Skocz do zawartości

Spadek wydajności w grach


GregorGM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś miesiąca zauważyłem na swoim komputerze jakby spadek wydajności komputera w czasie grania multiplayera w CoD MW2. To jakby lag lub zmrożenie chwilowe komputera, trwa to ułamek sekundy, a wygląda tak widzę np przeciwnika w tym momencie jest zmrożenie obrazu na ułamek sekundy i widzę gościa już np 2-3 metry dalej.

 

W zasadzie wykluczyłem już winę sprzętu choć początkowo na to właśnie stawiałem. Szukając przyczyn zainteresowałem się temperaturami procesora i karty. Trochę mnie to zaskoczyło ponieważ karta po wyczyszczeniu miała niecałe 70 stopni w stresie co jest do przyjęcia, natomiast zaskoczyła mnie temp. procesora jest to i7 920 i bez obciążenia miał niecałe 50 stopni natomiast w czasie gry w CoD dochodziła do 75 sporo, ale mało tego w Mafie 2 procesor rozgrzewał się do 85 stopni, to już było "bardzo sporo" choć te procesory mają chyba próg koło 100 stopni. Zapodałem mu Prime 95 gdyż sama gra nie jest w stanie go extremalnie obciążyć i tu kolejny szok po około 2 minutach temp 102 stopnie, szybko wyłączyłem Prime 95 i zamówiłem nowy wiatrak żeby zastąpić nim boxowego. W międzyczasie wgrałem na nowo system i początkowo nawet jakby dużo lepiej wszystko chodziło. Po kilku dniach założyłem nowego Zalmana CNPS10X QUIET, temperatury ok max 70 stopni przy Prime 95. Jednak problem powraca. Wykluczam wydajność sprzętu gdyż sama grę w kampanii podciągnąłem ile tylko było można i gra chodzi płynnie.

 

Co najdziwniejsze. Można by pomyśleć wina internetu... ok wszystko przez ponad rok było ok ale mogło się zepsuć, niby tak ale jest inaczej korzystam z routera gdzie pracują dwa komputery, mój i brata i brat nie ma tego problemu, to mnie całkiem zbiło z tropu, zrobiłem nawet eksperyment i podpiąłem stary modem Sagema, gra także się zacina. Pingi mam takie jak były wcześniej strat pakietów tez za bardzo nie widać

 

snap1k.jpg

 

snap2r.jpg

 

Co się mogło stać ponad rok było świetnie teraz odbiera mi to chęć gry. Dodam tylko że nigdy niczego nie podkręcałem. Oraz że wyłączałem zaporę i program antywirusowy KIS2011

 

Sprzęt:

Procesor i7 920 + ZALMAN CNPS10X QUIET

Karta GTX 260

Ram 6Gb

System Windows 7 x64

Zasilacz Corsair 550W

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czyli postać do której chcesz strzelić ma po prostu laga i wygląda to dokładnie tak jak opisałeś, takie są uroki gry sieciowej, nie każdy ma dobre i stabilne połączenie z internetem. Masz jakiś firewall lub pakiet bezpieczeństwa ? Podczas grania odpal ping z parametrem -t po zakończeniu rozgrywki wciśnij Ctrl+c i pokaż tu końcówkę.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem jak mówisz i coś zaczyna się klarować,

 

snap1y.jpg

 

Zastanawiają mnie te chwilowe skoki pingu, w czasie jednego meczu było ich 5,

 

snap2fo.jpg

 

Tylko dlaczego na drugim komputerze wpiętym do rutera tego nie ma czyżby jednak sprawa sprzętu np karty sieciowej, nie mam pojęcia. Na komputerze mam pakiet Kaspersky Internet Security, nie wiem czy top przypadek czy nie ale teraz gdy go wyłączyłem cały mecz był bez problemów

 

snap3i.jpg

 

W tym momencie muszę to jeszcze dobrze sprawdzić kilka razy na wyłączonym KIS2011, zagram jeszcze kilka meczy jak będę miał czas. A co jeśli się okaże że to jego wina?? coś mam źle w nim ustawione ?? Za 3 miesiące kończy mi się licencja, ale może coś w nim muszę zmienić od lat go używam i nie miałem aż takich z nim problemów. Dodam tez że mam zainstalowany program CfosSpeed. Ale on raczej by mi tylko pomógł a nie pogorszył w tej sytuacji.

 

Który moduł to może powodować, zapora?

 

Może mam wyłączyć kontrolę tej aplikacji i zaznaczyć żeby nie skanowało ruchu sieciowego na pliku?

 

snap4v.th.jpg

Edytowane przez GregorGM
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Dziś znalazłem chwile czasu żeby pograć z różnymi ustawieniami .... i jednym słowem brzydko to można nazwać "kupa". Przy zaznaczonych opcjach 2,4,5 skoczył mi raz ping więc zaznaczyłem resztę ping skoczył już kilka razy w ciągu meczu, wyłączyłem Kasperskiego ping skacze dalej, włączyłem i pograłem okolo godziny z włączonym i zaznaczonymi wszystkimi opcjami i wynik..

