Skocz do zawartości

Firefox - Problem z wczytywaniem nowej karty


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas klikania opcji i przycisku Nowa karta (+) w Firefox-ie z nieznanych mi przyczyn ciągle pokazuje mi się coś takiego. Nigdy wcześniej u mnie tego nie było.

I jak teraz ustawić stronę nowej karty albo na stronę główną Firefox, albo na domyślną stronę Firefox-a, tę z wieloma miniaturami często odwiedzanych kart, coś na styl Speed Dial-u ?

 

W FF ostatnio reinstalowałem Flasha.

Poza tym jest jeszcze coś. Otóż mam w FF 15 taki dodatek/rozszerzenie do tłumaczenia stron FoxLingo 2.7.6. I w menu Narzędzia - Dodatki - Rozszerzenia nadal on tam jest, ale na stronie głównej go jednak nie widzę.

W dodatkach jest włączony jak widzę, ale jak klikam na jego opcje to tu zaczyna się dziać coś dziwnego. Po prostu nic się nie dzieje, cały FF jest jakby w bezruchu. Nie działa wtedy nawet przycisk wyłączający. Naprawdę nie mam pojęcia co się dzieje, nigdy nie miałem czegoś podobnego na FF. Dlaczego mimo, że w zasadzie jest i jest włączony - nie ma go w oknie głównym.

 

Tutaj chcę jeszcze coś dopisać: otóż kiedyś z Autostartu usunąłem taki element Mozilla Maintenance Service.

Czy to może mieć jakiś wpływ na te problemy ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posługujesz się starym OTL 3.2.59.1 i to dostatecznie nieszczęśliwie tu, bo tak się składa, że dopiero od 3.2.61.0 jest wprowadzona poprawka skanu Firefoxa zgłoszonego przeze mnie jako błędnego (detekcja archaicznych preferencji add-onów, brak detekcji wartości extensions.enabledAddons). Proszę pobierz najnowszy OTL i ponów skan.

 

Na razie mogę powiedzieć, że w Twoim Firefox jest przynajmniej jedno ustawienie zmodyfikowane przez adware (keyword.URL), wyszukiwarka adware na dysku, i jest także niestandardowy skin, a przynajmniej jego plik na dysku (NOIA4OPTIONS@ARIST2.XPI).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W takim razie wstawiam logi OTL-a w najnowszej, bo wersji 3.2.70.1 i przepraszam za tę pomyłkę, ale nie wiedziałem, że jest taka potrzeba, OTL: http://www.wklej.eu/...p?id=3b8f99b388 i Extras: http://www.wklej.eu/...p?id=61da9c365c

 

Jednocześnie informuję, że minimotyw Noia 4 1.7.4, jest u mnie na liście dodatków wyłączony. Nigdy lub rzadko z niego nie korzystałem. Ja sam instalowałem to rozszerzenie.

 

Natomiast z dodatkiem FoxLingo 2.7.6 dzieje się u mnie coś niedobrego. Na liście dodatków jest on włączony, nie ma tam tylko jego ikony, tak jak innych. A na stronie głównej FF też nie widzę jego ikon.

Tutaj też proszę o zwrócenie na to uwagi.

Odnośnik do komentarza

1. Patrząc na Twój spis rozszerzeń w Firefox, to z najświeższych modyfikacji z dnia 2 października pochodzą te rozszerzenia:

 

[2012-10-02 13:03:47 | 001,544,034 | ---- | M] () (No name found) -- C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\{faf13420-5e24-11e0-80e3-0800200c9a66}.xpi

[2012-10-02 13:54:35 | 000,149,849 | ---- | M] () (No name found) -- C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\Noia4Options@ArisT2.xpi

[2012-10-02 19:30:59 | 000,000,000 | ---D | M] (Iplex to ALLPlayer) -- C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org

 

Czyli co dopiero modyfikowane dwa komponenty tematu Noia + wstawiony IplextoALL@ALLPlayer.org (wg OTL wynika, że ogólnie AllPlayer co dopiero instalowany). Skoro problemy ujawniły się mniej więcej w tym zakresie czasowym, to punktowany tu zestaw może mieć coś do rzeczy.

 

2. Mam też pytanie, co to za add-on "Searchy" (skąd pobierałeś):

 

[2012-09-12 18:17:57 | 000,119,057 | ---- | M] () (No name found) -- C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\searchy@searchy.xpi

 

 

Jednocześnie informuję, że minimotyw Noia 4 1.7.4, jest u mnie na liście dodatków wyłączony. Nigdy lub rzadko z niego nie korzystałem. Ja sam instalowałem to rozszerzenie.

 

Nigdy lub rzadko = sugeruję deinstalację, jeżeli motyw był instalowany przed 2 października.

 

 

Podczas klikania opcji i przycisku Nowa karta (+) w Firefox-ie z nieznanych mi przyczyn ciągle pokazuje mi się coś takiego.

 

Sprawdź czy tryb bezpieczny wykazuje różnicę. Zamknij Firefoxa i upewnij się że proces nie leci w tle. Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

 

 

Natomiast z dodatkiem FoxLingo 2.7.6 dzieje się u mnie coś niedobrego. Na liście dodatków jest on włączony, nie ma tam tylko jego ikony, tak jak innych. A na stronie głównej FF też nie widzę jego ikon.

Tutaj też proszę o zwrócenie na to uwagi.

 

Log nic ciekawego na ten temat nie mówi, widać rozszerzenie zapisane w prefs.js i jego katalog na dysku:

 

FF - prefs.js..extensions.enabledAddons: {ef62e1ce-d2a4-4cdd-b7ec-92b120366b66}:2.7.6

[2012-09-16 07:52:39 | 000,000,000 | ---D | M] (FoxLingo) -- C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\{ef62e1ce-d2a4-4cdd-b7ec-92b120366b66}

 

Do sprawdzenia Tryb bezpieczny w połączeniu z aktywacją tylko tego rozszerzenia. Objawy mogą też sugerować jednak uszkodzenie rozszerzenia. Pytanie:

 

W dodatkach jest włączony jak widzę, ale jak klikam na jego opcje to tu zaczyna się dziać coś dziwnego. Po prostu nic się nie dzieje, cały FF jest jakby w bezruchu. Nie działa wtedy nawet przycisk wyłączający.

 

Rozumiem, że nie da się go również odinstalować?

 

 


Wysprzątajmy adware:

 

1. W Firefox przez about:config zresetuj do poziomu domyślnego wartość keyword.URL.

 

2. Zamknij Firefox. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\{EEE6C361-6118-11DC-9C72-001320C79847}.xpi
C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\searchplugins\Web Search.xml
C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\searchresultstb
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Search Bar"=-
"Search Page"=-
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Zaprezentuj mi do oceny cały plik:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\prefs.js

 

Skopiuj na Pulpit, shostuj gdzieś i podaj doń link.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Patrząc na Twój spis rozszerzeń w Firefox, to z najświeższych modyfikacji z dnia 2 października pochodzą te rozszerzenia:

Wymienione komponenty Noia pochodzą z całą pewnością sprzed dnia 2 X, są znacznie wcześniejsze od tej daty. Nic też w nich ostatnio nie modyfikowałem, bo po prostu mam je wyłączone.

Co do IplextoALLPlayer, to tak potwierdzam niedawno reinstalowałem ten odtwarzacz tzn AllPlayer 5.0, natomiast w dodatkach FF IplextoALL u mnie jest wyłączony.

