Skocz do zawartości

Tworzenie serwera


dontpanic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, chcę postawić swój serwer.

Ale jestem totalnie zielony w temacie. Zakupiłem książkę, zainstalowałem Krasnal serv.

Muszę znaleźć jakieś źródło informacje gdzie po prostu nauczyłbym się wszystkiego od podstaw. Instalacja konfiguracja, aż do wejścia w sieć.

 

ps. mój serwer będzie miał przybliżoną postać do gumtree

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. interesuje cię serwer działający pod linuksem czy windosem ?

2. tego typu serwery www działają pewnie na apache+mysql

więc już wiesz czego musisz się nauczyć

3. jakie usługi dokładnie chcesz mieć u siebie na serwerze?

4. masz stały adres ip i/lub własną domenę dla serwera?

5. nie lepiej skorzystać z jakiegoś hostingu firm zewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pisaleś, ze masz krasnala, więc na windowsie to stawiasz. Samych podstaw nauczysz się instalując wszystko ręcznie. Oddzielnie apacha, oddzielnie sql, oddzielnie php, na koniec jakiegos phpmyadmina. W necie jest sporo tutków krok po kroku. Nie jest to trudne, ale wiekszość ustawień opiera się na edycji plików z ustawieniami. Podczas samej instalacji poznacz strukturę takiego serwera.

 

Na linuksie rzeczywiście LAMB jest prostszy od windowsowego odpowiednika z prostego powodu... bardziej popularny ;) Pod windowsem nie ma crona (sa preudo crony) sporo dodatków jest w formie portów na windowsa, ogólnie czasem sporo trzeba się naszukać, żeby coś normalnie działało.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Żadnego Windowsa :)

Windows w połączeniu z nazwą "serwer" to zło. Tylko linux... Niektórzy proponują Gentoo to, że ma flagi to jego wielki PLUS, jednak trudność konfiguracji przekłada się na MINUS.

Od siebie proponuję Ubuntu 10.10 Server Edition, bardzo lekki system. Stoi na niejednym moim serwerze, nigdy nie zawiódł, a odpali na wszystkim (Celeron 500MHz, 128MB RAM).

Pozdrawiam, Avatat!

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...