Skocz do zawartości

Problemy ze skojarzeniami plików i "Otwórz za pomocą" / wyborem programu domyślnego


adamz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Przedwczoraj po kilku godzinach pracy wyłaczylem komputer, potem uruchomiłem i mignął mi bluescreen, jednak nie zdążyłem przeczytać komunikatu o błędzie.

Następnym razem komputer uruchomił się już normalnie i wtedy, po pewnym czasie zauważyłem taki problem z programami domyslnymi - .torrent, .magnet nie dają się otworzyć, nieznana aplikacja. W oknie "Otwieranie za pomoca" nie widnieje uToreent.exe, którego przedtem używałem.

 

Jeśli wybieram "Otwieranie za pomoca" klikam "przeglądaj", znajduję np. uTorrent.exe i klikam, żeby zatwierdzić otwieranie tym programem, to nic się nie dzieje. Inny problem mam z plikami .cfg - nie da się ich przypisać na stałe, by były otwierane przez Notatnik, za kazdym razem ręcznie muszę przypisać.

 

W międzyczasie odinstalowałem i ponownie zainstalowalem uTorrenta, próbowalem również Azureusa i nic się nie zmieniło.

 

Dodatkowo zrzuty, nie wiem co w tym przypadku będzie pomocne, więc na poczatek umieszczam log z OTL-a:

post-8156-0-00777500-1350485092_thumb.jpg

post-8156-0-00777500-1350485092_thumb.jpg

post-8156-0-53190900-1350485099_thumb.jpg

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff

Log created at 10:51 on 18/10/2012 by Adam

Administrator - Elevation successful

========== reg ==========

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]

"!Do not use this registry key"="Use the SHGetFolderPath or SHGetKnownFolderPath function instead"

"Local AppData"="C:\Users\Adam\AppData\Local"

"My Video"="C:\Users\Adam\Videos"

"AppData"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming"

"My Pictures"="C:\Users\Adam\Pictures"

"Desktop"="C:\Users\Adam\Desktop"

"History"="C:\Users\Adam\AppData\Local\Microsoft\Windows\History"

"NetHood"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts"

"Cookies"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies"

"Favorites"="C:\Users\Adam\Favorites"

"SendTo"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo"

"Start Menu"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu"

"My Music"="C:\Users\Adam\Music"

"Programs"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

"Recent"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent"

"CD Burning"="C:\Users\Adam\AppData\Local\Microsoft\Windows\Burn\Burn2"

"PrintHood"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Printer Shortcuts"

"Startup"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"

"Administrative Tools"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools"

"Personal"="C:\Users\Adam\Documents"

"Cache"="C:\Users\Adam\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files"

"Templates"="C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates"

"Fonts"="C:\Windows\Fonts"

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

"AppData"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming"

"Cache"="%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files"

"Cookies"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies"

"Desktop"="%USERPROFILE%\Desktop"

"Favorites"="%USERPROFILE%\Favorites"

"History"="%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\History"

"Local AppData"="%USERPROFILE%\AppData\Local"

"My Music"="%USERPROFILE%\Music"

"My Pictures"="%USERPROFILE%\Pictures"

"My Video"="%USERPROFILE%\Videos"

"NetHood"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts"

"Personal"="%USERPROFILE%\Documents"

"PrintHood"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Printer Shortcuts"

"Programs"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

"Recent"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent"

"SendTo"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo"

"Startup"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"

"Start Menu"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu"

"Templates"="%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates"

"{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}"="%USERPROFILE%\Downloads"

"CD Burning"="%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Burn\Burn2"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]

"Common Start Menu"="C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu"

"CommonVideo"="C:\Users\Public\Videos"

"CommonPictures"="C:\Users\Public\Pictures"

"Common Programs"="C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

"CommonMusic"="C:\Users\Public\Music"

"Common Administrative Tools"="C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools"

"Common Startup"="C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"

"Common Desktop"="C:\Users\Public\Desktop"

"Common Documents"="C:\Users\Public\Documents"

"OEM Links"="C:\ProgramData\OEM Links"

"Common Templates"="C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Templates"

"Common AppData"="C:\ProgramData"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