 

2. Mam też pytanie, co to za add-on "Searchy" (skąd pobierałeś):

To jest dość dziwna sprawa, bo add-on-a o nazwie Searchy nigdzie nie widzę w dodatkach FF ale myślę, że chodzi tu o add-on Default 15.0.1, który dodałem do FF w jednej z wcześniejszych jego wersji. Teraz w dodatkach FF jest on wyłączony, oraz brak tam (ale o ile dobrze pamiętam kiedyś był tam) button-a Wyłącz dodatek. Wydało mi się to dziwne, ale sprawdziłem to i najpewniej ten add-on jest już niedostępny dla tej wersji. Najprawdopodobniej. W opcji Pobierz dodatki FF znalazłem chyba ten właśnie dodatek, gdzie jest opcja "niedostępny" (dla tej wersji).

 

Nigdy lub rzadko = sugeruję deinstalację, jeżeli motyw był instalowany przed 2 października.

Tak ten dodatek jest o wiele starszy od tej daty. Jeśli potrzeba, odinstaluję go. Zresztą i tak z niego nie korzystam.

 

Sprawdź czy tryb bezpieczny wykazuje różnicę. Zamknij Firefoxa i upewnij się że proces nie leci w tle. Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

W trybie awaryjnym (bez dodatków) FF, jest bez różnicy tzn. klikam button Nowa karta i też jest komunikat błędu, który pokazałem.

Jeśli to o to chodzi.

 

Do sprawdzenia Tryb bezpieczny w połączeniu z aktywacją tylko tego rozszerzenia. Objawy mogą też sugerować jednak uszkodzenie rozszerzenia. Pytanie:

W trybie bezpiecznym chyba nie da się włączyć tylko tego rozszerzenia - sprawdziłem. Aczkolwiek różnicą jest to, że na liście wyłączonych dodatków przy FoxLingo jest ikona dodatku. W trybie zwykłym jej tam nie było.

Co do objawów to ja ich tam nie dostrzegłem przynajmniej w sensie takim jak inne objawy np. wtyczki Flash Player, gdzie jest wyraźny komunikat, że uległa ona awarii. Ale to tak BTW.

Czyli sugerujesz reinstalację dodatku ?

 

Rozumiem, że nie da się go również odinstalować?

A usunąć akurat się da, sprawdziłem tymczasowo i cofnąłem operację. Czy pobrać na nowo ?

 

1. W Firefox przez about:config zresetuj do poziomu domyślnego wartość keyword.URL.

Tak, zresetowałem.

 

Klik w Wykonaj skrypt.

1. Podaję też tak afirmatywnie raport z wykonanego skryptu w OTL: http://www.wklej.eu/...p?id=e46d7dc0e2

2. Daję też komparatywnie nowe logi z OTL-a:

OTL: http://www.wklej.eu/...p?id=aaa8b3f69c i Extras: http://www.wklej.eu/...p?id=e762a336b6

 

 

3. Zaprezentuj mi do oceny cały plik:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\prefs.js

 

Skopiuj na Pulpit, shostuj gdzieś i podaj doń link.

To jest zawartość pliku prefs.js: >>Klik<<

 

Poza tym jest jeszcze coś co chyba ma jakiś z tym związek. Otóż zauważyłem teraz w Internet Explorerze, który jest u mnie domyślny wyświetla mi się za każdym razem przy uruchamianiu to: >>Klik<<

Skąd to się wzięło i co zrobić by to się już nie pojawiało wraz ze startem ?

W dodatku w Nowej karcie IE wyświetla się pusta, biała karta, a w pasku adresu jest about:blank.

Odnośnik do komentarza

Tu mamy jeszcze zapasową możliwość resetu Firefox do postaci domyślnej (degradacja wszystkich niedomyślnych rozszerzeń i ustawień), dialog przechodzenia w Tryb bezpieczny podaje dwie opcje, Tryb bezpieczny + reset właśnie. Na razie się z tym jednak wstrzymaj. Może coś zdziałamy tu jeszcze w operacjach detalicznych.

 

 

To jest zawartość pliku prefs.js: >>Klik

 

To nie jest zawartość pliku prefs.js. Próbujesz plik otwierać, a miałeś go skopiować na Pulpit, udostępnić gdzieś cały plik i podać link do tego pliku. Dodatkowo, przeklej mi tu do posta zawartość pliku:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions.ini

 

 

To jest dość dziwna sprawa, bo add-on-a o nazwie Searchy nigdzie nie widzę w dodatkach FF ale myślę, że chodzi tu o add-on Default 15.0.1, który dodałem do FF w jednej z wcześniejszych jego wersji. Teraz w dodatkach FF jest on wyłączony, oraz brak tam (ale o ile dobrze pamiętam kiedyś był tam) button-a Wyłącz dodatek. Wydało mi się to dziwne, ale sprawdziłem to i najpewniej ten add-on jest już niedostępny dla tej wersji. Najprawdopodobniej. W opcji Pobierz dodatki FF znalazłem chyba ten właśnie dodatek, gdzie jest opcja "niedostępny" (dla tej wersji).

 

1. Default 15.0.1? Zauważ, że wersja równa najnowszej wersji Firefox. Przecież to jest wbudowany w Firefox domyślny motyw ...

 

ffdefault.png

 

2. Skoro w spisie Dodatków nie widzisz magicznego Searchy i nie potrafisz nawet ustalić pochodzenia, to przy zamkniętym Firefox skasuj ten plik z dysku:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\searchy@searchy.xpi

 

 

Co do IplextoALLPlayer, to tak potwierdzam niedawno reinstalowałem ten odtwarzacz tzn AllPlayer 5.0, natomiast w dodatkach FF IplextoALL u mnie jest wyłączony.

 

Usunęłabym ten wtręt AllPlayer z Firefox, na co Ci rozszerzenia wyłączone. Po usunięciu upewnij się, że zniknęły oba te obiekty:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org.xpi

 

 

Tak ten dodatek jest o wiele starszy od tej daty. Jeśli potrzeba, odinstaluję go. Zresztą i tak z niego nie korzystam.

 

Obiekty Noia były modyfikowane, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Usuń. Po tym sprawdź zachowanie nowej karty.

 

 

W trybie bezpiecznym chyba nie da się włączyć tylko tego rozszerzenia - sprawdziłem. Aczkolwiek różnicą jest to, że na liście wyłączonych dodatków przy FoxLingo jest ikona dodatku. W trybie zwykłym jej tam nie było.

 

Chodziło mi o stan Trybu bezpiecznego uzyskany w Firefox normalnym, czyli wyłączone wszystko w rozszerzeniach i wtyczkach, z wyjątkiem FoxLingo. Sprawdź to. Przy braku wyników:

 

 

A usunąć akurat się da, sprawdziłem tymczasowo i cofnąłem operację. Czy pobrać na nowo ?

 

To po prostu przeinstaluj rozszerzenie na nowo i zobaczymy co się stanie.

 

 

Co do objawów to ja ich tam nie dostrzegłem przynajmniej w sensie takim jak inne objawy np. wtyczki Flash Player, gdzie jest wyraźny komunikat, że uległa ona awarii.

 

Mówiąc "objawy sugerują" mam na myśli zachowania już tu opisane. Uszkodzone rozszerzenie nie musi "ulegać awarii" w tak oczywisty sposób.

 

 

W dodatku w Nowej karcie IE wyświetla się pusta, biała karta, a w pasku adresu jest about:blank.

 

Start > Uruchom > regedit i wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs

 

Sprawdź jak jest ustawiona wartość Tabs. Wartość ta w domyślnej postaci jest równa res://ieframe.dll/tabswelcome.htm.

 

 

Poza tym jest jeszcze coś co chyba ma jakiś z tym związek. Otóż zauważyłem teraz w Internet Explorerze, który jest u mnie domyślny wyświetla mi się za każdym razem przy uruchamianiu to: >>Klik

Skąd to się wzięło i co zrobić by to się już nie pojawiało wraz ze startem ?

