Skocz do zawartości

Ciągłe skanowanie XP przy uruchamianiu :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

 

Potrzebuje pomocy (a dokładniej koleżanka :) ) z kompem, który przy każdym starcie systemu uruchamia standardowy skaner Windows. Chciałem zeskanować jej kompa na Wirusy ale Kaspersky jej sie nie uruchamia.. a na dodatek z przeglądarek też nie idzie otworzyć skanera ONLINE ... Coś siedzi w systemie i jakieś bełąd co chwile wyskakuje "System Windows - Brak dysku Exception Processing Message c000013 Parameters 75b3bf7c 4 75b3bf7c 75b3bf7c"

 

System: Windows XP Professional SP3

 

OLT

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
z kompem, który przy każdym starcie systemu uruchamia standardowy skaner Windows

 

Objaśnij o jakim skanerze mowa. "Skaner" ma mnóstwo znaczeń.

 

 

Chciałem zeskanować jej kompa na Wirusy ale Kaspersky jej sie nie uruchamia.. a na dodatek z przeglądarek też nie idzie otworzyć skanera ONLINE ... Coś siedzi w systemie i jakieś bełąd co chwile wyskakuje "System Windows - Brak dysku Exception Processing Message c000013 Parameters 75b3bf7c 4 75b3bf7c 75b3bf7c"

 

W logu ten oto sterownik (widoczne też blokady rejestru i menedżera zadań oraz szkodliwe autoryzacje w zaporze):

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\kkilr.sys -- (abp470n5)

 

Jest pozamiatane. W systemie grasuje wirus Sality, który niszczy wszystkie wykonywalne na wszystkich dyskach. Kaspersky się nie uruchamia, bo już jest zainfekowany. Podobnie się dzieje z innymi plikami Windows i programów. Infekcja jest bardzo ciężka, na widoku format całego dysku (wszystkich partycji), jeśli leczenie się nie uda / zbyt dużo szkód.

 

 


Próba leczenia:

 

1. Pobierz SalityKiller. Wykonaj nim skan do skutku (powtarzany tyle razy, aż uzyskasz zwrot zero zainfekowanych). Dopiero gdy skaner przestanie wykrywać zarażone pliki:

 

2. Pobierz Sality_RegKeys. Rozpakuj i ze środka uruchom plik SafeBootWinXP.reg, potwierdzając import do rejestru.

 

3. Odinstaluj uszkodzonego Kasperskiego. Jeśli nie będzie się dało tradycyjnie, wejdź w naprawiony Tryb awaryjny i zastosuj narzędzie Kaspersky Remover.

 

4. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware BitTorrentBar Toolbar, Funmoods, Incredibar Toolbar on IE, OptimizerPro Updater.

 

5. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Backup.Old.Start Page"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Files
netsh firewall reset /C
ren "C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\prefs.js" "C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\prefs.old" /C
C:\WINDOWS\tasks\OptimizerProUpdaterLogonTask.job
C:\WINDOWS\tasks\OptimizerProUpdaterRefreshTask.job
C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\funmoods-speeddial.crx
C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\funmoods.crx
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\extensions\{88c7f2aa-f93f-432c-8f0e-b7d85967a527}
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\extensions\5009251f7e094@5009251f7e0cd.info
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\extensions\ffxtlbr@funmoods.com
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\extensions\ffxtlbr@incredibar.com
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\searchplugins\askcom.xml
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\searchplugins\Funmoods.xml
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\searchplugins\Search.xml
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\4771kpws.default\searchplugins\SearchResults.xml
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{906305f7-aafc-45e9-8bbd-941950a84dad}
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\avg-secure-search.xml
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\SearchResults.xml
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\bsbandmltbpi
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\DriverFinder
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Media Finder
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Ask
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\boost_interprocess
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Common Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\G DATA
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InstallMate
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\MFAData
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Premium
 
