Skocz do zawartości

Powolne działanie systemu


bfo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Proszę o sprawdzenie logów z 32-bitowego Windowsa Vista. Laptop trafił do mnie z podejrzeniem "zawirusowania", ale oprócz bardzo powolnego działania nie zauważyłem żadnych anormalnych zachowań. Przeskanowałem system Windows Defenderem, CureIt'em, które nie znalazły żadnych zagrożeń, i zaktualizowałem Flasha i Javę do najnowszych wersji. Poniżej logi z OTL. GMER również nie wykazał problemów.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi jak najbardziej są czyste i nie ma tutaj podejrzenia infekcji. Temat jedzie do innego działu.

 

Na podstawie raportów wykonaj tylko czynności kosmetyczne - usuwanie szczątków adware i Mozilli. Instrukcje w spoilerze.

 

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\blbdrive.sys -- (blbdrive)
IE - HKCU\..\SearchScopes\{07D9B8DC-11C9-448B-80E3-3985E214293E}: "URL" = "http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=ORJ&o=100000027&src=kw&q={searchTerms}&locale=en_US&apn_ptnrs=U3&apn_dtid=OSJ000YYPL&apn_uid=49986AA6-1CEA-4209-803B-AE7F0E7D4433&apn_sauid=B5869747-961C-448D-A163-CF35CD4D065C"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{43938264-307A-4E20-AD75-71B23829DBC9}: "URL" = "http://www.dealio.com/products.html?kwd={searchTerms}"
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E67C74F4-A00A-4F2C-9FEC-FD9DC004A67F} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe" File not found
O4 - HKLM..\Run: [hpqSRMon]  File not found
O4 - HKCU..\Run: []  File not found
O4 - HKCU..\Run: [{8E282653-B3BE-C635-7957-AEF4E150E3CB}] C:\Users\Iwona\AppData\Roaming\Etpeen\huydv.exe File not found
 
:Files
netsh winsock reset /C
C:\Users\Iwona\AppData\Roaming\mozilla
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins]
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

3. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Sprzątanie

 

 

Jesli chodzi zaś o spowolnienie to wykonaj czysty rozruch i sprawdź jakie są efekty: KLIK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...