Skocz do zawartości

Pomoc z "Polska Policja departament cyberprzestępczości"


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

SAW, proszę przeczytać zasady działu: KLIK. Do poprawiania / uzupełniania posta stosuje się opcję Edytuj, zamiast pisanie śmieciarskich postów jeden pod drugim (wszystko sklejam). Jest tu zakaz dopisywania się do cudzych tematów (usuwam). I masz całą Pomoc forum na dole strony objaśniającą opcje forum.

 

 


Przechodząc do usuwania infekcji:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\DesperadoS\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk
C:\ProgramData\lsass.exe
C:\ProgramData\0tbpw.pad
C:\Users\DesperadoS\AppData\Roaming\Igunzu
C:\Users\DesperadoS\AppData\Roaming\Ibus
C:\Users\DesperadoS\AppData\Roaming\Ebenek
 
:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = "http://search.babylon.com/?q={searchTerms}&affID=110819&tt=280612_7_&babsrc=SP_ss&mntrId=2ab43810000000000000001a73cd644f"
O2 - BHO: (no name) - {7E853D72-626A-48EC-A868-BA8D5E23E045} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKCU..\Run: [Yplol] C:\Users\DesperadoS\AppData\Roaming\Ebenek\urevo.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [symantec PIF AlertEng] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PIFSvc.exe (Symantec Corporation)
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- c:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe /h ccCommon -- (LiveUpdate Notice Ex)
SRV - [2008-01-29 16:38:32 | 000,583,048 | ---- | M] (Symantec Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PIFSvc.exe -- (LiveUpdate Notice Service)
SRV - [2007-09-26 15:23:26 | 002,999,664 | ---- | M] (Symantec Corporation) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\LuComServer_3_2.EXE -- (LiveUpdate)
SRV - [2007-09-26 15:23:26 | 000,554,352 | ---- | M] (Symantec Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\AluSchedulerSvc.exe -- (Harmonogram automatycznej usługi LiveUpdate)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\EENGINE\EraserUtilRebootDrv.sys -- (EraserUtilRebootDrv)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] --  -- (GLogin)
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i odblokowany.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Babylon toolbar on IE oraz szczątek LiveUpdate 3.2 (Symantec Corporation).

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

Oczywiście odpowiadasz mi już w nowym poście, zgodnie z logiką dyskusji ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OK. Na początku chciałbym PRZEPROSIĆ za ten "SPAM" :/ Tak wiem że jest opcja edycji, ale w stresie nie myślałem... Ale miałem problem ze znalezieniem opcji dodawanie Plików... (trochę dziwne to forum)... ale udało cie dodać :) ( później znalazłem ten temat jak zakładać TEMATY ;) )

 

Jeszcze raz PRZEPRASZAM.

 

Na początek wstawiam Poprawione (takie jakie mialy być) Logi [przed naprawą]

 

 

A niżej są juz po. Z tego zamieszania (przenoszenia na penie plików), ominąłem punkt 2 i od razu zrobiłem 3 ale zaraz po nim przystąpiłem do 2 i usunąłem LiveUpdate 3.2 (Symantec Corporation) ale nie znalazłem Babylon toolbar on IE :/ :? ( a to mnie denerwowało w Firefoxie).

 

A teraz już tobie załączam poprawne logi juz po....

 

DZIĘKUJE< DZIĘKUJE< DZIĘKUJE PANI BARDZO!!!!! :) :) :)

 

Nie mogę żadnej strony otworzyć w FF i IE???? niby połączenie z netem jest... ale nic sie nie ładuje tylko bład/....

 

Ps. od jakiegoś czasu komp mi zamulał, moze teraz bedzie lepiej chodzil...

ps2. Mam nadzieje że teraz juz tam niczego nie ma... a ja zaraz instaluje nowe oprogramowanie Antywirusowe

AdwCleanerS1.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Na początek wstawiam Poprawione (takie jakie mialy być) Logi [przed naprawą]

 

Logi przed naprawą mają być w pierwszym poście. Tam są, więc już niepotrzebne podawanie ich w poście po usuwaniu. Likwiduję te załączniki zostawiając w poście tylko najnowsze, bo taka jest logika działań i dyskusji.

 

 

Z tego zamieszania (przenoszenia na penie plików), ominąłem punkt 2 i od razu zrobiłem 3 ale zaraz po nim przystąpiłem do 2 i usunąłem LiveUpdate 3.2 (Symantec Corporation) ale nie znalazłem Babylon toolbar on IE :/ :? ( a to mnie denerwowało w Firefoxie).

 

W pierwszej kolejności należało odinstalować Babylon naturalną drogą, dopiero po nim poprawić AdwCleaner. Niefortunnie przestawiłeś kolejność, dlatego Babylon nie możesz znaleźć na liście (AdwCleaner go pociął).

 

 

Nie mogę żadnej strony otworzyć w FF i IE???? niby połączenie z netem jest... ale nic sie nie ładuje tylko bład/....

 

Jaki błąd? Może G Data TotalProtection 2013 to blokuje?

 

 

Ps. od jakiegoś czasu komp mi zamulał, moze teraz bedzie lepiej chodzil...

 

To też może być robota G Data TotalProtection 2013.

 

 


Zadania pomyślnie wykonane.

 

1. Minimalne poprawki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner użyj Uninstall, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wyliczone poniżej oprogramowanie: KLIK. Na Twojej liście zainstalowanych widać:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{0141D498-16DA-4221-A529-1D7A64BE8B05}" = OpenOffice.org 3.3

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216033FF}" = Java™ 6 Update 33

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160000}" = Java™ SE Runtime Environment 6

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE) ----> wersja nieznana

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox) ----> już jest najnowsza

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

 

Czyli: do deinstalacji wszystkie wyliczone tu stare Java oraz Adobe Shockwave Player przed instalacją najnowszych, sprawdź w jakiej wersji jest wtyczka Adobe Flash dla IE oraz zaktualizuj OpenOffice.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...