 

W OTL od początku domyślne wyszukiwarki Internet Explorer zdają się być prawidłowe:

 

========== Internet Explorer ==========

 

IE - HKLM\..\SearchScopes,DefaultScope = {41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}

IE - HKLM\..\SearchScopes\{41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&rls=com.microsoft:{language}:{referrer:source?}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}&sourceid=ie7"

 

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\..\SearchScopes,DefaultScope = {41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\..\SearchScopes\{41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&rls=com.microsoft:{language}:{referrer:source?}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}&sourceid=ie7&rlz=1I7GGHP_plPL489"

 

Skoro masz ten komunikat o uszkodzonym dostawcy podawany w kółko, to poproszę o dodatkowy skan. Uruchom SystemLook i w oknie wklej do skanu:

 

:reg
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To nie jest zawartość pliku prefs.js. Próbujesz plik otwierać, a miałeś go skopiować na Pulpit, udostępnić gdzieś cały plik i podać link do tego pliku.

Dobrze przepraszam za to nieporozumienie, ja zrobiłem tak: otworzyłem plik prefs.js w Notatniku i pokazuję go tutaj: http://www.wklej.eu/...p?id=4bbec89741

 

Dodatkowo, przeklej mi tu do posta zawartość pliku:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions.ini

To jest zawartość tego pliku: http://www.wklej.eu/...p?id=0208767a0e

 

1. Default 15.0.1? Zauważ, że wersja równa najnowszej wersji Firefox. Przecież to jest wbudowany w Firefox domyślny motyw ...

Tak oczywiście najmocniej przepraszam za to roztargnienie. To oczywiście jest motyw domyślny. Dziękuję ci za tę uwagę, bo byłem tutaj rzeczywiście w jakimś błędzie.

 

2. Skoro w spisie Dodatków nie widzisz magicznego Searchy i nie potrafisz nawet ustalić pochodzenia, to przy zamkniętym Firefox skasuj ten plik z dysku:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\searchy@searchy.xpi

Add-on-a o tej dosłownej nazwie faktycznie tam nie widzę, ale wiem też że cudów nie ma, więc myślę, że to jest jakaś swoista interpretacja innego dodatku. Tu z rodzaju dodatkow sugerujących wyszukiwanie. Mam też takie dodatki: Web Search Pro 3.0.7, InstantFox 2.7.5, jak również inne tj. British English Dictionary 1.19.1 i Dictionnaire francaise << Classique>> 4.3. To może być któryś z nich jako ten, który widać jako Searchy. Na razie nic z tych dodatków nie usuwałem.

 

Usunęłabym ten wtręt AllPlayer z Firefox, na co Ci rozszerzenia wyłączone. Po usunięciu upewnij się, że zniknęły oba te obiekty:

 

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org.xpi

Dobrze, ale czy mogę bezpiecznie usunąć ten dodatek. Czy nie spowoduje to jakiejś niestabilności działania odtwarzacza AllPlayer, jak również czy nie usunie to jego elementów z Autostartu ?

 

Obiekty Noia były modyfikowane, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Usuń. Po tym sprawdź zachowanie nowej karty.

Te obiekty, zgodnie z zapowiedzią pomyślnie usunąłem. Chcę wyraźnie stwierdzić, że ja w tych obiektach nigdy nic nie modyfikowałem.

 

Chodziło mi o stan Trybu bezpiecznego uzyskany w Firefox normalnym, czyli wyłączone wszystko w rozszerzeniach i wtyczkach, z wyjątkiem FoxLingo. Sprawdź to. Przy braku wyników:

Tak, również przepraszam za ten bug, po prostu myślałem, że chodzi o uruchiomienie FF bez dodatków, z wyjątkiem oczywiście FoxLingo.

A zatem wyłączyłem wszystko tj. dodatki, motywy, wtyczki, poza FoxLingo. I po restarcie to jednak nic nie zmieniło jak widzę.

 

To po prostu przeinstaluj rozszerzenie na nowo i zobaczymy co się stanie.

Usunąłem FoxLingo 2.7.6, pobrałem na nowo, i jest dobrze - na to wygląda.

 

Poza tym ogólnie sytuacja w FF na razie bez zmian tzn. w Nowej karcie wciąż występuje ten bug.

Liczę się też z opcją resetu FF, nie wiem czy możliwe jest jego wykonanie tak jak w innych browserach - reset bez utraty danych osobistych i ustawień, ale wydaje się, że w tym akurat przypadku to mogłoby być niecelowe. Na razie spróbujmy jeszcze innych sposobów.

 

Start > Uruchom > regedit i wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs

 

Sprawdź jak jest ustawiona wartość Tabs. Wartość ta w domyślnej postaci jest równa res://ieframe.dll/tabswelcome.htm.

W tym kluczu u mnie jest dokładnie taka wartość, jaką podałaś. To w tym przypadku dobrze ?

 

Skoro masz ten komunikat o uszkodzonym dostawcy podawany w kółko, to poproszę o dodatkowy skan. Uruchom SystemLook i w oknie wklej do skanu:

 

:reg
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
.

To jest log z SystemLook-a: http://www.wklej.eu/...p?id=b704b4546c

Zauważam, że ten komunikat ma chyba jakiś związek ze skryptem z OTL-a, który mi podałaś do wykonania. Doszło tam do pewnych zmian w rejestrze i zapewne to stąd się wzięło. Gdyż wcześniej tego oczywiście u mnie nie było. A więc proszę o instrukcje jak wyłączyć te komunikaty. Mniemam, że muszę pobrać Google jako domyślną wyszukiwarkę, a to właśnie o Google mi chodzi - jako domyślną. Poza tym opcja Ustaw domyślne w IE > Zarządzaj dodatkami jest u mnie niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Dobrze przepraszam za to nieporozumienie, ja zrobiłem tak: otworzyłem plik prefs.js w Notatniku i pokazuję go tutaj

 

Plik mocno zabrudzony adware. Zamknij Firefox (nie może być uruchomiony), w Notatniku zedytuj plik prefs.js wycinając z niego te linie:

 

 

 

user_pref("browser.babylon.HPOnNewTab", "search.babylon.com");

 

user_pref("browser.search.defaultengine", "");

user_pref("browser.search.defaultenginename", "");

user_pref("browser.search.order.1", "");

user_pref("browser.search.useDBForOrder", true);

 

user_pref("CT2327556..clientLogIsEnabled", false);

user_pref("CT2327556..clientLogServiceUrl", "http://clientlog.users.conduit.com/ClientDiagnostics.asmx/ReportDiagnosticsEvent");

user_pref("CT2327556..uninstallLogServiceUrl", "http://uninstall.users.conduit.com/Uninstall.asmx/RegisterToolbarUninstallation");

user_pref("CT2327556.ALLOW_SHOWING_HIDDEN_TOOLBAR", false);

user_pref("CT2327556.AboutPrivacyUrl", "http://www.conduit.com/privacy/Default.aspx");

user_pref("CT2327556.CT2327556", "CT2327556");

user_pref("CT2327556.CurrentServerDate", "19-6-2012");

user_pref("CT2327556.DSInstall", false);

user_pref("CT2327556.DialogsAlignMode", "LTR");

