Skocz do zawartości

Problem z dyskiem podłączonym na USB 3.0


malysz01

Rekomendowane odpowiedzi

Wystąpił nowy problem z dyskiem. Kilka dni temu sformatowałem go i teraz po każdym podpięciu pisze mi że dysk przed użyciem musi zostać sformatowany. Był formatowany w systemie plików NTFS a teraz jest RAW. O co to chodzi?

 

Zauważyłem ciekawą rzecz - po podpięciu dysku pod port usb 3.0 w komputerze dysk nie działa prawidłowo. Po podpięciu pod zwykłe 2.0 działa. Czy zakup kontrolera Usb 3.0 rozwiąże sprawę? W kompie mam 2 usb 3.0 wbudowane w płytę główną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam bardzo podobny problem. Jak podłączę cokolwiek pod USB 3.0 we wtyk z przodu obudowy (podłączony kablem do płyty głównej) to po kilku sekundach połączenie się rozłącza, lub rozłącza kiedy próbuję skopiować pliki na pendriva. Jak podłączam pendriva pod port z tyłu obudowy ten problem nie występuje, ale jest inna denerwująca rzecz. Najpierw pendrive pojawia się menadżerze urządzeń z wykrzyknikiem, a po 30 sekundach da się już z niego normalnie korzystać. Mam W7 64bit. Być może to wina serowników, choć mam najnowsze. W płycie są dwa układy - jeden od Intela, drugi to Etron EJ168. Nie wiem czy jak podłączam od tyłu to podłączam do Etrona (z tyłu są 4 złącza USB 3.0 po 2 dla danego producenta). To z przodu to na pewno Intel. Jak włożę tam pendrive z USB 2.0 to działa on bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...