:OTL
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Nero.com/KM: C:\PROGRA~1\COMMON~1\Nero\BROWSE~1\NPBROW~1.DLL File not found
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Firefox\Extensions\\{336D0C35-8A85-403a-B9D2-65C292C39087}: C:\Program Files\Web Assistant\Firefox
O2 - BHO: (MediaBar) - {c2d64ff7-0ab8-4263-89c9-ea3b0f8f050c} - C:\PROGRA~1\BEARSH~1\MediaBar\Datamngr\ToolBar\bsdtxmltbpi.dll File not found
CHR - plugin: AVG Internet Security (Enabled) = C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmfkcklnlgedgbglfkkgedjfmejoahla\12.0.0.2161_0\plugins/avgnpss.dll
CHR - Extension: Funmoods = C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\bbjciahceamgodcoidkjpchnokgfpphh\1.0_0\
O2 - BHO: (Help the General-Search Project) - {CA4520F3-AE13-4FB1-A513-58E23991C86D} - C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Media Finder\Extensions\gencrawler_gc.dll ()
O3 - HKLM\..\Toolbar: (MediaBar) - {c2d64ff7-0ab8-4263-89c9-ea3b0f8f050c} - C:\PROGRA~1\BEARSH~1\MediaBar\Datamngr\ToolBar\bsdtxmltbpi.dll File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-606747145-329068152-682003330-1003\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-606747145-329068152-682003330-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [incmd]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [incmdnnt]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-606747145-329068152-682003330-1003..\Run: [DriverFinder] C:\Program Files\DriverFinder\DriverFinder.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-606747145-329068152-682003330-1003..\Run: [Media Finder] "C:\Program Files\Media Finder\Media Finder.exe" /opentotray File not found
O8 - Extra context menu item: Download with &Media Finder - C:\Program Files\Media Finder\hook.html File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\XDva401.sys -- (XDva401)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\XDva400.sys -- (XDva400)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\XDva399.sys -- (XDva399)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

6. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

7. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj, zaległy GMER oraz USBFix z opcji Listing. Dołącz log AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Już wyjaśniam "Skaner" dysku twardego czy nie ma błędów lub uszkodzonych sektorów. Można go wykonać przed defragmentacja dysku a w Win. 98 był w narzędziach, taki programik (windowsowy).

 

To poważna sprawa z tym formatem, ale w planie mam go zrobić, lecz najpierw chce doprowadzić go do stanu w którym bezpiecznie będzie można zgrać zawartość dysków. :)

 

Teraz jeszcze nie mam dostępy do tego kompa, dopiero wieczorem i zobaczę czy to co zrobiłaś i napisałaś pomoże :)

 

Kurde widzę, że będzie trochę roboty... tak to jest jak się dzieciaki dopuści do komputera :D

 

 

Jak coś będzie nie tak dam znać ;)

 

DZIĘKUJĘ!

 

Pozdrawiam SAW ;)

Odnośnik do komentarza
Już wyjaśniam "Skaner" dysku twardego czy nie ma błędów lub uszkodzonych sektorów. Można go wykonać przed defragmentacja dysku a w Win. 98 był w narzędziach, taki programik (windowsowy).

 

Czyli checkdisk. W Windows 98 jest inny program (scandisk). Po leczeniu wykonaj to:

 

Start > Uruchom > cmd

 

- Wpisz komendę fsutil dirty query C:. Jeżeli zwróci potwierdzenie:

- Wpisz komendę CHKNTFS /X C: i zresetuj komputer.

- Wpisz komendę CHKDSK /F /R C: i zresetuj komputer, doczekaj, aż narzędzie skończy.

- Na koniec zweryfikuj ponownie zwrot z fsutil.

 

 

To poważna sprawa z tym formatem, ale w planie mam go zrobić, lecz najpierw chce doprowadzić go do stanu w którym bezpiecznie będzie można zgrać zawartość dysków.

 

Uwaga: nie wolno teraz wykonywalnych kopiować na inne nośniki / do kopii zapasowej. To zalążki wirusa i zainfekują inne urządzenia / systemy. Może też być i tak, że po nieudanym leczeniu nie będzie można w ogóle zgrać wykonywalnych do kopii zapasowej... Miej to na uwadze. I zagrożone są obie partycje, C + D, ten wirus atakuje wszystkie dyski.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

 

W końcu mam dostęp do tego kompa :) Wykonałem wszystkie punkty po kolei jak w instrukcji.

Co mnie zdziwiło? Poszło bez problemów :o

Pierwsze zadanie wykonałem i wyskanowało mi 926 kopi tego WIRUSA :o później zrobiłem 2 skan i już niczego nie było. Masakra...

 

Reszta szła jak po maśle ;)

 

DZIĘKUJE ZA FACHOWA I KONKRETNĄ POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) :)

 

a oto załączam to wszystko o co prosiłaś + raport po wklejeniu tego Logu i jego w konwertowaniu do systemu

 

Pewnie system teraz i pliki wyglądają jak ser szwajcarski :D

 

Ps. mam zrobić to co w 2 poście?