user_pref("CT2327556.DialogsGetterLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 18:39:37 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.DownloadReferralCookieData", "{\"BannerName\":\"\",\"BannerTypeId\":\"\",\"BannerCulture\":\"\",\"DownloadTime\":\"4/29/2012 5:43:37 PM\",\"SourceId\":0,\"OriginSource\":0,\"ReferralUrl\":\"http://dailymotionpl.ourtoolbar.com/\",\"ExternalUrl\":\"http://www.dailymotion.com/pl/factory/browserbar\",\"BundleId\":\"\",\"AppName\":\"\",\"MarketingChannelName\":\"\",\"UserID\":\"cd9a4617-e0c9-4733-828c-ab2f14ddfd0f\"}");

user_pref("CT2327556.FirstServerDate", "25-3-2012");

user_pref("CT2327556.FirstTime", true);

user_pref("CT2327556.FirstTimeFF3", true);

user_pref("CT2327556.FixPageNotFoundErrors", false);

user_pref("CT2327556.GroupingServerCheckInterval", 1440);

user_pref("CT2327556.GroupingServiceUrl", "http://grouping.services.conduit.com/");

user_pref("CT2327556.HPInstall", false);

user_pref("CT2327556.HasUserGlobalKeys", true);

user_pref("CT2327556.HomePageProtectorEnabled", false);

user_pref("CT2327556.HomepageBeforeUnload", "http://www.google.pl/firefox");

user_pref("CT2327556.Initialize", true);

user_pref("CT2327556.InitializeCommonPrefs", true);

user_pref("CT2327556.InstallationAndCookieDataSentCount", 3);

user_pref("CT2327556.InstallationType", "Unknown");

user_pref("CT2327556.InstalledDate", "Sat Mar 24 2012 22:19:54 GMT+0100");

user_pref("CT2327556.IsAlertDBUpdated", true);

user_pref("CT2327556.IsGrouping", false);

user_pref("CT2327556.IsInitSetupIni", true);

user_pref("CT2327556.IsMulticommunity", false);

user_pref("CT2327556.IsOpenThankYouPage", true);

user_pref("CT2327556.IsOpenUninstallPage", true);

user_pref("CT2327556.IsProtectorsInit", true);

user_pref("CT2327556.LanguagePackLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 13:32:02 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.LanguagePackReloadIntervalMM", 1440);

user_pref("CT2327556.LanguagePackServiceUrl", "http://translation.users.conduit.com/Translation.ashx");

user_pref("CT2327556.LastLogin_3.10.0.1", "Sat Mar 24 2012 22:19:55 GMT+0100");

user_pref("CT2327556.LastLogin_3.12.0.8", "Tue May 01 2012 12:25:01 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.LastLogin_3.12.2.3", "Fri Jun 01 2012 18:03:16 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.LastLogin_3.13.0.6", "Tue Jun 19 2012 18:49:24 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.LatestVersion", "3.13.0.6");

user_pref("CT2327556.Locale", "pl-pl");

user_pref("CT2327556.MCDetectTooltipHeight", "83");

user_pref("CT2327556.MCDetectTooltipShow", false);

user_pref("CT2327556.MCDetectTooltipUrl", "http://@EB_INSTALL_LINK@/rank/tooltip/?version=1");

user_pref("CT2327556.MCDetectTooltipWidth", "295");

user_pref("CT2327556.MyStuffEnabledAtInstallation", true);

user_pref("CT2327556.OriginalFirstVersion", "3.10.0.1");

user_pref("CT2327556.SearchCaption", "Dailymotionpl Customized Web Search");

user_pref("CT2327556.SearchEngineBeforeUnload", "Search the web (Babylon)");

user_pref("CT2327556.SearchFromAddressBarIsInit", true);

user_pref("CT2327556.SearchFromAddressBarUrl", "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?ctid=CT2327556&q=");

user_pref("CT2327556.SearchInNewTabEnabled", true);

user_pref("CT2327556.SearchInNewTabIntervalMM", 1440);

user_pref("CT2327556.SearchInNewTabLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 13:31:58 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.SearchInNewTabServiceUrl", "http://newtab.conduit-hosting.com/newtab/?ctid=EB_TOOLBAR_ID");

user_pref("CT2327556.SearchProtectorEnabled", false);

user_pref("CT2327556.SearchProtectorToolbarDisabled", false);

user_pref("CT2327556.SendProtectorDataViaLogin", true);

user_pref("CT2327556.ServiceMapLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 13:32:01 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.SettingsLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 18:39:24 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.SettingsLastUpdate", "1337169810");

user_pref("CT2327556.TBHomePageUrl", "http://search.conduit.com/?ctid=CT2327556&SearchSource=13");

user_pref("CT2327556.ThirdPartyComponentsLastCheck", "Sat Mar 24 2012 22:21:00 GMT+0100");

user_pref("CT2327556.ToolbarShrinkedFromSetup", false);

user_pref("CT2327556.TrusteLinkUrl", "http://trust.conduit.com/CT2327556");

user_pref("CT2327556.TrustedApiDomains", "conduit.com,conduit-hosting.com,conduit-services.com,client.conduit-storage.com,OurToolbar.com,CommunityToolbars.com,ForumToolbar.com,MyBlogToolbar.com,MyCityToolbar.com,MyCollegeToolbar.com,MyFamilyToolbar.com,MyForumToolbar.com,MyLibraryToolbar.com,MyRadioToolbar.com,MyStoreToolbar.com,MyTownToolbar.com,MyUniversityToolbar.com,OurChurchToolbar.com,MyXangaToolbar.com,Media-Toolbar.com,LoyaltyToolbar.com,MyTeamToolbar.com,GreatToolbars.com,OurOrganizationToolbar.com,OurBusinessToolbar.com,Toolbar.fm");

user_pref("CT2327556.Uninstall", true);

user_pref("CT2327556.UserID", "UN20018765077755818");

user_pref("CT2327556.alertChannelId", "723551");

user_pref("CT2327556.approveUntrustedApps", true);

user_pref("CT2327556.generalConfigFromLogin", "{\"ApiMaxAlerts\":\"12\",\"SocialDomains\":\"social.conduit.com;apps.conduit.com;services.apps.conduit.com\",\"AppsDetectionUrlPattern\":\"http://appdownload.conduit.com/\",\"RevertSettingsEnabled\":\"FALSE\"}");

user_pref("CT2327556.globalFirstTimeInfoLastCheckTime", "Sat Mar 24 2012 22:20:00 GMT+0100");

user_pref("CT2327556.homepageProtectorEnableByLogin", true);

user_pref("CT2327556.initDone", true);

user_pref("CT2327556.isAppTrackingManagerOn", true);

user_pref("CT2327556.myStuffEnabled", true);

user_pref("CT2327556.myStuffPublihserMinWidth", 400);

user_pref("CT2327556.myStuffSearchUrl", "http://Apps.conduit.com/search?q=SEARCH_TERM&SearchSourceOrigin=29&ctid=EB_TOOLBAR_ID&octid=EB_ORIGINAL_CTID");

user_pref("CT2327556.myStuffServiceIntervalMM", 1440);

user_pref("CT2327556.myStuffServiceUrl", "http://mystuff.conduit-services.com/MyStuffService.ashx?ComponentId=EB_MY_STUFF_INSTANCE_GUID&lut=EB_MY_STUFF_LUT");

user_pref("CT2327556.navigateToUrlOnSearch", false);

user_pref("CT2327556.revertSettingsEnabled", false);

user_pref("CT2327556.searchProtectorDialogDelayInSec", 10);

user_pref("CT2327556.searchProtectorEnableByLogin", true);

user_pref("CT2327556.testingCtid", "");

user_pref("CT2327556.toolbarAppMetaDataLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 13:32:03 GMT+0200");

user_pref("CT2327556.toolbarContextMenuLastCheckTime", "Sat Mar 24 2012 22:19:52 GMT+0100");

user_pref("CT2327556.usagesFlag", 2);

