Skocz do zawartości

Zmiana hostingu - Nowy serwer :)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością zawiadamiam, że zmieniamy serwer na znacznie lepszy. Przechodzimy ze współdzielonego hostingu XS4All na dedykowany Cloud Server od LeaseWeb. To oznacza: o wiele lepsze parametry i wydajność, izolacja i niezależność (nikt nie będzie już nam tworzył zatorów), pełna kontrola na serwerze, w razie potrzeby błyskawiczny upgrade maszyny.

 

Serwer został już skonfigurowany. Została stworzona replika testowa forum. Tutaj nowe IP serwera:

 

http://85.17.248.242/

 

Mam prośbę byście się zalogowali przez ten adres większą masą i zweryfikowali jak wchodzi forum. Proszę nie zwracać uwagi na stare dane forum, jest podmontowany backup sprzed kilku dni, tylko do celów testowych. Możecie postować dla testów i "śmiecić", te dane zostaną utracone. Ale ewentualne błędy proszę zgłaszać tu w temacie na starym forum.

 

Wkrótce nastąpi przełączenie permanentne na nowy serwer. Forum zostanie wyłączone z obiegu. Operacja planowana na porę nocną po dziesiątej.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dokładnie tak. Aktywnych - zalogowanych. Innych - zero.

Nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli - chcesz powiedzieć, że jako aktywnych tamta wersja do testów pokazuje tylko zalogowanych bez gości ?

Jeśli o to chodzi, to chyba zbieg okoliczności, że akurat nie było tam gości :D

bo jednak ci inni też się wyświetlają, jesli są

Odnośnik do komentarza

O w pół do pierwszej w nocy wyłączam forum i rozpoczynamy przerzut. Asekuracyjnie podaję zakres nieczynnego forum na godzinę. Po przełączeniu serwerów domena fixitpc.pl będzie działać (stworzone przekierowanie na nowy serwer, do czasu aż globalne serwery DNS się zaktualizują).

EDIT: 15 minut nam zajęło przeniesienie. :P Jesteśmy na nowym serwerze. Postujcie tu z komentarzami jak samopoczucie w nowym środowisku.
 

Odnośnik do komentarza

Po napisaniu posta -> Napisz i procest ten trwa ok. 5 sek z informacją - Zapisywanie.

Ostatni post - kilka linijek tekstu. To się powtarza.

Piszę ponieważ była prośba. Może tak ma być.

 

Zaraz zedytuję ten zapis.

Ten po 4 sek.

 

Sama nawigacja po forum jest błyskawiczna.

 

Temat dotyczy napisania nowego postu. Post edytowany zapisuje się bardzo szybko.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Z tym zapisywaniem kilkusekundowym nowego posta wszystko się zgadza. Sporadycznie , ale wyczyszczenie plików tymczasowych pomaga, raz musiałem usunąć ciasteczka, co jest jednoznaczne z relogowaniem.

Pomijając ten drobny szczegół forum funkcjonuje o niebo lepiej , a nowy serwer działa jak marzenie. Ładowanie błyskawiczne, choć przy przeładowywaniu w czasie wspomnianego zapisywania już kilka razy zdublowało mi wpis, ale taka przypadłość chyba powinna być usuwana z automatu po krótkiej chwili. Może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Z tym zapisywaniem kilkusekundowym nowego posta wszystko się zgadza.

 

Wątpię, bym tu coś zaradziła (i ja tego nie zauważyłam u siebie). Szczerze mówiąc nie widzę problemu. To tylko kilka sekund, post w bazie musi się zapisać. Może to "zasobność" posta ma coś do rzeczy.

 

 

przy przeładowywaniu w czasie wspomnianego zapisywania już kilka razy zdublowało mi wpis, ale taka przypadłość chyba powinna być usuwana z automatu po krótkiej chwili. Może się mylę?

 

A tu nie wiem o czym mówisz. Czy to oznacza, że post jest tylko "wirtualnie" widziany jako podwójny i dubel sam zanika? Nie zauważyłam na forum rzeczywistych podwójnych postów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
sprawdź czy filtr spamu tego nie zatrzymał.

 

Sprawdzilem - nie zatrzymał. Zweryfikowałem ustawienia powiadomień o przrzychodzących wiadomościach. Wszystko w jak najlepszym porządku. Sytuacja jest taka, że jak się zaloguje to widze wiadomość, którą ktoś nadesłał. Natomiast poczta prywatna, ( thunderbirf) o tym milczy.

 

może dla weryfikacji napiszecie coś do Belfegora? Tylko w temacie zaznaczcie że wiadomość poszła.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...