Skocz do zawartości

Ukash


gjon

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o czywiście o pomoc w oczyszczeniu systemu i dodatkowo, czy mogę liczyć na dokładne wskazanie pliku, który odpowiada za tę infekcję? Proszę o to, bo próbowałem ambitnie sam się dobrać do tematu, korzystając z Waszych wczesniejszych porad, ale nie udało mi się gadziny namierzyć.

 

------------------

edit: 15:07:

 

Mam nadzieję, że jeszcze nic nie zrobiliście w mojej sprawie, bo udało mi się namierzyć "mieszacza" (C:\Users\xxx\AppData\Roaming\msconfig.dat) i wyłączyć za pomocą "autoruns" z pakietu Sysinternals. Potem już poszło z górki - system pracuje prawidłowo.

I tak dziękuję Wam za setki przerobionych przypadków :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Edytowane przez gjon
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie koniec. Pliki na dysku są dwa (msconfig.dat + msconfig.ini), a także w systemie jest zainstalowane adware. Skoro system już odblokowałeś, to przejdź do tej części zadań:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj AVG Security Toolbar, pdfforge Toolbar v6.3.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, ale nie będę mógł wykonać kolejnego kroku, gdyż niecierpliwy znajomy już zdąrzył mi podwędzić ten notebook. Nim go jednak wydałem pousuwałem wszystkie toolbary, uruchomiłem - zgodnie z wcześniejszymi poradami - Adwcleanera i przeprowadziłem dodatkowe skany Malwarebytes (wywalił to msconfig.ini, którego rzeczywiście nie zauważyłem) oraz HitmanPro.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...