 

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://Settings.toolbar.search.conduit.com/root/CT2327556/CT2327556", "\"f045a4d3508b1c33836b6b3df271079e1\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://alerts.conduit-services.com/root/723551/719399/PL", "\"0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://appsmetadata.toolbar.conduit-services.com/?ctid=CT2327556", "\"0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://contextmenu.toolbar.conduit-services.com/?name=GottenApps&locale=pl-pl", "VLSKF58Y6tTNJCe510DKJQ==");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://contextmenu.toolbar.conduit-services.com/?name=OtherApps&locale=pl-pl", "U0qwKRjRDEKX6cmSMItfMQ==");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://contextmenu.toolbar.conduit-services.com/?name=SharedApps&locale=pl-pl", "4OMPBR3L0MjxA6jJKZedsQ==");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://contextmenu.toolbar.conduit-services.com/?name=Toolbar&locale=pl-pl", "zbbYd092vrLKH5tNWZtvxA==");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://dynamicdialogs.alert.conduit-services.com/alert/dlg.pkg", "\"8076e3ce381dcd1:0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://dynamicdialogs.toolbar.conduit-services.com/DLG.pkg?ver=3.10.0.1", "\"801a319dd78ccc1:0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://dynamicdialogs.toolbar.conduit-services.com/DLG.pkg?ver=3.12.0.8", "\"4ead38b3e6bcd1:0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://dynamicdialogs.toolbar.conduit-services.com/DLG.pkg?ver=3.12.2.3", "\"4ead38b3e6bcd1:0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://dynamicdialogs.toolbar.conduit-services.com/DLG.pkg?ver=3.13.0.6", "\"0d648794549cd1:0\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://servicemap.conduit-services.com/Toolbar/?ownerId=CT2327556", "\"d76323372b05c3748a3d6b1c93a98292\"");

user_pref("CommunityToolbar.ETag.http://translation.toolbar.conduit-services.com/?locale=pl-pl", "\"2674159217b248a8496b064b170182ae\"");

user_pref("CommunityToolbar.LatestLibsPath", "file:///C:\\Documents and Settings\\test\\Dane aplikacji\\Mozilla\\Firefox\\Profiles\\q9o51dyk.default\\conduitCommon\\modules\\3.13.0.6");

user_pref("CommunityToolbar.LatestToolbarVersionInstalled", "3.13.0.6");

user_pref("CommunityToolbar.SearchFromAddressBarSavedUrl", "http://search.sweetim.com/search.asp?src=2&q=");

user_pref("CommunityToolbar.ToolbarsList", "CT2327556");

user_pref("CommunityToolbar.ToolbarsList2", "CT2327556");

user_pref("CommunityToolbar.ToolbarsList4", "CT2327556");

user_pref("CommunityToolbar.globalUserId", "3e5dcf6a-5143-4a98-9b99-7a98a5cd4dee");

user_pref("CommunityToolbar.isAlertUrlAddedToFeedItemTable", true);

user_pref("CommunityToolbar.isClickActionAddedToFeedItemTable", true);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.alertDialogsGetterLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 18:40:15 GMT+0200");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.alertEnabled", true);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.alertInfoInterval", 1440);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.alertInfoLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 18:40:23 GMT+0200");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.clientsServerUrl", "http://alert.client.conduit.com");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.locale", "en");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.loginIntervalMin", 1440);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.loginLastCheckTime", "Tue Jun 19 2012 18:40:15 GMT+0200");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.loginLastUpdateTime", "1313487611");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.messageShowTimeSec", 20);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.servicesServerUrl", "http://alert.services.conduit.com");

user_pref("CommunityToolbar.notifications.showTrayIcon", false);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.userCloseIntervalMin", 300);

user_pref("CommunityToolbar.notifications.userId", "4b78c1f0-682f-4e5a-9852-8440b702ff7f");

user_pref("CommunityToolbar.originalHomepage", "http://www.google.pl/firefox");

user_pref("CommunityToolbar.originalSearchEngine", "Search the web (Babylon)");

 

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.aflt", "babsst");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.babExt", "");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.babTrack", "affID=110000");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.hardId", "a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.id", "a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.instlDay", "15397");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.instlRef", "sst");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.newTab", true);

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.newTabUrl", "http://search.babylon.com/?AF=110000&babsrc=NT_ss&mntrId=a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.prdct", "BabylonToolbar");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.prtnrId", "babylon");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.smplGrp", "none");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.srcExt", "ss");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.tlbrId", "tb9");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsn", "1.5.3.17");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsnTs", "1.5.3.1717:19:21");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsni", "1.5.3.17");

 

user_pref("extensions.{33e0daa6-3af3-d8b5-6752-10e949c61516}.install-event-fired", true);

user_pref("extensions.{7c7ca644-a7f4-47e2-8235-3e0b30276115}.install-event-fired", true);

user_pref("extensions.{EEE6C361-6118-11DC-9C72-001320C79847}.install-event-fired", true);

user_pref("extensions.cacaoweb@cacaoweb.org.install-event-fired", true);

user_pref("extensions.lessspamplease@developer.org.install-event-fired", true);

user_pref("extensions.support@vdownloader.com.install-event-fired", true);

 

user_pref("extensions.foxlingo.addit.defaultAddons", "{ \"software\": {\"20\": {\"id\": \"20\",\"title\": \"Babylon\",\"type\": \"EXE\",\"url\": \"https://www.addonfox.com/downloads/babylon.exe\",\"homepage\": \"http://www.babylon.com/\",\"icon url\": \"http://www.babylon.com/favicon.ico\",\"is standalone\": \"\",\"verify\": \"rv:HKCU,Software\\\\BabylonToolbar\\\\BabylonToolbar\\\\user,dfltLng,en\",\"exe args\": \"-semi -affilID=18508\",\"category\": \"Language\",\"is default\": \"1\",\"name\": \"Babylon\",\"description\": \"Desktop translation tool (translate entire documents, single-click access)\"},\"95\": {\"id\": \"95\",\"title\": \"Boounce\",\"type\": \"XPI\",\"url\": \"https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/latest/286386/platform:5/addon-286386-latest.xpi?src=external-addonfox\",\"homepage\": \"http://www.boounce.com/\",\"icon url\": \"http://www.boounce.com/favicon.ico\",\"is standalone\": \"\",\"xpi euid\": \"toolbar@boounce.com\",\"xpi prefs\": \"extensions.boounce.installSource = 'softpublisher'\",\"category\": \"Customization\",\"is default\": \"1\",\"name\": \"Boounce\",\"description\": \"Leap between search results of your favorite websites directly from Google\"},\"82\": {\"id\": \"82\",\"title\": \"DealPly\",\"type\": \"XPI\",\"url\": \"http://installs.dealply.com/latest/adfx/adfx/dealply.xpi\",\"homepage\": \"http://www.dealply.com\",\"icon url\": \"http://www.linkular.com/img/icons/publishers/dealply.ico\",\"is standalone\": \"\",\"xpi euid\": \"EB9394A3-4AD6-4918-9537-31A1FD8E8EDF\",\"category\": \"General\",\"is default\": \"1\",\"name\": \"DealPly\",\"description\": \"Save time and money, tap into thousands of deals and coupons, etc.\"}}}");

 

user_pref("flagfox.warn.tld", "disabled");

 

user_pref("sweetim.toolbar.highlight.colors", "#FFFF00,#00FFE4,#5AFF00,#0087FF,#FFCC00,#FF00F0");

user_pref("sweetim.toolbar.logger.ConsoleHandler.MinReportLevel", "7");

user_pref("sweetim.toolbar.logger.FileHandler.FileName", "ff-toolbar.log");

user_pref("sweetim.toolbar.logger.FileHandler.MaxFileSize", "200000");

user_pref("sweetim.toolbar.logger.FileHandler.MinReportLevel", "7");

user_pref("sweetim.toolbar.mode.debug", "false");

user_pref("sweetim.toolbar.search.external", "");

user_pref("sweetim.toolbar.search.history.capacity", "10");

user_pref("sweetim.toolbar.searchguard.enable", "true");

user_pref("sweetim.toolbar.simapp_id", "{444BC3A3-F924-4B2B-B4B0-1808689DE79B}");

 

 

 

Uwzględniam adware, resztki po rozszerzeniach nie wyglądających na obecne oraz linie puste. Załączenie linii extensions.foxlingo.addit.defaultAddons to nie pomyłka, linia ta kieruje na obiekty adware. W zaleconej do usunięcia grupie są dwie wartości adware Babylon związane z zachowaniem URL nowej karty (browser.babylon.HPOnNewTab + extensions.BabylonToolbar_i.newTabUrl). Toteż po edycji prefs.js sprawdź co jest grane z otwieraniem nowej karty.

