Skocz do zawartości

domyślny update sterowników nVidia = problemy


kronopio

Rekomendowane odpowiedzi

Vitam

 

Chciałbym zasięgnąć rady gdyż znalazłem się w dość tragikomicznej sytuacji :blink:

 

 

Postanowiłem zrobić update sterowników do chipseta nForce i wszytko byłoby ok gdybym nie zasugerował się iż strona nVidii ma automatyczne wyszukiwanie sterowników. Jako że z lenistwa nie chcialo mi się klikac mojego rodzaju chipseta, wrzuciłem automat

 

Efekt:

Po zainstalowaniu update sterowników i restarcie kompa nie działa mi myszka PS/2 oraz klawiatura PS/2 (czyli nie pozostało tylko na update sterownikow chipseta, ale poszło głębiej). Nie działa nawet w trybie awaryjnym.

 

Tragikomizm tej sytuacji polega na tym, że w momencie pojawienia się ekranu logowania windows... nie mogę wybrać użytkownika, ani wpisać hasła :lol:

 

Przyczyna

Zauważylem, że zainstalowane zostały sterowniki z wyższego modelu chipsetu.

I jak tu wierzyć automatom?

 

Czy jest jakieś rozwiązanie, które pomoże mi przywrócić normalną prace systemu?

 

PS zastanawiam się czy spod Linuxa da się pogrzebać tak w Windows XP aby zaczął działać jak należy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

spróbuj wyzerować hasło za pomocą nt offline password recovery. Wejdź w tryb awaryjny. Tam klawiatura i myszko powinny działać.

 

pól biedy z wpisaniem hasła, ale cała bieda z tym, że nie jestem w stanie w trybie awaryjnym wybrać konta administratora, bo nie działa klawiatura ani mysz(nawet w tym trybie, jedynie w BIOSie działa), a co za tym idzie nie mam jak zatwierdzić wyboru użytkownika.

Tu jest główny problem

Odnośnik do komentarza
Po zainstalowaniu update sterowników i restarcie kompa nie działa mi myszka PS/2 oraz klawiatura PS/2 (czyli nie pozostało tylko na update sterownikow chipseta, ale poszło głębiej). Nie działa nawet w trybie awaryjnym. (...) jedynie w BIOSie działa

 

Może weszły jakieś filtry sprzętowe na urządzenia klawiatury i myszy. By to sprawdzić, a ewentualnie wykryte usunąć, jest wymagana płyta LiveCD i montowanie w niej ręcznie hive rejestru SYSTEM. Są do wyboru dwie gotowe płyty, chodzące jednak na innych silnikach: WinRE lub OTLPE.

 

1. Zastartuj z wybranego LiveCD. Uruchom edytor rejestru przez polecenie regedit. Jeśli WinRE: na ekranie opcji wybierz Command Prompt i wpisz komendę. Jeśli OTLPE: Start > Run > wklep polecenie.

 

2. Podświetl gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE, z menu File > Load hive > wskaż plik C:\WINDOWS\system32\config\SYSTEM, wyasygnuj tymczasową dowolną nazwę, załóżmy że TEST. Pojawi się nowa gałąź TEST w spisie. W tej gałęzi wejdź do klucza definiującego, która konfiguracja jest bieżąca:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\Select

 

Jeśli wartość Current ma przypisane 1, to znaczy że obrabiać będziesz ControlSet001. Jeśli inny numer, to wiadomo jak to dopasować.

 

3. Wejdź do kluczy klasy klawiatur i myszy i po kolei:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\ControlSet001\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} (klawiatury)

 

Wartość UpperFilters ma mieć tylko zapis kbdclass. Jeśli jest coś dodatkowego, zedytuj tę wartość usuwając dodatek. Nie usuwaj wartości UpperFilters!

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\ControlSet001\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} (myszy)

 

Wartość UpperFilters ma mieć tylko zapis mouclass. I tu podobnie jak wyżej.

 

4. Po edycji podświetl gałązkę TEST i z menu File > Unload hive.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Może weszły jakieś filtry sprzętowe na urządzenia klawiatury i myszy. By to sprawdzić, a ewentualnie wykryte usunąć, jest wymagana płyta LiveCD i montowanie w niej ręcznie hive rejestru SYSTEM.

 

 

Niestety nic to nie dało.

Wartości UpperFilters nie posiadają żadnych zapisów oprócz tych właściwych.

Po całej procedurze nadal brak rekacji myszy i klawiatury, równiez w trybie awaryjnym

Odnośnik do komentarza

Udało się odzyskać kontrolę nad myszą i kalwiaturą :)

 

sposób:

podmiana sterowników na defaultowe z płyty Windows XP (troszkę mi zajęło czasu, ale orłem to ja w windows nie jestem)

 

efekt:

udane logowanie do systemu

 

co zastałem:

totalny BAJZEL!

Brak widocznych połączeń sieciowych+niemożność dodania nowych , kilkunastosekundowe opóźnienie ładowania sterowników kart sieciowych, ogólne spowolnienie systemu i dziwne "odpały"...

 

wniosek dla mnie

Nigdy nie dawać "automatowi" wyszukiwania i instalowania sterowników. Tym bardziej nie dawać tych ważnych czyli od płyty głównej oraz chipseta, bo "małe" niedopatrzenie typu źle rozpoznany chipset=strata czasu na odzyskiwanie stabilności systemu

 

dziękuję wszystkim za pomoc, znów nauczyłem się czegoś nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...