Ps2. jak mam jakieś Pendrive które były podłączane do tego kompa to jak je bezpiecznie sprawdzić i usunąć z nich ewentualnie coś?

 

ps3. raport OTL po za chwile bedzie ;)

gamerr.txt

UsbFix.txt

AdwCleanerS1.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zadane akcje, to wykonane pomyślnie z wyjątkiem resetu preferencji Firefox (nadal zabrudzone adware).

 

1. Google Chrome. Nadal widać stronę startową adware oraz martwą wtyczkę AVG:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - homepage: "http://searchfunmoods.com/?f=1&a=iron2&chnl=iron2&cd=2XzuyEtN2Y1L1QzutDtDtCyBtAtCzytC0D0CyC0Czy0FtDzztN0D0Tzu0CtAtDyDtN1L2XzutBtFtBtFtDtFtAyEyE&cr=1338853089"

CHR - homepage: "http://searchfunmoods.com/?f=1&a=iron2&chnl=iron2&cd=2XzuyEtN2Y1L1QzutDtDtCyBtAtCzytC0D0CyC0Czy0FtDzztN0D0Tzu0CtAtDyDtN1L2XzutBtFtBtFtDtFtAyEyE&cr=1338853089"

 

CHR - plugin: AVG Internet Security (Enabled) = C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmfkcklnlgedgbglfkkgedjfmejoahla\12.0.0.2161_0\plugins/avgnpss.dll

 

Zamknij Google Chrome (nie może być uruchomione w procesach). Otwórz do edycji w Notatniku plik:

 

C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Wyszukaj w nim frazy homepage i zastąp adresy. Następnie wyszukaj blok plugins i usuń część związaną z AVG Internet Security. Jak się usuwa wtyczki z Preferences tu dla porównania punkt 3 tylko nazwa wtyczki inna: KLIK.

 

2. Firefox. On i tak stary (wersja Firefox 10.0.2). Proponuję nie bawić się w reset preferencji tylko na czysto przeinstalować przeglądarkę. Za pomocą MozBackup zrób kopię tylko najistotniejszych rzeczy (czyli: zakładki + hasła) i nic więcej. Odinstaluj Firefox, a przy pytaniu czy usuwać dane użytkownika, wyraź zgodę.

 

3. Odinstaluj wszystkie stare Adobe / Java i Opera:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 22

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217004FF}" = Java™ 7 Update 5

"{AC1E4C93-C1E7-11D6-9D10-00010240CE95}" = Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.0_03

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.4)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox/Opera)

"Opera 11.61.1250" = Opera 11.61

 

4. Mała poprawka. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ADDICT-THING
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\OptimizerPro
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

5. Wyczyść po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Uninstall, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

6. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

7. Kaspersky widzę przeinstalowany. Wykonaj za jego pomocą skan ogólny typu pełnego. Jeżeli coś wykryje, przedstaw raport.

 

 

Ps2. jak mam jakieś Pendrive które były podłączane do tego kompa to jak je bezpiecznie sprawdzić i usunąć z nich ewentualnie coś?

 

Na obrabianym tu systemie wdróż immunizację za pomocą Panda USB Vaccine i opcji Computer Vaccination. Zresetuj system. Podepnij maksymalną ilość urządzeń USB i zrób raport USBFix z opcji Listing.

 

 

Ps. mam zrobić to co w 2 poście?

 

O czym mówisz? O poście 4 i komendach na zdjęcie sprawdzania dysku przy każdym starcie? Jeśli tak, to wykonaj.

 

 

Pierwsze zadanie wykonałem i wyskanowało mi 926 kopi tego WIRUSA :o później zrobiłem 2 skan i już niczego nie było. Masakra...

 

To i tak mało, dlatego poszło "sprawnie". Znam systemy na którym zarażone pliki szły w tysiące.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hej ;)

 

Ok zrobiłem to wszystko co mi kazałaś.