 

 

Liczę się też z opcją resetu FF, nie wiem czy możliwe jest jego wykonanie tak jak w innych browserach - reset bez utraty danych osobistych i ustawień, ale wydaje się, że w tym akurat przypadku to mogłoby być niecelowe. Na razie spróbujmy jeszcze innych sposobów.

 

Opis zachowania funkcji Resetuj: KLIK.

 

 

Tu z rodzaju dodatkow sugerujących wyszukiwanie. Mam też takie dodatki: Web Search Pro 3.0.7, InstantFox 2.7.5, jak również inne tj. British English Dictionary 1.19.1 i Dictionnaire francaise > 4.3. To może być któryś z nich jako ten, który widać jako Searchy. Na razie nic z tych dodatków nie usuwałem.

 

Web Search Pro i słowniki są w skanie OTL opisane jednoznacznie. Sprawdziłam więc instalację InstantFox i plik searchy@searchy.xpi jest jego częścią. Czyli to mamy wyjaśnione.

 

 

Dobrze, ale czy mogę bezpiecznie usunąć ten dodatek. Czy nie spowoduje to jakiejś niestabilności działania odtwarzacza AllPlayer, jak również czy nie usunie to jego elementów z Autostartu ?

 

Nie, przecież mówimy tylko i wyłącznie o usunięciu tego dodatku z Firefox. Im mniej dodatków, tym lepiej.

 

 

W tym kluczu u mnie jest dokładnie taka wartość, jaką podałaś. To w tym przypadku dobrze ?

 

Tak ma być ustawione.

 

 

Zauważam, że ten komunikat ma chyba jakiś związek ze skryptem z OTL-a, który mi podałaś do wykonania. Doszło tam do pewnych zmian w rejestrze i zapewne to stąd się wzięło. Gdyż wcześniej tego oczywiście u mnie nie było. A więc proszę o instrukcje jak wyłączyć te komunikaty.

 

Na razie nie przemyślałam jeszcze sprawy Internet Explorer. Skomentuję te wątki:

 

1. Czy na pewno ten komunikat pojawił się po skrypcie OTL? W skrypcie zostały przetworzone następujące wartości i klucz:

 

:Reg

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Search Bar"=-

"Search Page"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search]

 

Były tu do tego kroku podstawy. Domyślnie żadnego z nich nie ma w HKEY_CURRENT_USER, a wartości w Main dodatkowo były skierowane na adware:

 

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = "http://feed.helperbar.com/?publisher=OPENCANDY&dpid=OPENCANDYAPRIL&co=PL&userid=69a7ce93-0c2a-4d62-9ec0-ea30df306c08&affid=111585&searchtype=ds&babsrc=lnkry&q={searchTerms}"

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = "http://feed.helperbar.com/?publisher=OPENCANDY&dpid=OPENCANDYAPRIL&co=PL&userid=69a7ce93-0c2a-4d62-9ec0-ea30df306c08&affid=111585&searchtype=ds&babsrc=lnkry&q={searchTerms}"

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,Default_Search_URL =

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

 

Te miejsca w rejestrze nie są związane z dostawcą wyszukiwania, dostawca jest w kluczach SearchScopes, które tu w ogóle nie były ruszane (bo są prawidłowe):

 

Mniemam, że muszę pobrać Google jako domyślną wyszukiwarkę, a to właśnie o Google mi chodzi - jako domyślną. Poza tym opcja Ustaw domyślne w IE > Zarządzaj dodatkami jest u mnie niedostępna.

 

Z Twojego raportu OTL:

 

IE - HKLM\..\SearchScopes,DefaultScope = {41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}

IE - HKLM\..\SearchScopes\{41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&rls=com.microsoft:{language}:{referrer:source?}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}&sourceid=ie7"

 

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\..\SearchScopes,DefaultScope = {41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\..\SearchScopes\{41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&rls=com.microsoft:{language}:{referrer:source?}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}&sourceid=ie7&rlz=1I7GGHP_plPL489"

 

W Twoim rejestrze już jest ustawiony dostawca wyszukiwania Google jako domyślny. Opcja "Ustaw domyślne" jest zszarzona i jest to prawidłowe. Domyślnego dostawcy nie można ustawić jako domyślnego po raz drugi ...

 

 

2. Dopiero teraz przypatrzyłam się na plik z wykonania skryptu, był tu problem z wywaleniem folderu adware:

 

Files\Folders moved on Reboot...

Folder move failed. C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub\ATU4 scheduled to be moved on reboot.

Folder move failed. C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub\ATU4 scheduled to be moved on reboot.

Folder move failed. C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub scheduled to be moved on reboot.

Folder move failed. C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub\ATU4 scheduled to be moved on reboot.

Folder move failed. C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub scheduled to be moved on reboot.

Folder move failed. C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN scheduled to be moved on reboot.

 

Taka grupa błędów sugeruje wadę uprawnień. Uruchom GrantPerms, w oknie wklej:

 

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub\ATU4
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN\APN-Stub
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN

 

Klik w Unlock. Po tym spróbuj przez SHIFT+DEL skasować folder C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN.

 

 

3. Co do skanu SystemLook, to jest tu jedno kuriozum, czyli w kluczu Shell Folders dziwna wartość:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]

"Personal"="C:\WINDOWS\system32\config\systemprofile\Moje dokumenty\"

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]

"Personal"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Plik mocno zabrudzony adware. Zamknij Firefox (nie może być uruchomiony), w Notatniku zedytuj plik prefs.js wycinając z niego te linie (...)

 

Tak więc wyedytowałem ręcznie wszystkie te wpisy w menu Edycja > Wytnij w Notatniku według polecenia. Dla sprawdzenia pokażę to może jeszcze w nowym linku: http://www.wklej.eu/...p?id=d942d3aff9

Później po resecie przeglądarki sprawdziłem czy coś się zmieniło w Nowej karcie. Niestety nadal Nowa karta nie wyświetla się jak należy, w dalszym ciągu występuje ten sam błąd.

 

Opis zachowania funkcji Resetuj: KLIK.

 

Czyli jest w FF opcja zachowanie danych i ustawień prywatnych, to świetnie. Jednak wstrzymam się na razie jeszcze z resetem.

 

Web Search Pro i słowniki są w skanie OTL opisane jednoznacznie. Sprawdziłam więc instalację InstantFox i plik searchy@searchy.xpi jest jego częścią. Czyli to mamy wyjaśnione.

 

To dobrze, tak też myślałem, że mniej-więcej tak będzie.

