Skocz do zawartości

Problem z Avastem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj zauważyłem, że w Avaście wyłączona jest osłona WWW i ni jak nie da się jej włączyć.

Nie wiem czy może wdarł się jakiś wirus, albo inny syf przy instalacji jakiegoś programu.

 

Mam Windows 7 Ultimate 64-bitowy.

 

Załączam logi z OTL-a + Combofixa, którego użyłem ale już nie pamiętam co się działo (wiem, że wg zasad forum nie powinienem).

 

// Edit: Z tego co sobie przypomniałem to użyłem Combofixa, bo dosyć często (ok. raz na tydzień) wyskakuje mi błąd Kernel Power i myślałem, że pomoże ;)

 

// Edit #2: Logi usunięte

ComboFix2.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi z OTL nieprawidłowo zrobione, zbyt dużo bezużytecznych danych, ustawiłeś skan na 360 dni, a ma być 30 dni. Proszę zrobić log w prawidłowy sposób i podmienić. Póki co, nie widzę tu żadnych oznak infekcji, są tylko odpadki adware, a zajmę się nimi jak podstawisz prawidłowy log w pierwszym poście.

 

 

Dzisiaj zauważyłem, że w Avaście wyłączona jest osłona WWW i ni jak nie da się jej włączyć.

 

Czy próbowałeś po prostu przeinstalować program?

 

 

// Edit: Z tego co sobie przypomniałem to użyłem Combofixa, bo dosyć często (ok. raz na tydzień) wyskakuje mi błąd Kernel Power i myślałem, że pomoże

 

ComboFix nie służy do rozwiązywania wszystkich problemów jak leci. ComboFix dedykuje tylko usuwanie określonych infekcji. Kernel Power to w ogóle nie ta skala zagadnienia. Użyłeś go niepotrzebnie, żadnego pożytku, a nawet szkody. ComboFix usuną ten plik deinstalacyjny:

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((   Usunięto   )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.

.

c:\windows\IsUn0415.exe

 

- - - - USUNIĘTO PUSTE WPISY - - - -

.

AddRemove-SuperMemo UX - Angielski. No problem!+ 2 - c:\windows\IsUn0415.exe

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Avasta oczywiście mogę przeinstalowac - zastanawia mnie po prostu dlaczego nagle się wyłączyły te zapory

 

Wszystko jasne, jest to błąd aktualizacji Avast: KLIK. Stosowna poprawka już została wydana.

 

 


Kończąc nasze sprawy czyszczenia:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Soob\AppData\Roaming\SendSpace
C:\ProgramData\Premium
C:\ProgramData\InstallMate
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\v9.xml
C:\Windows\tasks\OptimizerPro1UpdaterTask{AE29BFE2-1241-4086-A447-4C28B29CE804}.job
C:\found.*
 
:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE}: "URL" = "http://search.appsarefun.info/?l=1&q={searchTerms}"
IE - HKU\S-1-5-21-682461631-3795882564-1583022148-1000\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = "http://search.v9.com/web/?q={searchTerms}"
IE - HKU\S-1-5-21-682461631-3795882564-1583022148-1000\..\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE}: "URL" = "http://search.appsarefun.info/?l=1&q={searchTerms}"
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. Jeśli ComboFix usunąłeś już z Pulpitu, pobierz go ponownie i zapisz tam. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\Soob\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

Następnie przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\Windows\erdnt oraz w OTL uruchom Sprzątanie.

 

4. Starsze wersje Adobe i Java do zastąpienia najnowszymi: KLIK. Aktualnie masz:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217007FF}" = Java 7 Update 7

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.4) - Polish

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za pomoc :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie i nie wiem czy opłaca się zakładać nowy temat. Otóż na Pendrive mam ukryty plik "Autorun.inf", który nie da się usunąć (Avast nie może go nawet przeskanować). Próbowalem to usunąć z CMD ale pokazuje, że nie odnaleziono ścieżki. Czy to jakiś wirus czy błąd?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...