Skocz do zawartości

Word otwiera niektóre linki, które powinna otworzyć przeglądarka


sarenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :),

 

po kliknięciu na wszystkie linki prowadzące do aktualizacji, pomocy online i ogólnie do strony producenta w programie "ccleaner" otwiera mi je MS Word. Jeśli użyję ctr+click aby "śledzić łącze", Word wyświetla mi komunikat, że "Operacja została anulowana z powodu ograniczeń nałożonych na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu." Konto, na którym pracuję, jest kontem administratora. Podobny komunikat pokazuje mi się, gdy otwieram w MS Word - przycisk pakietu office w lewym górnym rogu - opcje programu word - zasoby - sprawdź aktualizacje.

Być może podobna sytuacja występuje jeszcze w którymś z programów Adobe, ale nie pamiętam, w którym.

 

Próbowałam opcji: "Start - programy domyślne - skojarz typ pliku lub protokół z określonym programem", i zmieniłam ustawienia dla 5 rozszerzeń (htm, html, shtml, xht, xhtml) otwieranych uprzednio przez "2007 MS Office component" na Firefox, ale nic to nie dało. Ustawień dla samego worda nie zmieniałam.

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że inne osoby pracujące na tym komputerze coś nieświadomie kliknęły w ustawieniach powiązań rozszerzeń z programami, które mają je otwierać. Taka sytuacja trwa już kilka miesięcy, nie wiem ile, bo nie jest to mój codzienny laptop. Skan OLT ustawiłam jednak, tak jak napisano, na 30 dni wstecz.

 

Byłabym wdzięczna za odpowiedz dziś, jeśli to możliwe, bo potem dopiero za dwa tygodnie mogłabym coś poprawić na tym laptopie.

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję,

E.

OTL.Txt

Extras.Txt

post-419-0-05411500-1351329799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
po kliknięciu na wszystkie linki prowadzące do aktualizacji, pomocy online i ogólnie do strony producenta w programie "ccleaner" otwiera mi je MS Word. Jeśli użyję ctr+click aby "śledzić łącze", Word wyświetla mi komunikat, że "Operacja została anulowana z powodu ograniczeń nałożonych na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu."

 

Spróbuj najprostszej rzeczy: przestaw (choćby tymczasowo) domyślną przeglądarkę na Internet Explorer. To przepisuje powiązania protokołów. Uruchom Internet Explorer, jeśli nie wykryje automatycznie, że nie jest domyślny, wejdź do Opcje internetowe > Programy > ustaw go na domyślnego. Zresetuj system i sprawdź czy otwieranie linków się poprawiło.

 

 

 

PS. Komentarze co do logów. Uporządkuj sprawy po oprogramowaniu zabezpieczającym, są tu i określone szczątki.

 

1. Odinstaluj przestarzały Spybot - Search & Destroy.

 

2. Prehistoryczne odpadki po McAfee załatw narzędziem McAfee Consumer Products Removal tool uruchomionym z poziomu Trybu awaryjnego Windows.

 

SRV - [2006-11-17 13:37:44 | 000,104,000 | ---- | M] (McAfee, Inc.) [Auto | Running] -- C:\Program Files\McAfee\Common Framework\FrameworkService.exe -- (McAfeeFramework)

 

3. Pozycję ArcaVir na liście zainstalowanych usuń za pomocą tego diagnostyka: KLIK. Następnie wyrejestruj z systemu plik ArcaVir integrujący opcje kontekstowe w IE:

 

O9 - Extra Button: ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll (ArcaBit sp. z o.o)

O9 - Extra 'Tools' menuitem : ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll (ArcaBit sp. z o.o)

 

Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklej komendę:

 

regsvr32 /u "C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll"

 

Wreszcie odinstaluj rozszerzenie ArcaBit z Firefox:

 

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: arcabit@www.arcabit.pl:3.5

[2012-10-27 10:24:02 | 000,000,000 | ---D | M] (ArcaBit Ext.) -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\arcabit@www.arcabit.pl

 

Po tym usuń foldery tego antywirusa z dysku.

