Skocz do zawartości

Prędkość internetu


Trev

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gdzieś w ustawieniach powinieneś mieć statystyki ADSL, szukaj parametrów typu Line Attenuation (Tłumienie), SNR Margin, Input/Output Power (Moc wejściowa/wyjściowa). Zrób z tego screen i wrzuć na forum.

 

Nie wiem, gdzie tego w Netia Spot szukać, nigdy nie korzystałem.

 

Jak sobie nie poradzisz, to włącz zdalne zarządzanie, a ja zaloguje się do Twojego routera i postaram się sam poszukać.

Odnośnik do komentarza

Jak sobie pociągniesz nowy kabel od centralki, to się zmienią. :)

 

A na poważnie: zadzwoń do Netii albo TP/Orange i zapytaj, czy w Twojej okolicy nie jest dostępna usługa VDSL. TP nazywa to chyba Neostrada Fiber. Jaka jest nazwa handlowa w Netii - nie wiem. Konsultanci powinni wiedzieć, o co chodzi.

 

W technologii ADSL2+ (czyli takiej, jak masz obecnie), więcej niż 20 Mb/s na pobieraniu na pewno nie wyciągniesz.

 

I tak, jak na polskie standardy, są dobre.

 

Pokaż, jakie masz wyniki na http://speedtest.net

Odnośnik do komentarza

Ktoś jeszcze korzysta z tej sieci oprócz Ciebie?

 

Masz jakiś komputer z kartą bezprzewodową? Netia Spot ma drugą, niezabezpieczoną sieć WiFi, domyślnie nieaktywną, natomiast wiele osób ją przez przypadek aktywuje. Chcę się przekonać, czy jest taka u Ciebie. Jeśli masz możliwość, to na komputerze wyposażonym w kartę WiFi odpal program inSSIDer i zrób screen z listy sieci. Tak będzie się najłatwiej przekonać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...