Skocz do zawartości

Problem z utworzeniem dysku vhd


helios26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieszczam ten temat w tym dziale ale może on również dotyczyć Windows 8 pro PL.

Chciałbym pobróbować Windowsa 8 instalując go na dysku wirtualnym vhd.

1. Kiedy chcę utworzyć plik dysku vhd z poziomu Win7 z zarządzania dyskami przy pomocy akcji Utwórz

VHD wskazuję miejsce zapisu u mnie dysk D o pojemności 160 GB - wielkość pliku 40000MB plik zostaje utworzony

natychmiast bez pokazania postępu tworzenia. Plik jest utworzony ale kiedy chcę z akcji wybrać dodaj

VHD to ta akcja jest nie aktywna. Dopiero po restarcie można uruchomić tą akcję ale system pokazyje komunikat "Nie można odnaleźć pliku lub plik jest uszkodzony"

2. Usunąłem ten plik i próbuję utorzyć VHD przy pomocy wiersza polecenia i tutaj plik zostaje tworzony trwa to ok. 13 minut i jest ok dalsze polecenia w diskpart tzn. wyszukanie pliku oraz dodanie również są wykonane.

3. Zamykam wiersz polecenia i ponownie z modułu zarządzania dyskami z akcji wybieram dodaj VHD i plik jest utworzony. i pokazuje się na liście dysków oraz w obszarze wyglądu graficznego dysków. Jest również widoczny w Mój Komputer. Jednak po restarcie dysk VHD znika i ponownie trzeba go ręcznie dodawać.Znalazłem taką oto poradę lecz nie potrafię jej praktycznie zastosować(plik bat utowrzę i dodam do autostartu i działa bo podczas startu systemu uruchamia się na kilka sekund wiersz polecenia. Nie mam jednak pojęcia jak i gdzie zapisać ten plik.txt niby zapsiałem na pulpicie jednak go nie ma. A to link do porady: http://itblogs.pl/kicekpicek/2010/01/21/skrypt-automatycznego-podpinania-dysku-vhd/

4. Wkładam płytę instalacyjną Win8 dochodzę do miejsca wyboru instalacji uruchamiam wiersz polecenia aktywuję diskpart i podaję select vdisk wpisując ścieżkę i dostaję komunikat zwrotny nie można odnaleźć ścieżki czy pliku nie pamiętam dokłądnie.

5. Po usunięciu plikuVHD z dysku próbuję utworzyć VHD z poziomu instalatora Win8 i po dojściu do wskazywania na którym dysku ma być instalowany Win8 wywołuję wiersz polecenia uruchamiam diskpart i poleceniem create vdisk file="D:\VHD\Win8.vhd" maximum 46600 dostaję komunikt " error za mało miejsca na dysku. A pojemność mojego D to 160GB a na Win8 przeznaczam 46GB.

I tak oto utknąłem w miejscu i dreptam w kółko.

Niby wiedzę teoretyczną jako tako posiadam w tym konkretnym temacie, lecz w praktyce całkowita porażka.

Nie wiem czy logi będą potrzebne ale zgodnie z zaleceniami wstawiam (OTL Portable} uruchamiane z pendriv.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1. Kiedy chcę utworzyć plik dysku vhd z poziomu Win7 z zarządzania dyskami przy pomocy akcji Utwórz

VHD wskazuję miejsce zapisu u mnie dysk D o pojemności 160 GB - wielkość pliku 40000MB plik zostaje utworzony

natychmiast bez pokazania postępu tworzenia. Plik jest utworzony ale kiedy chcę z akcji wybrać dodaj

VHD to ta akcja jest nie aktywna. Dopiero po restarcie można uruchomić tą akcję ale system pokazyje komunikat "Nie można odnaleźć pliku lub plik jest uszkodzony"

 

Podejrzane zachowanie funkcji tworzenia obrazu i komunikaty o uszkodzonym obrazie w podejściu pierwszym nasuwają skojarzenia, by sprawdzić dysk za pomocą checkdiska.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...