Skocz do zawartości

Czy dysk może się w jakiś sposób uszkodzić gdy..


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

po podłączeniu np otworzymy instalkę jakiejś gry i podczas instalacji odłączymy kabel USB ?

Czy taki dysk jak mam 500gb (mam na nim wszystko) może się jakoś uszkodzić bez "bezpiecznego wyłączania sprzętu tam w pasku na dole"

 

Może mi ktoś o tym trochę opowiedzieć?

Czy dysk może się np uszkodzić jak spadnie? bo mi np pare razy już spadał i nic.

Jak to wszystko dziala i od czego zalezy? Obudowe oczywiscie mam plastikową

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
po podłączeniu np otworzymy instalkę jakiejś gry i podczas instalacji odłączymy kabel USB ?

Uszkodzić się może struktura plików na dysku a w szczególnym przypadku ostatni plik może nie zostać zamknięty znacznikiem końca pliku i dysk FULL.

 

Czy taki dysk jak mam 500gb (mam na nim wszystko) może się jakoś uszkodzić bez "bezpiecznego wyłączania sprzętu tam w pasku na dole"

Tak.

 

Może mi ktoś o tym trochę opowiedzieć?

O czym? Polecam Wikipedię.

 

Czy dysk może się np uszkodzić jak spadnie? bo mi np pare razy już spadał i nic.

Tak. A, że "i nic" to nie znaczy iż nie jest uszkodzony tylko jeszcze o tym nie wiesz. Dostaniesz stosowny komunikat przy np. próbie odczytania czegoś szczególnego z tego dysku.

Zakładam, że to klasyczny dysk a nie SSD - bo nie podałeś podstawowej informacji.

 

Jak to wszystko dziala i od czego zalezy? Obudowe oczywiscie mam plastikową

Jak wyżej - Wikipedia.

W tych działach rozwiązuje się problemy.

Informacje inne znajdują się w Tutorialach. Jeżeli takich tam brak tzn., że nikt nie napisał.

Odnośnik do komentarza

Człowieku zobacz co piszesz i spróbuj to sam zrozumieć od pierwszego postu.

 

Kurde sorry chodziło o dysk przenośny!!!

Tyle to się domyślam. A może chociaż napiszesz jaki to dysk - klasyczny z talerzami czy SSD?

 

O tym w komputerze to wiem że może się uszkodzić a nawet źle działac gdy go obrócimy tylko mi chodziło o dysk zewnętrzny na kablu USB.

O czym tu piszesz?

 

I licze na jakies konkretniejsze odpowiedzi a nie tylko tak albo nie

Podałem Ci żródła informacji dla rozszerzenia wiedzy.

Masz pytania to je zadaj. Jeżeli nie potrafisz - to serwis.

I uważam, że odpowiedziałem poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Za dysk przenośny dałem około 150zł za 500gb.

Dobry jest, nawet szybki itd.

Ale tak z ciekawosci chcialem sie dowiedziec od kogos co sie na tym zna i moze mi troche opowiedziec o tym, postraszyć itd. Nie lubie czytac informacje z encyklopedi czy wikipedi, lanie wody tam jest(zresztą... http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_przeno%C5%9Bny sami zoabczcie, zero jakis konkretow a ja uwielbiam konkrety.

Odnośnik do komentarza
Nie lubie czytac informacje z encyklopedi czy wikipedi, lanie wody tam jest(zresztą... http://pl.wikipedia...._przeno%C5%9Bny sami zoabczcie, zero jakis konkretow a ja uwielbiam konkrety.

Z mojej strony EOT ale tylko odpowiem.

 

A w jaki sposób chcesz osiągnąć jakąś wiedzę?

Naucz się wcześniej czytania artykułów - niebieskie wpisy to odnośniki. I tam znajdziesz KONKRETY.

Jeżeli liczysz na darmowe kompendium wiedzy to zapomnij.

Nie potrafisz nawet udzielać odpowiedzi na pytania. O poprawnych sformułowaniach w poście nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
TO co tu trzeba płacić za informacje i pomoc?

nie wiedziałem.

Nie. Nie trzeba ale można wesprzeć prywatne forum. To tylko kwestia dobrowolności.

 

Wyraźnie pijesz do tego:

Jeżeli liczysz na darmowe kompendium wiedzy to zapomnij.

Twoja stopka świadczy o lenistwie. I tak należy rozumieć mój wpis. Nie chcesz rozszerzać wiedzy samodzielnie tylko liczysz na gotowce.

To nie jest jedyny temat w podobnym stylu.

Masz problem - zakładasz temat - jeżeli jest ktoś kto zna problem to pomaga i często charytatywnie.

To też jest pewien sposób wspierania forum. I wiele osób to robi w miarę swoich możliwości czasowych i wiedzy.

Ale to musi być konkretny problem poparty wymaganymi informacjami stosownie do działu.

 

Teraz to już finalny EOT.

Odnośnik do komentarza

Mała "dyskoteka", LOL.

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/dyski-twarde/2011/12/idealne-miejsce-na-pliki.aspx

 

Kilka słów ode mnie. Najbardziej zadbasz o dysk przenośny jeśli będziesz: uważał podczas jego pracy aby go nie ruszać w tym czasie, nie odłączyć podczas funkcjonowania, nie zamykać go szczelnie - aby się zbytnio nie grzał.

Bezpieczne usuwanie sprzętu i pamięć, że to urządzenie mechaniczne, nie tak twarde jak może nazwa sugerować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...