 

1 }, {

"enabled": true,

"name": "AVG SiteSafety plugin",

}, {

"enabled": true,

"name": "AVG SiteSafety plugin"

}, {

"enabled": true,

"name": "Silverlight Plug-In",

"path": "C:\\Program Files\\Microsoft Silverlight\\5.0.61118.0\\npctrl.dll",

"version": "5.0.61118.0

 

2. nowy Firefox

3. Usunięte

4. wklejone

5. wyczyszczone

6. skasowane przywracanie

7. skan wczesniej zrobilem i juz było czysto ;)

8. wszystkie Pendrive i Mp3 zarażone ( kaspersky ustawiony byl na skanowanie odrazu wszystkiego co podpiete do USB i wyskonowal wszedzie tego Wira i Konie Trojańskiego w autorun.... Później po skanach zrobiłem ta Panda jak pisałaś. i USBfix raport w załączniku.

9. 4 post ( twój 2). Juz mi sie tu nie uruchamial CHECKDISC. ale zrobiłem to co pisałaś, ale nic nie wyszlo. Tzn. wpisywałem te komendy ale nic sie nie działo. restartowałem z paska i dalej kolejnwy wiersz.

 

DZIEKUJĘ CI BARDZO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

 

 

są jednak dobrzy ludzie na tym świecie! :)

 

 

Mam nadzieje że to juz jest koniec z tymi wirusami... Teraz pozgrywac dane i za jakiś czas format :D

 

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza

Z edycją pliku Preferences Google Chrome coś się nie zgadza, cytujesz inną nazwę wtyczek. Skopiuj Preferences na Pulpit, shostuj gdzieś i podaj link do pliku.

 

 

8. wszystkie Pendrive i Mp3 zarażone ( kaspersky ustawiony byl na skanowanie odrazu wszystkiego co podpiete do USB i wyskonowal wszedzie tego Wira i Konie Trojańskiego w autorun.... Później po skanach zrobiłem ta Panda jak pisałaś. i USBfix raport w załączniku.

 

Panda (opcja Computer Vaccination) miała być zrobiona w pierwszej kolejności, przed podpięciem urządzeń i skanem Kasperskiego, bo jakby nie wychwycił ... Dopiero na końcu w Pandzie inna opcja USB Vaccination już na urządzeniach. Widzę, że to wykonane. W USBFix nadal widać szkodliwe ukryte pliki PIF (z pewnością nośniki Sality):

 

[19/11/2012 - 13:17:54 | RSH | 102911] 	J:\ixdl.pif

[19/11/2012 - 18:51:16 | RSH | 94719] K:\iaveo.pif

 

Ustaw odpowiednio opcje widoku w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Przez SHIFT+DEL skasuj wyliczone powyżej pliki. Na koniec odinstaluj USBFix (już zbędny).

 

 

9. 4 post ( twój 2). Juz mi sie tu nie uruchamial CHECKDISC. ale zrobiłem to co pisałaś, ale nic nie wyszlo. Tzn. wpisywałem te komendy ale nic sie nie działo. restartowałem z paska i dalej kolejnwy wiersz.

 

Skoro checkdisk przestał startować, nie musiałeś tego wykonywać...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok. juz załaczam ten plik z Google Chrome.

 

Wiem że zrobiłem źle.. Przepraszam, ale wczesniej przy instalacji Kasperskiego pomyślałem by go na ful ustawić + czytanie urzadzen USB z Automatu. Troche nie rozumiałem tego programiku i jak mam nim to zrobić..

Ok . zrobiłem tak jak napisałaś i były te pliki i je usunołem :)

( a niby Kasperski je usunoł.. a moze to ten 2 wirus byl.. nie pamietam już.. ważne że juz jest czysto ;) )

 

 

A zrobiłem, by było, dla zasady :D

Preferences.txt

Odnośnik do komentarza

W Preferences wytnij te bloki (Google Chrome nie może być czynne podczas edycji!):

 

{
        "enabled": true,
        "name": "AVG Internet Security",
        "path": "C:\\Documents and Settings\\Admin\\Ustawienia lokalne\\Dane aplikacji\\Google\\Chrome\\User Data\\Default\\Extensions\\jmfkcklnlgedgbglfkkgedjfmejoahla\\12.0.0.2161_0\\plugins/avgnpss.dll",
        "version": "12.0.0.2161"
     }, 

 

+

 

{
        "enabled": true,
        "name": "AVG SiteSafety plugin",
     }, {
        "enabled": true,
        "name": "AVG SiteSafety plugin"
     }, 

 

 

Na koniec uwaga: jeśli po leczeniu Sality jakiś program odmówi posłuszeństwa (błąd uruchomienia), należy go przeinstalować ze świeżego instalatora.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...