Skocz do zawartości

Samoistne restarty komputera


mielczar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Sprawa jest tego typu: komputer pracuje normalnie. W pewnym momencie pasek startu zmienia się z xp-kowego na taki z poprzednich wersji Windows i następuje restart. Problem pojawia się tylko przy podłączonym do USB modemie neostrady. Faktem jest, że w menedżerze urządzeń przy USB są znaki zapytania. I teraz: czy kontroler USB na płycie się skończył, czy to wina modemu? Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

 

Specyfikacja komputera:

zasilacz CODEGEN 300X 300W

płyta główna MSI K7T Turbo ver. 3

grafika GeForce MX4000

RAM 256MB

Procesor muszę sprawdzić

(proszę się nie naśmiewać z konfiguracji kompa :D)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zaktualizuj sterowniki chipsetu dla swojej płyty + stosowny system (www.msi-polska.pl. - VIA Chipset 4in1 Drivers).

Pobierz plik VIA4in1_MB.zip - rozpakuj go i uruchom.

Podaj obrazek z Hwinfo32 - www.hwinfo.com - chodzi głównie o napięcia jakie daje zasilacz. Ten program daje bardziej wiarygodne wartości.

 

Na dzień dzisiejszy mogę Ci powiedzieć że napięcia zostały zmierzone miernikiem - wszystkie są poprawne. Podczas restartu napięcia nie spadają więc zasilacz z góry wykluczyłem.

 

Do reszty porad się zastosuję.

Odnośnik do komentarza

Skoro napięcia są OK to jeden powód masz z głowy.

Pomyśl o aktualizacji Bios (jest również dostępny dla tej płyty) ale tu może nie być tak prosto jak dla sterowników chipsetu.

Zacznij od sterowników chipsetu (wg. mnie płyta Turbo Standard a nie Turbo-R).

 

Zainstalowałem te sterowniki, ale nic się nie zmieniło. Faktem jest że o USB nic nie było w nazwach plików. Jak podłączam dysk wymienny to pojawia się w menedżerze urządzeń wolumin uniwersalny. Sterownika nie da się przywrócić. Wczoraj podłączyłem pendrive i kopiowałem pliki z dysku. Nie nastąpił żaden restart.

Odnośnik do komentarza

Nie kopiuj poprzedniego posta.

1. Czy nadal masz te same wykrzykniki w MU?

2. Czy do modemu neostrady masz płytkę, sterowniki lub podobne (nie znam tego tematu - zawsze miałem modem-router i tu jest prosto)?

3. Jeżeli tak to jak podłączałeś modem - zgodnie z manualem? I co tam jest napisane?

Dalsze pytania w zależności od odpowiedzi na powyższe.

Tu wyraźnie system ma problem z modemem - co widać w MU.

Odnośnik do komentarza

Nie instalowałem modemu USB Neostrady.

 

Ale spróbuj taki myk:

1. Podłączony modem.

2. Wchodzisz w MU i PPM na dwa urządzenia z pytajnikiem-wykrzyknikiem kolejno i wybierasz odinstaluj (nie zgadzaj się na Uruchm ponownie teraz).

3. Wybierz - Wyłącz komputer.

4. Jak zgaśnie - odłączasz modem USB.

5. Odpalasz kompa.

6. Po uruchomieniu wkładasz płytkę od modemu i uruchamiasz instalację.

7. Po instalacji Restart.

8. Po uruchomieniu wpinasz modem USB i piszesz co się stało.

9. Pewnie będzie wymagana jakaś konfiguracja.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko w tej sytuacji skupiłbym się na zasilaczu. Produktu codegen, colorsit, maxpower i inne niewiadomego pochodzenia, zachowują się właśnie w taki sposób. Tester pokazuje napięcia w normie a komputer nadal się restartuje - sprawdzone w kilkunastu przypadkach. Zawiechy występuja często po wpięciu pendrivea lub chwilowym obciążeniu sprzętu. Jeżeli masz możliwość to zamień zasilacze na jakiś czas, uzyskasz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...