 

4. Pozbądź się też SpeedUp Toolbar z IE i Firefox. Firefox zresztą ma naleciałości po aktualizacjach ze starszych wersji i można go globalnie zresetować: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

dziękuję za szybką odpowiedź.:)

Po zmianie IE na przeglądarkę domyślną linki ww Ccleaner działają jak złoto, jednak ten do aktualizacji w Wordzie nadal żada uprawnień administratora.

 

Ad 1 - zrobiłam.

 

Ad 2 - po uruchomieniu MCPR w trybie awaryjnym (bez internetu) wyświetla mi się komunikat, że "incomplete uninstallation. Enterprise software detected. See logfile for more details." Na liście programów jednak tego McAfiego nie widzę.

 

Ad 3 - po uruchomieniu programu z linka, ArcaVir nie pojawił mi się tam na liście programów zainstalowanych, ani tych z którymi są kłopoty po dezinstalacji. W związku z tym nie robiłam dalszych ruchów.

 

Ad 4 - Nie wiem, jak. - W Ff weszłam w Narzędzia - dodatki - rozszerzenia, ale speedup jest wyłączony i ma tylko opcję "włącz", nie ma "usuń", tak jak niektóre inne dodatki. Zresetowałam, ale nadal tak jest.

Odnośnik do komentarza
Po zmianie IE na przeglądarkę domyślną linki ww Ccleaner działają jak złoto, jednak ten do aktualizacji w Wordzie nadal żada uprawnień administratora.

 

Jak sądzę, to nadal jest problem z powiązaniami, być może ustawienie Internet Explorer jako domyślnej przeglądarki nie przebiło wszystkiego.

 

1. Wypróbuj narzędzie Fix-it z artykułu KB310049.

 

2. Jeśli powyższe nie pomoże, podaj dodatkowe skany. Uruchom SystemLook i do okna wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\htmlfile /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.htm
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.html
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.shtml
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.xhtml
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.htm
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.html
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.shtml
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.xht
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.xhtml

 

Klik w Look.

 

 

Ad 2 - po uruchomieniu MCPR w trybie awaryjnym (bez internetu) wyświetla mi się komunikat, że "incomplete uninstallation. Enterprise software detected. See logfile for more details." Na liście programów jednak tego McAfiego nie widzę.

 

McAfee nie było na liście zainstalowanych, właśnie o to chodzi, że zostały inne rodzaje szczątków.

 

 

Ad 3 - po uruchomieniu programu z linka, ArcaVir nie pojawił mi się tam na liście programów zainstalowanych, ani tych z którymi są kłopoty po dezinstalacji. W związku z tym nie robiłam dalszych ruchów.

 

W OTL Extras był wpis ArcaVir na liście zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{9FE65E62-D027-47F7-B32D-8CAC60026D75}" = ArcaVir

 

Skoro narzędzie MS nie widzi tego, to zastosuj dedyk do ArcaVira: KLIK. Po tym sprawdź czy poprzednie nie wykonane akcje są nadal aktualne.

 

 

Ad 4 - Nie wiem, jak. - W Ff weszłam w Narzędzia - dodatki - rozszerzenia, ale speedup jest wyłączony i ma tylko opcję "włącz", nie ma "usuń", tak jak niektóre inne dodatki. Zresetowałam, ale nadal tak jest.

 

Internet Explorer: czy odinstalowałaś ten pasek poprzez Panel sterowania? Firefox: Po resecie?! Reset tworzy całkowicie nowy folder profilu, czyli adware powinno być przeszłością (nowy profil, nowy prefs.js, rozszerzenia nie są migrowane).

 

 

Przeprowadź zalecenia podane wyżej dla ArcaVir i pokaż mi nowy log z OTL co się zmieniło po tych wszystkich akcjach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...