Skocz do zawartości

Formatowanie pamięci USB


Vad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z pamięcią usb 4gb, jest to pamięć zrobiona dla firmy Transitions(pendrive reklamowy) i podczas podłączania pod laptopa pojawiają mi się "dwa dyski".

Jeden to jakbym włożył płytę do napędu a drugi już standardowy dysk pamięci przenośnej.

Chciałbym sformatować tego pendrive aby mi sie nię pojawiał ten pierwszy lecz nie wiem jak to zrobić.

Próbowałem programów:

Hard Disk Low Level Format Tool,

CompuApps SwissKnife V3,

HP USB Disk Storage Format Tool,

Flash Disinfector,

próbowałem nawet Gparted sformatować lecz to nic nie dało więc proszę o jakieś sugestie i rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

I pojawia się problem, bo zapomniałem napisać w pierwszym poście, że nie wiem kto jest producentem pendrive, jedyne co wiem to to że został zrobiony dla firmy Transitions a nigdzie nie ma loga producenta ;|

Oczywiście próbowałem już wcześniej programów które były wymieniane w tamtym poście...

Odnośnik do komentarza

Device Name: ++[i:][J:]+USB Mass Storage Device(USB Device)(USB Device)

 

PnP Device ID: VID = 090D PID = 1001

Serial Number: AA08061700019542

Revision: 1100/1100

 

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

 

Chip Vendor: (No match record)

Chip Part-Number: (No match record)

 

Product Vendor: USB

Product Model: Device

 

Tools on Web: (N/A)

Odnośnik do komentarza

Chip Genius nie potrafi podać wystarczających danych. Poszukałam wg parametrów VID & PID i niestety brak dostatecznych informacji.

 

  • Na stronie iFlash w ogóle brak takiego identyfikatora (KLIK).
  • Z kolei na jakiejś chińskiej stronie (KLIK) jest lista według której VID 090d = Multiport Computer Vertriebs GmbH. Niestety nie potrafię wyszukać ani strony domowej ani żadnych dodatkowych danych i nawet nie wiadomo czy to są pasujące tu dane.
  • Kolejny wynik z Google, gdzie ktoś ma identyczne parametry VID & PID w ChipGenius (KLIK) i w komentarzu jest odpowiedź, że to twór na kontrolerze typu SMI (SM325). Nie jestem w stanie potwierdzić tych danych.

Gdyby to rzeczywiście był typ SMI, to korespondujące narzędzia są tutaj: KLIK / KLIK. Cóż, tylko przy założeniu, że to SMI, nadal nie wiadomo jaka to seria.... Wstępnie, na własną odpowiedzialność i w ciemno, mógłbyś zacząć od któregoś z narzędzi deklarujących obsługę SM325: KLIK / KLIK. Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia i nieodwracalny defekt urządzenia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Eh....próbowałem już chyba wszystkiego, niestety bezskutecznie...

 

Tzn. narzędzia do SMI tego nie rozpoznają, żadne? To chyba jest rzeczywiście SMI, znalazłam jeszcze jeden wyciąg na Google, gdzie VID 090d wskazuje na SMI (KLIK), tylko urządzenie jest innej kategorii (czytnik a nie stick), w związku z tym ma inny PID.

 

Czarno to widzę, ale spróbuj jeszcze innych programów identyfikacyjnych: CheckUDisk lub UsbIDCheck.

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...