 

Nie, przecież mówimy tylko i wyłącznie o usunięciu tego dodatku z Firefox. Im mniej dodatków, tym lepiej.

 

Pomyślnie usunąłem ten dodatek IplextoAllPlayer i już go nie ma w FF.

Sprawdziłem czy nie ma już tych plików i rzeczywiście w tych lokalizacjach juź ich nie ma. Aczkolwiek nie wiem skąd się wziął ten plik:

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org

Sprawdziłem wcześniej przed usunięciem za pomocą systemowej wyszukiwarki i okazało się, że tego konkretnego pliku tam w ogóle wcześniej nie było.

Natomiast ten drugi:

C:\Documents and Settings\test\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q9o51dyk.default\extensions\IplextoALL@ALLPlayer.org.xpi

był, i już został usunięty.

 

Te miejsca w rejestrze nie są związane z dostawcą wyszukiwania, dostawca jest w kluczach SearchScopes, które tu w ogóle nie były ruszane (bo są prawidłowe):

 

Ok. sprawdziłem to, jeśli chodzi o klucze dostawcy jest chyba w porządku, zobacz: tutaj, i tutaj

 

Nie wiem na pewno co spowodowało pojawienie się tych komunikatów, dlatego napisałem chyba. Tak mi się zdało, że to może nie po tym skrypcie w OTL-u, ale w każdym razie w okresie wykonywania tych instrukcji, które mi polecałaś. Z IE nie korzystam zbyt często, ale pamiętam, że przed tą naszą interakcją nie było u mnie tego. Poza tym w tymże okresie nie wykonywałem żadnych innych czynności, jakichkolwiek, które mogłyby mieć na to wpływ.

Ale mówię, tak naprawdę nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Być może był to jakiś zbieg okoliczności ? Ja o ile pamiętam raczej nie miewałem nigdy wcześniej tego rodzaju komunikatów. A ty nie domyślasz się co mogło spowodować to zdarzenie ? W komunikacie jest mowa o uszkodzeniu dostawcy i jego zresetowaniu.

No, ale w każdym razie co zrobić, aby rzecz jasna usunąć uciążliwy komunikat ?

 

Natomiast chcę przytoczyć jeszcze kilka screenów z różnych opcji u mnie;

1. Z klucza w regedit: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search

>>Klik<<,

2. W Zarządzaniu dodatkami, chociaż to już było pokazane, to wyświetla się w tym komunikacie błędu w IE: >>Klik<<,

3. W Opcjach internetowych > Ogólne > Karty > Ustawienia jest tak: >>Klik<<,

4. W Ustawieniach widoku zgodności jest tak: >>Klik<<. Powinien być tam adres witryny Google.

A także Nowa karta IE wyświetla się jako about:blank.

 

2. Dopiero teraz przypatrzyłam się na plik z wykonania skryptu, był tu problem z wywaleniem folderu adware (...)

 

Tak, wkleiłem to. Skasowałem też folder APN, choć jeszcze wywalił to, ale po restarcie apletu Mój komputer widzę jednak, że folder ten został usunięty z tej lokalizacji.

 

3. Co do skanu SystemLook, to jest tu jedno kuriozum, czyli w kluczu Shell Folders dziwna wartość (...) Otwórz Notatnik i wklej w nim (...)

 

Tak, pomyślnie scaliłem plik w regedit. Wartość ta została usunięta. Pokażę to: tutaj Czy teraz mogę usunąć już plik FIX.REG ?

Odnośnik do komentarza
Tak więc wyedytowałem ręcznie wszystkie te wpisy w menu Edycja > Wytnij w Notatniku według polecenia. Dla sprawdzenia pokażę to może jeszcze w nowym linku

 

Nie do końca plik zedytowany. Zostawiłeś w nim cały blok:

 

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.aflt", "babsst");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.babExt", "");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.babTrack", "affID=110000");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.hardId", "a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.id", "a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.instlDay", "15397");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.instlRef", "sst");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.prdct", "BabylonToolbar");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.prtnrId", "babylon");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.smplGrp", "none");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.srcExt", "ss");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.tlbrId", "tb9");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsn", "1.5.3.17");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsnTs", "1.5.3.1717:19:21");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsni", "1.5.3.17");

 

 

Czyli jest w FF opcja zachowanie danych i ustawień prywatnych, to świetnie. Jednak wstrzymam się na razie jeszcze z resetem.

 

Moim zdaniem czas już na reset. Nie mam innych pomysłów co jest nie tak, gdzie masz błąd w Firefoxie, a też był zaśmiecony adware i może lepiej go resetować. Po resecie będziesz musiał przeinstalować rozszerzenia.

 

 

Ok. sprawdziłem to, jeśli chodzi o klucze dostawcy jest chyba w porządku, zobacz: tutaj, i tutaj

 

Te dane od pierwszego raportu OTL wiadome. To ja Ci cytowałam co masz w rejestrze (klucze SearchScopes są zresztą podwójne, w HKLM i HKCU), mówiąc wyraźnie, że klucze SearchScopes wyglądają poprawnie:

 

IE - HKLM\..\SearchScopes,DefaultScope = {41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}

IE - HKLM\..\SearchScopes\{41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&rls=com.microsoft:{language}:{referrer:source?}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}&sourceid=ie7"

 

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\..\SearchScopes,DefaultScope = {41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}

IE - HKU\S-1-5-21-1659004503-117609710-725345543-1003\..\SearchScopes\{41E60B46-B553-4FA3-BB90-832BB8154D5E}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&rls=com.microsoft:{language}:{referrer:source?}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}&sourceid=ie7&rlz=1I7GGHP_plPL489"

 

 

Ja o ile pamiętam raczej nie miewałem nigdy wcześniej tego rodzaju komunikatów. A ty nie domyślasz się co mogło spowodować to zdarzenie ? W komunikacie jest mowa o uszkodzeniu dostawcy i jego zresetowaniu.

 

Jakbym wiedziała co to powoduje, to byś dostał już dawno rozwiązanie ... Na pewno jako przyczyna tego komunikatu odpada to: KLIK. Klucze te sprawdziłam w skanie SystemLook i nie ma takiej usterki, wartość zgodna z polskim Windows XP:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

"AppData"="%USERPROFILE%\Dane aplikacji"

 

Może spróbuj:

 

1. Reinstalacja dostawcy Google poprzez całkowite usunięcie Google na rzecz domyślnego Bing, a po tym doinstalowanie Google na czysto. Zamknij przeglądarkę IE. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\User Preferences]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
@="Live Search"
"DisplayName"="@ieframe.dll,-12512"
"URL"="http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src={referrer:source?}"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
"DownloadRetries"=dword:00000000
"DownloadUpdates"=dword:00000001
"Version"=dword:00000002
"UpgradeTime"=hex:a0,07,fa,8f,d5,96,cd,01
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
"SuggestionsURLFallback"="http://api.bing.com/qsml.aspx?query={searchTerms}&maxwidth={ie:maxWidth}&rowheight={ie:rowHeight}&sectionHeight={ie:sectionHeight}&FORM=IE8SSC&market={language}"
"FaviconURLFallback"="http://www.bing.com/favicon.ico"
"URL"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&src=IE-SearchBox&FORM=IE8SRC"
"FaviconPath"="C:\\Documents and Settings\\test\\Ustawienia lokalne\\Dane aplikacji\\Microsoft\\Internet Explorer\\Services\\search_{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}.ico"
"DisplayName"="Bing"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

Otwórz Internet Explorer > Znajdź więcej dostawców wyszukiwania > doinstaluj Google > ustaw jako Domyślne > przeładuj przeglądarkę.

