Skocz do zawartości

problem x 3 + chińskie porady


janeite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

mam 3 problemy i nadzieję wyeliminować którykolwiek z nich. Po innych wpisach widzę, że służycie naprawdę fachową i przystępną dla laika pomocą, stąd moja wiara, że dziś się uda :)

 

1) mam przerwy w dostępie do internetu; przeprowadziłam się niedawno, router dlink, na parterze śmiga, mi na piętrze ciągle się zawiesza (zasięg sygnału??czym wzmocnić??poprzedni lokator nie miał problemów!); poczynione kroki: zmiana DSL na googlowe, netlog (), instalacja malwarebytes (czysto)

 

2) brak dostępu do fb z jakiejkolwiek przeglądarki; wcześniej problem nie występował, inni użytkownicy sieci korzystają bez problemu, po przeprowadzce wszystko działało przez kilka dni, a teraz nawet strona główna odpala się bez formatowania lub w ogóle

 

3) PROBLEM NAJBARDZIEJ UPIERDLIWY: w zeszłym roku przebywałam w Chinach, chciałam pokonać Wielki Firewall i mieć dostęp do fb, youtuba, googla. Porady jakie uzyskałam i do których się zastosowałam przesyłam w załączniku. Wszystko działało w miarę poprawnie, do czasu mojej przeprowadzki do UK. Tu kazdy z wymienionych serwisów wymaga teraz połączenia https (który zmieniam ręcznie w Operze w pasku adresu, a który i tak nie gwarantuje, że strona się odpali). Starałam się wyeliminować problem poprzez przywrócenie systemu do stanu sprzed wyjazdu do Chin, przeinstalowałam przeglądarki, próbowałam usunąć domeny z listy HSTS w chromie - wszystko na marne.. Dodam, że nie mogę oglądać filmików yt udostępnionych na innych stronach, podstrony muszę szyfrować ręcznie, zaszyfrowane też czasem nie działają, wyszukiwanie google działa tylko ze strony głównej (z paska wyszukiwania już nie). Domyślam się, że podmienienie pliku "hosts" jest przyczyną, ale nie wiem jak przywrócić poprzedni, nie mogę też powyższego pliku uploadować na forum.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam i podziwiam wiedzę

janeite

net-log.txt

post-8094-0-79381500-1350302534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po 12 sygnał zanikł. Uruchomiłam więc netloga i inssidera (wyniki w załącznikach). Zarejestrowałam też zmianę położenia Tosi z biurka przy ściance działowej (ma to w ogóle znaczenie?może jakieś kable osłabiają sygnał?) na komodę przy drzwiach (15:03 na screenie). Internet zaskoczył i działa bez zarzutu. Powrót do biurka przywrócił status quo, czyli brak internetu (pomimo że sieć jest zidentyfikowana a dostęp wskazuje połączenie nie tylko z lokalnymi).

 

Czy mogę zrobić coś, co zaoszczędzi mi pokojowych poszukiwań sygnału? Wzmacniacz sygnału na USB? A może nie ma sensu, bo skoro sygnał zanika w godzinach popołudniowych a rano działa bez zarzutu, problemem nie jest miejsce?

 

Z góry przepraszam za tendencyjność pytań.

 

Pozdrawiam

 

janeite

net-log.txt

post-8094-0-66022600-1350397304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Ściągnij i zainstaluj nowy sterownik do WiFi: http://downloadcente...ndows+Vista+32*

Zarówno net-log jak i inssider pokazują, że połączenie ze swoim routerem masz cały czas, do tego z Internetem również. Niemniej rzeczywiście jakość połączenia z interentem kiepsko wygląda, ale z tym Ty nic nie zrobisz.

 

Jedynie co musisz zrobić to zabezpieczyć WiFi! Szyfrowanie WPA2 AES i hasło przynajmniej 20 znaków! Pijany byłem chyba, że poprzednio tego nie zobaczyłem... ale to chyba nie Twój router więc sprawa wyglada niedobrze.

 

Sygnał z WiFi masz cały czas mocny więc tu nic się nie robi. W ogóle tam prawie nic nie ma, więc nikt Ci nie przeszkadza.