 

snap3wp.jpg

 

Jednym słowem lipa na całego ten skok ponad 1000ms odczułem strasznie o ile tak można to nazwać zawodnik biegł na przeciwko mnie i zniknął i pojawił się około 10 m za mną.

Odnośnik do komentarza

Czasem zdarza się że gramy razem jednak nie za często, jego zazwyczaj nie ma w domu a problem pojawia się bez względu czy sam używam internetu. Generalnie chodzi jeden komputer i takie sytuacje mają miejsce. Teraz kolejne spostrzeżenie dziś poszedłem zagrać u brata i okazuje się że u niego taka sytuacja też miała miejsce, po prostu rzadko ostatnio grał i nie wiedział że taki problem się pojawił. Sytuacja z pingami u niego jest podobna są chwilowe skoki do kilkuset ms. Teraz skłaniam się ku temu że to wina jednak dostawcy internetu, ruter praktycznie można wykluczyć, gdyż jak wcześniej pisałem przełączałem się na modem Sagem. Choć podczas tego jednego testu mogłem po prostu trafić na zlagowany serwer. Na wszelki wypadek podaje model Rutera, jest to Edimax AR 7084gA.

Odnośnik do komentarza

Puść jeszcze raz ping z -t na kilka h gdzie nie grasz i daj wynik, najprawdopodobniej winny jest właśnie Twój ISP (dostawca internetu).

 

Sorry że kilka dni się nie odzywałem chciałem włączyć komputer na kilka godzin ale zawsze jest coś na nim robione więc jak nie ja to ktoś inny z niego korzystał. Dziś jestem sam w domu postanowiłem trochę pograć ale gra się fatalnie. wyłączyłem i bez obciążania łącza czymkolwiek puściłem test.

Myślę że nie ma sensu puszczać go na kilka godzin gdyż już po chwili okazało się że skoki pingu są nawet bez jakiegokolwiek programu, gry itp.

Czyli co winą tego jest dostawca internetu? Znając polskie realia mogę tylko się im wyżalić a oni i tak nic nie zrobią, zwalając winię na cokolwiek tylko nie na siebie.

 

snap1gp.jpg

Odnośnik do komentarza

Wina raczej leży po stronie ISP, przemawia za tym to że problem występuje ma obu PC i niezależnie od tego czy masz wspięty router czy modem. Najlepiej będzie jak przedzwonisz do dostawcy internetu, przedstawisz sytuację i powiedz że liczysz na rozwiązanie problemu, jak rozmowa będzie schodziła na niewygodne dla Ciebie tory postrasz że nie przedłużysz z nimi umowy. Daj jeszcze dla formalności LOG do odpowiedniego działu w celu analizy pod kątem obecności szkodliwego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza

Czy problem nie wystąpił przypadkiem po uaktualnieniu Kasperskiego do wersji 2011? W necie aż huczy o tym, że wersje 2011 sprawiają problemy z połączeniami p2p, a taki typ połączenia ma gra w trybie sieciowym o ile się nie mylę? Wyłączenie pakietu nic nie daje. Zrób test: odinstaluj wszystkie produkty firmy Kaspersky. Użyj po tym TEGO narzędzia. Zrestartuj ponownie komputer i zobacz czy problem nadal występuje.

 

Myślę, że rozwiązanie jest prostsze niż się wam wydaje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Ok logi porobię już w przyszłym tygodniu, teraz weekend i mało czasu,choć nie sądzę by to coś dało, gdyż po pierwsze primo przeinstalowałem system więc szkodliwe robaki teoretycznie można by wykluczyć, po drugie primo na drugim kompie nie ma nic co było by związane z Kasperskim a skoki pingu także występują, ale mimo to spróbuje bo nic innego mi n ie pozostało. O wynikach napisz.

 

 

 

EDIT:

No i tak... chwilowo odpuszczam robienie logów. Wczoraj znalazłem trochę czasu żeby pograć i pokombinować. Po godzinie grania z przyjaciółmi odechciało mi się z powodu bardzo częstych lagów, więc wyszedłem pokombinować pierwsze co zrobiłem odinstalowałem KIS za pomocą podanego wyżej narzędzia i zagrałem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, okazuje się że lagi zniknęły. Czasem trafił się stracony pakiet ale w grze to prawie w ogóle nie przeszkadzało. Czyżby Kasperski aż tak był zbugowany? Od lat korzystałem z tego pakietu, zawsze było ok. Nie zdarzyło się żeby komp mi padł z powodu jakiejś infekcji, zresztą... z poziomu bezpieczeństwa byłe zadowolony jak najbardziej tylko ta gra mnie dobijała.Na forum widziałem wątek dotyczący tego pakietu więc może tam napiszę o problemie, jednak najpierw go całego przeanalizuje może gdzieś jakaś porada się znalazła. Chwilowo ściągnąłem 30 sto dniową wersję F-Secure, narazie się aktualizuje zobaczymy jak z tym będzie.

 

No i temat chyba do przeniesienia, ale wybaczcie naprawdę nie wiedziałem czym taka sytuacja była spowodowana.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...