Skocz do zawartości

Komputer traci łącze z internetem


EsCuDo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz potężną ilość błędów HEC i CRC, niski SNR Margin, a na dodatek nie synchronizujesz się jak na pełne 6 Mb/s w TP. Livebox nie poradzi sobie z takimi parametrami i będzie co chwilę rwał połączenie. Proponuję zacząć od zgłoszenia w Orange/TP usterki. Jeżeli stwierdzą, że linia taka jest i nic nie da się zrobić, to albo szukasz dobrego modemu ADSL, który takie połączenie będzie w stanie obsłużyć (Livebox się nie nadaje), albo migrujesz z "braku warunków technicznych" na niższą prędkość.

Odnośnik do komentarza

To co w takim razie mam robić? Dzwonić do nich ciągle? Zależy mi na szybkim necie, stabilności...

Może spróbujmy znaleźć tego SIEMENSa.

Edit. Chyba szczęście dziś mi dopisuje, co Ty na to? allegro.pl/siemens-speedstream-4101-i2614316615.html

I znowu zakończona... ale skoro nikt ne kupił, to może ten Pan jeszcze to ma. :)

A to?

http://allegro.pl/modem-adsl-siemens-speedstream-4100-annex-a-i2787892226.html

Odnośnik do komentarza

Samego Siemensa bez połączenia Ethernet nie skonfigurujesz. Jeżeli masz jeszcze MikroTika, to możesz je spiąć kablem i połączyć się z MikroTikiem po WiFi (domyślnie ma aktywną jakąś niezabezpieczoną sieć, jeśli dobrze pamiętam), skonfigurować na MT połączenie z modemem i przez niego dopiero dostać się do ustawień Siemensa.

 

Tylko to rozwiązanie ma wiele wad. Na pewno jest cięższe w konfiguracji, a pewne bardziej wrażliwe operacje, np. wgrywanie nowego firmware na Siemensa (co możliwe, że będziemy musieli zrobić) wymaga bezpośredniego połączenia po kablu. Na dodatek programik do flashowania Siemensów wymaga Windows XP. Znaczy: może się uda z innego systemu, ale ja miałem z tym problem, a nie mogę teraz tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Nie zresetuję teraz MikroTika, żeby sprawdzić, czy ma jakąś otwartą bezprzewodówkę po starcie, pewnie ma. Poza tym, karta Ethernet jest standardem i jest bardzo często wykorzystywana. Jak masz normalnego kompa (nie laptop), to kup jakąś kartę na PCI czy PCI-E i wstaw. Ceny są naprawdę niskie, pewnie za 30 PLN kupisz już coś dobrego.

 

Ja mam TP-Link TG-3269, działa w starym kompie z XP, nie było problemów, musiałem tylko doinstalować sterowniki.

 

Jak nie chcesz Gigabit Ethernet, to możesz za dosłownie 15 PLN kupić jakąś z Fast Ethernet (przepustowość 100 Mb/s), chociaż to już jest skąpstwo, bo Gigabit Ethernet jest praktycznie standardem i chociaż pewnie dostawca Ci nigdy nie da z tego skorzystać, to przy łączeniu dwóch komputerów jest naprawdę pomocne.

 

Jak masz lapka, to może być byle karta Ethernet na USB. Tu jest ich od groma:

http://allegro.pl/ka...eciowe-usb-4427

 

Przy USB 2.0 nie ma się już co przejmować, czy obsługuje Gigabit, czy tylko Fast, bo USB będzie tutaj wąskim gardłem i nie pozwoli na wykorzystanie całego potencjału Gigabit Ethernet. Przy USB 3.0 możesz próbować, chociaż moim zdaniem nie warto.

 

A flashować Siemensa po WiFi nie polecam. Jeden problem z komunikacją i masz zamiast modemu ozdobę, niewygodną, bo krzywą podstawkę na kubek. Pewnie byłbym potem ją w stanie uratować, ale naprawdę nie polecam.

 

Sflashowałem kiedyś 10 access pointów Cisco, korzystając z tunelu VPN do firmy i potem WiFi, ale naprawdę nie polecam tego robić. Za duże ryzyko. Poza tym, na pewne urządzenia po prostu nie da się wgrać softu bezprzewodowo. Chociaż w tym przypadku pewnie by poszło, bo Ty będziesz podłączony do MikroTika po WiFi, a z Siemensem dopiero kablowo MT. Musiałbyś ustawić na obu urządzeniach tę samą podsieć i Siemensa jako bramę domyślną i najprawdopodobniej by się udało, ale nie polecam takiej metody.

 

Nie wezmę odpowiedzialności za to, że przez brak karty Ethernet usmażyłeś swój modem. :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...