"Common Desktop"="%PUBLIC%\Desktop"

"Common Documents"="%PUBLIC%\Documents"

"CommonPictures"="%PUBLIC%\Pictures"

"CommonMusic"="%PUBLIC%\Music"

"CommonVideo"="%PUBLIC%\Videos"

"{3D644C9B-1FB8-4f30-9B45-F670235F79C0}"="%PUBLIC%\Downloads"

"Common Start Menu"="%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu"

"Common Programs"="%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs"

"Common Startup"="%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup"

"Common AppData"="%ProgramData%"

"Common Templates"="%ProgramData%\Microsoft\Windows\Templates"

 

-= EOF =-

 

AKTUALIZACJA I UZUPEŁNIENIE:

 

 

Dziś odkryłem jeszcze coś - nie umiem stwierdzić, czy ma to jakikolwiek związek z poprzednimi problemami, czy jest wynikiem owego BlueScreen'a, czy może jakiejś infekcji, więc nie będe zakładać nowego wątku. Chodzi o to, że w Panelu Sterowania nie moge się dostać do zakładki "Narzędzia administracyjne". Po kliknięciu wyskakuje komunikat "Program Eksplorator Windows przestał działać". Do reszty zakładek mam dostęp.

 

Ponadto - nie moge się dostać z Panelu do "Panelu sterowania Nvidia". Nie zawiesza się, ale po kliknięciu nic się nie dzieje. Nie mam też dostępu z prawokliku na pulpicie do ustawień karty grafiki - jest tylko "Personalizuj", tak jak w świeżym systemie bez sterowników. Deinstalacja i ponowna instalacja się nie udaje:

 

post-8156-0-36125500-1350587859_thumb.jpg

 

Sterowniki są najnowsze (306.97), gry działają, więc też nie wiem czy jest to związane z moim pierwotnym problemem.

post-8156-0-36125500-1350587859_thumb.jpg

Edytowane przez adamz
Odnośnik do komentarza

Skan na foldery systemowe jest poprawny. W związku z nowymi faktami:

 

 

Dziś odkryłem jeszcze coś - nie umiem stwierdzić, czy ma to jakikolwiek związek z poprzednimi problemami, czy jest wynikiem owego BlueScreen'a, czy może jakiejś infekcji, więc nie będe zakładać nowego wątku. Chodzi o to, że w Panelu Sterowania nie moge się dostać do zakładki "Narzędzia administracyjne". Po kliknięciu wyskakuje komunikat "Program Eksplorator Windows przestał działać". Do reszty zakładek mam dostęp.

 

1. Sprawdź system plików za pomocą komendy chkdsk /f /r.

 

2. Sprawdź poprawność plików za pomocą komendy sfc /scannow. Jeśli komenda poda komunikat o znalezieniu uszkodzeń, za pomocą kolejnej przefiltruj wyniki do znaczników [sR] i przedstaw log wynikowy. Instrukcje: KLIK.

 

3. Podaj dodatkowy skan SystemLook na warunki:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\ControlPanel\NameSpace\{D20EA4E1-3957-11d2-A40B-0C5020524153}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{D20EA4E1-3957-11d2-A40B-0C5020524153} /s

 

 

Ponadto - nie moge się dostać z Panelu do "Panelu sterowania Nvidia". Nie zawiesza się, ale po kliknięciu nic się nie dzieje. Nie mam też dostępu z prawokliku na pulpicie do ustawień karty grafiki - jest tylko "Personalizuj", tak jak w świeżym systemie bez sterowników. Deinstalacja i ponowna instalacja się nie udaje:

 

Wg OTL pliki modułów odpowiadające za te rozszerzenia są na dysku:

 

[2012/10/02 21:51:04 | 006,200,680 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) -- C:\Windows\SysNative\nvcpl.dll

[2012/10/02 21:50:57 | 000,063,336 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) -- C:\Windows\SysNative\nvshext.dll

 

Na początek zweryfikuj w programie ShellExView x64 czy on w ogóle pokazuje jakiekolwiek rozszerzenia nVidia jako zarejestrowane. Jeśli coś tam się pokaże, przeklej te linie tutaj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...