Skocz do zawartości

Powiększanie partycji systemowej


Kbraven

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeden dysk podzielony na 3 partycje : E 201 gb , D 58,5 GB i systemowy C 28,2 GB , Moje pytanie brzmi: jak zabrać jeden GB z partycji E i przenieść go tak aby dysk C miał więcej ?. usunąłem z dysku c wszystko co się da ale przez aktualizacje mi brakło miejsca no i mi wyskakują okienka że się kończy miejsce i to mnie irytuje

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat założyłeś w złym dziale Hardware, przenoszę do działu systemowego Windows 7.

 

 

Moje pytanie brzmi: jak zabrać jeden GB z partycji E i przenieść go tak aby dysk C miał więcej ?

 

Cytuję z innego tematu co mówiłam na temat poszerzenia partycji C bez utraty danych:

 

Tak, na dwa sposoby:

  • Przez opcje wbudowane w system: diskmgmt.msc > z prawokliku na X (litera wybranego dysku) opcja Zmniejsz wolumin > utworzy się dodatkowa przestrzeń nieprzydzielona > z prawokliku na C opcja Rozszerz wolumin i dołożenie nieprzydzielonej przestrzeni urwanej z X. Zmiany rozmiaru partycji spod działającego Windows mogą natrafić na trudności, czyli zablokowane nieprzesuwalne pliki.
  • Alternatywnie darmowe programy z taką funkcją (udostępniają też operacje z poziomu płyty startowej): EASEUS Partition Master Home Edition, MiniTool Partition Wizard, Paragon Partition Manager Free Edition, GParted LiveCD

 

Ogólnie to zbyt małą partycję założyłeś na system 64-bitowy (waży więcej niż 32-bitowy), minimum instalacyjne, co w praktyce ma skutki tu oglądane. I dołożenie 1GB to za mało! Wieczne problemy będą. Dołóż z 10GB. Stać Cię na to. Twoje statystyki z tematu w dziale diagnostyki infekcji (KLIK):

 

Drive C: | 28,23 Gb Total Space | 0,46 Gb Free Space | 1,65% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 58,59 Gb Total Space | 42,54 Gb Free Space | 72,61% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 201,56 Gb Total Space | 27,60 Gb Free Space | 13,69% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Ale tu nie jest pewnym czy z E możesz wyodrębnić. Jeśli C i D się stykają a E nie sąsiaduje bezpośrednio, to wydzielaj z D. Jak to wygląda sprawdź w przystawce diskmgmt.msc.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...