Skocz do zawartości

Jak usunąć strzałkę przy skrócie od ikony?


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Edycja w kluczu LNK jest błędna i ma skutki uboczne (konsekwencje to defekt w systemie przypinania Menu Start i Paska zadań). To już od systemu XP wiadome (na XP z kolei jeszcze inne skutki uboczne).

 

1. Prawidłowa edycja całkiem inna, czyli w kluczu Shell Icons utworzenie wartości 29 skierowanej na plik pustej ikony:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="ścieżka dostępu do pliku"

 

Pustą ikonkę można pobrać stąd: KLIK.

 

2. Automatyczne tweakery, które to wykonują poprawnie to np. Koala Shortcut Arrow, Vista Shortcut Overlay Remover, Ultimate Windows Tweaker. Tweaker tworzy własny plik i kieruje na niego:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]

"29"="C:\\ProgramData\\Koala\\ShortcutArrow\\blank.ico"

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie SunriseSeven wykonuje tę edycję usuwania strzałek poprawnie:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="C:\\Program Files (x86)\\Sunrise Seven\\blank.ico,0"

 

... ale odradzam jego używanie pod kątem określonych funkcji. Konkretnie posiada on opcję, której być nie powinno, czyli czyszczenie FileRepository. Skorzystanie z tej opcji tworzy uszkodzenia ze skutkami w niemożności podpięcia nowych urządzeń USB + dysfunkcji Windows Update. Poszukaj na forum, duża ilość tematów, w których trzeba było naprawiać tę usterkę, a nie jest ona łatwa do korekty (musi zostać przywrócony na miejsce cały folder FileRepository z oryginalną zawartością).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Posty wydzielone z: https://www.fixitpc.pl/topic/14676-trik-przyspieszenia-systemu-dodalem-co-sie-nagle-stalo-po-tym-wszystkim/

 

nie chce żeby jak plik był skrótem to bym miał pustą ikone lub jakąkolwiek inną ..

po prostu chce usunąć ten mini znaczek przy ikonce.

Edytowane przez picasso
Doklejam posty z innego tematu. //picasso
Odnośnik do komentarza
nie chce żeby jak plik był skrótem to bym miał pustą ikone lub jakąkolwiek inną ..

po prostu chce usunąć ten mini znaczek przy ikonce.

 

To się nie rozumiemy i widzę, że importy rejestru, które pokazałam, nie są dla Ciebie jasne. Sunrise Seven też nakłada pustą ikonę. Przecież pokazałam jaką edycję rejestru prowadzi, a plik o nazwie blank.ico mówi sam za siebie:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="C:\\Program Files (x86)\\Sunrise Seven\\blank.ico,0"

 

To właśnie na tym polega prawidłowo przeprowadzony trik "usuwania strzałki", że zamiast ikonki strzałki jest całkowicie przeźroczysta, co daje efekt braku strzałki na innej ikonie. Wszystkie programy przeze mnie podane robią to w taki sam sposób (włącznie z Sunrise), kierując na całkowicie przeźroczystą ikonę.

 

 

faktycznie nic się nie usuneło

 

A właśnie, że się usunęło. Ikona bez strzałki jest robiona z pliku C:\Program Files (x86)\Sunrise Seven\blank.ico. Patrzycie na plik Sunrise Seven. Po usunięciu programu, włącznie z tym katalogiem, modyfikację szlag trafi, bo usunięty z dysku zostaje plik przeźroczystej ikonki, którą w rejestrze zdefiniowano jako zastępstwo dla strzałki. Możesz tego nie widzieć jeszcze, jeśli: nie odświeżyłeś cache ikon (widzisz sfałszowany stary widok, do czasu aż przeładujesz explorer.exe i cache ikon) lub katalog C:\Program Files (x86)\Sunrise Seven z plikiem blank.ico cudem ostał się na dysku po deinstalacji (co nie najlepiej świadczyłoby z kolei o deinstalacji aplikacji).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, ale po co. Ja Ci wszystko dałam już we wcześniejszym temacie, tylko nie umiesz z tego skorzystać. Dałam Ci do wyboru:

 

- plik przeźroczystej ikonki, by można było zrobić to bez pomocy jakiegokolwiek programu prostym importem rejestru (a ścieżka do ikonki dowolna, jak Ci pasuje):

 

Windows Registry Editor Version 5.00 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="ścieżka dostępu do pliku"

 

Pustą ikonkę można pobrać stąd: KLIK.

 

- zestaw programów alternatywnych robiących to samo z automatu (ale własne puste ikony używają). Np. ten Koala jest mały i dobrze spełni rolę (przebije klucz zrobiony przez Sunrise)

 

I za każdym razem edytując te ikony trzeba przeładować explorer.exe i cache ikon.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

"I za każdym razem edytując te ikony trzeba przeładować explorer.exe i cache ikon."

 

Że co? Mam edytować ten black ico pod każdą ikone którą chce i jeszcze za kazdym razem przeladowywac explorer i cache?

http://www.koalabear.nl/software

 

Własnie widze jak to działa, przeciągam ikonke i nie mam skrótu no taaa ale ile ja mam tych skrótow...

JUż sciagnalem ten black ico, utworze sobie spowrotem ten folder sunrise i wpakuje tam ten pliczek.. TO bedzie na pewno najlatwiejsze..

Odnośnik do komentarza
Że co? Mam edytować ten black ico pod każdą ikone którą chce i jeszcze za kazdym razem przeladowywac explorer i cache?

 

Nie wiem co kombinujesz. Jaką "każdą ikonę"? To jest jedna edycja rejestru działająca zbiorowo na każdy skrót. Po tej edycji ogólne cache trzeba przeładować. Zarówno Sunrise jak i Koala to robią (zabijanie explorer.exe).

 

 

JUż sciagnalem ten black ico, utworze sobie spowrotem ten folder sunrise i wpakuje tam ten pliczek.. TO bedzie na pewno najlatwiejsze.

 

Powiem wprost: robisz dziwoląga i sam sobie utrudniasz. Na kija Ci sztuczny folder o nazwie "Sunrise Seven" na siłę robiony, śmieć po co dopiero odinstalowanym programie. Śmieć. Ścieżka do ikony może być dowolna, byle w rejestrze wprowadzona.

 

Najszybciej: pobierz Koala Shortcut Arror i za jego pomocą zrób sobie te strzałki. Wszystko zrobi automatycznie: zedytuje rejestr (zamieniając ścieżkę zrobioną przez Sunrise) + przeładuje explorer.exe. W rejestrze pojawi się ścieżka:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="C:\\ProgramData\\Koala\\ShortcutArrow\\blank.ico"

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wogóle nie rozumiesz tematu strzałek. Nie rozumiesz istoty rzeczy.

Chodzi tylko o plik i jego lokalizację wpisaną do rejestru. Może być w dowolnej lokalizacji nawet C:\blank.ico. Nie jest potrzebna instalacja żadnego softu.

To wszystko było w poradach. Propozycje instalacji były związane z bezpiecznym rozwiązaniem tego strasznego problemu.

Ale na podstawie poprzednich postów nie piszę się na poradę jak to zrobić ręcznie. Boję się.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...