Skocz do zawartości

Uszkodzone Recovery na dysku i brak płyty


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Siema dostałem do roboty laptopa z walnietym windowsem wiec chchialem recovery a ono nie chce dzialac ( pisze ciagle windows is starting i to tyle )

 

Płyty nie ma dysk ok ..

na stronei producenta nie daja obrazu

w serwisie przywrócenie kosztuje 250 zl wiec dalem sobie spokój ;/

właśnie w tym problem że ktoś zaorał partycje recovery ;/

 

pod mini windowsem z hirens boota widac ta partycje ma 5 gb z 10 zajete..

 

model laptopa to: msi cr600

 

on mial jakas wersje dedykowana msi ( zamiast normalnego startu czyli tych niebieskich itp mial logo MSI w systemie

 

Tej wersji nie mogę znaleść w necie

Nie wiem czy Windows 7 Home premium z neta by przyjal tego cd keya skoro to nie bedzie wersja z MSI

oraz skad mogę go pobrać ( to żadne piractwo nie jest skoro go potrzebuje do laptopa który ma nalepke itp tylko recovery rypniete )

 

Wersja Sevena to : Windows 7 Home Premium

dedykowana MSi

ale zwykła też może być byle by nie była w partach oraz nie przerobiona bo to juz by bylo nie legalne ;(

 

Proszę O Szybką Pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślę, ze jest to do uratowania ale będzie wymagało od ciebie trochę zaangażowania i pewnej wiedzy.

Skoro system się nie odpala więc trzeba będzie się posłużyć windowsem pe, skoro odpaliłeś hirensa to zakładam, że i PE w innej wersji dasz radę.

Przygotuję ci PE w odpowiedniej wersji, zawierające pewne skrypty które będziesz musiał wykonać i wyniki wstawić na sieć.

Na podstawie tego co pokarzą wyniki działania skryptów podejmiemy dalsze działania.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji wystarczy jak zaopatrzysz się w płytę instalacyjną, pożycz lub wykombinuj, w pracy jak Masz dostęp do płyt to skorzystaj z tej możliwości. System instalowany musi być tożsamy z CD\Keyem pod lapkiem, po instalacji zmieniasz klucz produktu i aktywujesz. To też ma inną zaletę, pozbywasz się od razu wszelkiego crapware.

Odnośnik do komentarza

ok to daj ten skrypt zobaczymy co się da zrobić

 

a windowsa już wcale nie ma bo raz odpalilo sie recovery i sformatowało w polowie dysk c i error.. więc systemu nie ma.. do odratowania tylko recovery albo bede szukac windows 7 Home Premium nieprzerobionego

 

rekko a w necie może jest iso nie przerobione ?

aby było legalnie.. bo wkoncu cd keya mam ;p

 

ok pozdr i czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy Windows 7 Home premium z neta by przyjal tego cd keya

 

Raczej nie. Z windowsem 7 tego nie próbowałem ale za to dwa razy na laptopach z xp. Nie dało się ich aktywować na oryginalny klucz z mojej wersji OEM. Nawet zadzwoniłem do Microsoftu (bo ktoś mi wcześniej powiedział że nie będzie problemu z taką aktywacją a tu się nie udawało) i konsultant powiedział mi, że to jest niemożliwe i muszę się zwrócić do producenta laptopa o nową płytę (powiedziałem mu że oryginalna mi się uszkodziła i stąd moje próby instalowania z pożyczonej płyty).

Odnośnik do komentarza

Ściągnij plik:

http://www.przeklej.pl/plik/skrypty-rar-00208db6i40i

 

Przygotuj sobie pendriva, wypakuj zawartość archiwum do głównego katalogu pena (dla pewności dobrze jakby pen był czysty).

Uruchom skrypt bt.vbs, powinien ustawić bootsector pena. Wynik operacji powinien wyglądać mniej więcej tak:

 

obrazzeschowka.th.png

 

Uruchom komputer z tak przygotowanego pendriva.

W konsoli która się odpali wpisz: "skrypt.vbs", zachowaj pena w takim stanie - może się jeszcze przydac.

 

W wyniku tych operacji na penie powinny pojawić się trzy pliki:

FileList.txt, bcd_part1.txt, bcd_part2.txt

 

Są to pliki tekstowe - wrzuć ich zawartość na wklej.to albo wklej.org

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

W takim razie juz w samym systemie możesz wykonać skrypt w postaci podanej w poście:

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1160-nie-moge-przywrocic-visty-home-premium-z-recovery/page__view__findpost__p__9625

 

Rzeczone pliki powinny pojawić się na pulpicie.

MSI nie jest marką szczególnie popularną i na pewno taka informacja wzbogaci naszą wiedzę na temat systemu jaki ten producent zastosował.

 

Ideałem byłoby jakbyś mógł shostować plik w winpe który odpala recovery w twoim laptopie - będzie to plik o nazwie boot.wim lub winre.wim na partycji odzyskiwania.

Jeżeli masz ochotę się pobawić daj znać - napiszę jak uzyskać do niego dostęp bez ingerencji w strukturę systemu (bo prawdopodobnie dostęp do tego pliku bedzie zablokowany).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...