Tracert wygląda kiepsko:

1 * 204 ms 88 ms 10.36.112.1

2 32 ms 13 ms 58 ms aztw-core-2a-ae5-605.network.virginmedia.net [213.106.141.81]

3 100 ms * * glfd-bb-1a-ae5-0.network.virginmedia.net [80.1.240.173]

4 * 3138 ms 194 ms 213.105.159.62

5 * 3284 ms * popl-bb-1a-ae0-0.network.virginmedia.net [213.105.174.229]

6 * * 115 ms popl-tmr-1-ae4-0.network.virginmedia.net [213.105.159.2]

7 3016 ms * 192 ms amst-ic-1-as0-0.network.virginmedia.net [213.105.175.6]

8 * 2309 ms * ams-ix.sara.xs4all.net [195.69.144.48]

9 * * 1097 ms 0.ge-4-0-0.xr4.1d12.xs4all.net [194.109.5.1]

10 * * 1436 ms wh-www-virt-97.xs4all.nl [194.109.6.97]

 

Tylko, że Tobie nic do tego. Możesz swojego dostawcę internetu molestować, albo iinych urzytkowników Twojej sieci, którzy włączyli torrenty. W poprzednim logu to wyglądało idealnie a teraz dno.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co zrozumiałam dłuższa antenka do dlinka nic tu nie pomoże?

To bardzo osobliwe, bo prędkość internetu bywa kiepska nawet gdy współużytkownicy nie ściągają torrentów. A jednak wygląda to tak, jakby wykorzystywali większą część łącza.

Hasło na swojej sieci miałam zawsze, ale z racji tego, że teraz podnajmuję pokój (i sieć), mogłam jedynie zasugerować WPA2. Niestety bezskutecznie..

 

Dziękuję za rady i poświęcony czas

janeite

Odnośnik do komentarza

janeite - masz moją ukochaną kartę sieciową: Intel® WiFi Link 5100 AGN :P

 

Polecam wszystkim omijać szerokim łukiem, bo nie obsługuje poprawnie 802.11n. Intel chwali się w specyfikacji, że karta obsługuje "draft" 802.11n, ale w praktyce wygląda tak, że połączenie jest niestabilne i rwie się co kilka chwil. Możesz mieć komputer 20 cm od nadajnika, a i tak nie będzie działać szybciej niż stabilne na tym adapterze WiFi 802.11g (przypominam, że nominalne pasmo e-N-ki to 300 Mb/s, a G - 54 Mb/s).

 

Kliknij Windows + R, wpisz ping -n 50 192.168.0.1 > C:\cmd_log.txt i po wykonaniu (potrwa jakąś minutę) wrzuć na forum jako załącznik plik C:\cmd_log.txt. Ty masz co prawda włączone aktualnie 802.11g, ale na wszelki wypadek chciałbym sprawdzić, jak wygląda komunikacja z access pointem (Twoim D-Linkiem), bo nie odwzorowuje się ona w tracert.

 

Jaką masz deklarowane pasmo od dostawcy?

 

A otwarta sieć WiFi to debilizm - nie loguj się do banku ani ważnych instytucji.

 

Istotnie, ale warto jeszcze dodać, że WPA/WPA2 - Personal również nie dają bezpieczeństwa. Wystarczy, że ktoś, kto ma już połączenie z tą siecią (a więc zna hasło), przechwyci Twoją inicjalizację połączenia po WiFi z Access Pointem i może wszystko potem podsłuchiwać. Zmniejsza się trochę liczba osób, które mogą generować potencjalne niebezpieczeństwo (muszą wcześniej znać hasło do WiFi), ale problem nadal jest.

 

Stąd w większych sieciach WiFi powinien być wykorzystywany tylko RADIUS, czyli sieci WPA/WPA2-Enterprise, gdzie użytkownik uzyskuje dostęp przez własne konto (ja mam w firmie połączone uwierzytelnianie do bezprzewodówki z kontami domenowymi w Active Directory) lub za pomocą certyfikatu.

 

Autora tematu proszę jeszcze o nowy screen z inSSIDera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...