zainstalowanych aplikacji).

Z tego powodu podanych przez Ciebie kluczy, w rejestrze oczywiście brak (tego związanego z Explorerem również).

Widzę tu jakieś zaprzeczenie. Nakładka przecież nie zeruje rejestru do postaci "fabrycznej", dlatego jest nakładką. Co masz na myśli z tą "nakładką"?

 

A kluczy brak, bo Belfegor podał dane "z powietrza". Ta klasa NameSpace to w ogóle nic nie ma wspólnego z Avira.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Majaque

 

Wejście na pewno jest w rejestrze. Pytanie, czy masz klucz:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74}

 

Szukaj w rejestrze albo klasy {305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} albo odnośnika do pliku rcimage.dll.

 

 

EDIT:

 

edit: Odnalazłem. O dziwo - znalazło go w tym miejscu dopiero, gdy go wyszukałem. ;o

 

Pisałam nie widząc edycji. Ale możesz poszukać tej klasy dodatkowo, może być w innych miejscach w resztkach.

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
Temat został oczyszczony z oftopów i zbędników. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...