 

2. Jeśli powyższe nie przyniesie rezultatu, sprawdź uprawnienia tych katalogów (od końcowego Services do Danych aplikacji):

 

C:\Documents and Settings\test\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Services

 

3. Można też spróbować resetu Internet Explorer do postaci domyślnej (Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj).

 

 

Natomiast chcę przytoczyć jeszcze kilka screenów z różnych opcji u mnie;

1. Z klucza w regedit: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search

>>Klik

2. W Zarządzaniu dodatkami, chociaż to już było pokazane, to wyświetla się w tym komunikacie błędu w IE: >>Klik

3. W Opcjach internetowych > Ogólne > Karty > Ustawienia jest tak: >>Klik

4. W Ustawieniach widoku zgodności jest tak: >>Klik

A także Nowa karta IE wyświetla się jako about:blank.

 

1. Sprawdzanie tego klucza w rejestrze było zbyteczne i nic tu nie wnosi. Ten klucz jest już od dawna sprawdzony skanem OTL (poniżej cytat), nie ma w nim nic ciekawego (choć zawartość niedomyślna), nie jest związany z dostawcą wyszukiwania w IE (jak mówiłam: klucze SearchScopes to dostawca).

 

========== Internet Explorer ==========

 

IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,Default_Search_URL = "http://www.google.com/ie"

IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = "http://www.google.com/ie"

 

2. Powtarzasz się. Już to wiem.

3. A co się stanie gdy zaznaczysz "Włącz przeglądanie na kartach" + "Przy otwieraniu nowej strony" wybierzesz inne opcje niż "Pusta strona".

4. Nie rozumiem do czego zmierzasz. Domyślnie tam jest pusto. Jest to interfejs dodawania stron, które nie pracują poprawnie pod IE8, i po przełączeniu trybu zgodności jest dla nich emulowany rendering starszej wersji przeglądarki. Dla Google nie ma sensu tego robić...

 

 

Tak, pomyślnie scaliłem plik w regedit. Wartość ta została usunięta. Pokażę to: tutaj Czy teraz mogę usunąć już plik FIX.REG ?

 

FIX.REG bezużyteczny po zaimportowaniu. Możesz skasować.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca plik zedytowany. Zostawiłeś w nim cały blok:

 

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.aflt", "babsst");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.babExt", "");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.babTrack", "affID=110000");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.hardId", "a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.id", "a000a9f9000000000000001f1f055842");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.instlDay", "15397");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.instlRef", "sst");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.prdct", "BabylonToolbar");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.prtnrId", "babylon");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.smplGrp", "none");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.srcExt", "ss");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.tlbrId", "tb9");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsn", "1.5.3.17");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsnTs", "1.5.3.1717:19:21");

user_pref("extensions.BabylonToolbar_i.vrsni", "1.5.3.17");

 

Sprawdziłem to raz jeszcze, nie było tam pomyłki. Ja wtedy bardzo uważnie usuwałem te wpisy z prefs.js tyle, że ten powyższy blok nie chce się usunąć. Robiłem to oczywiście na wyłączonym Firefoxie. Przed wyjściem plik zapytał się czy chcę zapisać zmiany, na co odpowiedziałem TAK.

Ale po ponownym wejściu w ten plik, widzę, że znów ten blok Babylona tam jest, o kuriozum.

 

Moim zdaniem czas już na reset. Nie mam innych pomysłów co jest nie tak, gdzie masz błąd w Firefoxie, a też był zaśmiecony adware i może lepiej go resetować. Po resecie będziesz musiał przeinstalować rozszerzenia.

Zresetowałem Firefoxa, ale ku mojemu zdziwieniu Nowa karta (+) wciąż nie działa, pokażę to tutaj, utworzył się też na Pulpicie katalog Stare dane programu Firefox, w którym nadal widzę w pliku prefs.js ten właśnie blok od Babylona, zobacz jeszcze: http://www.wklej.eu/...p?id=59b7d89c9c

W nowym folderze profilu Firefoxa w pliku prefs.js oczywiście tego bloku nie ma, zobacz: http://www.wklej.eu/...p?id=40df62d628

Rozszerzeń i danych folderu Stare dane programu Firefox na razie jeszcze nie reinstalowałem i nie przywracałem.

 

A zatem wygląda na to, że sprawa jest poważniejsza i jak się wydaje ma jakiś związek z frazą Babylon.

Tego się nie spodziewałem, a jednak to prawda.

 

Może spróbuj:

 

1. Reinstalacja dostawcy Google poprzez całkowite usunięcie Google na rzecz domyślnego Bing, a po tym doinstalowanie Google na czysto. Zamknij przeglądarkę IE. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Dobrze uczynię to, bo na razie jeszcze się z tym wstrzymałem, a to dlatego, że nigdy jeszcze nie reinstalowałem Google w IE.

Chcę zapytać, czy zainstalowanie wyszukiwarki Google na nowo, jak to określiłaś "na czysto", nie spowoduje usunięcia danych osobistych na Google, które mam tj. przede wszystkim konta Google oraz powiązane z nim konto na YouTube, dodatków typu historii wyszukiwania, zakładek i wszelkich innych komponentów z pakietu Google np. Toolbara Google ?

 

Ponadto jeszcze tak odnośnie możliwych przyczyn tego komunikatu. Czy możliwe, że jego przyczyną może być usunięcie jakiegoś elementu Autostartu mam na mysli np. elementu Google Update ?

Bowiem ja jakiś czas wcześniej, ale o wiele wcześniej właśnie optymalizowałem Autostart z usunięciem niektórych jego elementów.

Tylko, że prawdą jest też, że wiele razy zaglądałem do IE i wtedy nie było tego błędu, natomiast pojawił się on póżniej, o tym już pisałem.

 

2. Jeśli powyższe nie przyniesie rezultatu, sprawdź uprawnienia tych katalogów (od końcowego Services do Danych aplikacji):

 

C:\Documents and Settings\test\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Services

Tutaj poproszę ewentualnie o więcej szczegółów, gdyż nie rozumiem tego polecenia. Plik ten znalazłem, czyli Services, ale Dane aplikacji...?

 

3. Można też spróbować resetu Internet Explorer do postaci domyślnej (Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj).

Na razie się z tym wstrzymuję.

 

1. Sprawdzanie tego klucza w rejestrze było zbyteczne i nic tu nie wnosi. Ten klucz jest już od dawna sprawdzony skanem OTL (poniżej cytat), nie ma w nim nic ciekawego (choć zawartość niedomyślna), nie jest związany z dostawcą wyszukiwania w IE (jak mówiłam: klucze SearchScopes to dostawca).[

OK. Rozumiem.

 

2. Powtarzasz się. Już to wiem.

3. A co się stanie gdy zaznaczysz "Włącz przeglądanie na kartach" + "Przy otwieraniu nowej strony" wybierzesz inne opcje niż "Pusta strona".

4. Nie rozumiem do czego zmierzasz. Domyślnie tam jest pusto. Jest to interfejs dodawania stron, które nie pracują poprawnie pod IE8, i po przełączeniu trybu zgodności jest dla nich emulowany rendering starszej wersji przeglądarki. Dla Google nie ma sensu tego robić...

Ad. 3 Wcześniej przy przełączeniu na nową kartę miałem ustawione w IE na stronę główną czyli startową, i też tak było.

Na tym screenie to wszystko jest dokładnie odwrotnie niż było. Jest wyłączone.

Ad. 4 To, że domyślnie jest tam pusto, to ja wiem. Chodzi o to, że ja kiedyś dodałem tam witrynę google.pl do Widoku zgodności, po to by wyświetlać poprawnie witryny zaprojektowane dla starszych przeglądarek. Dlatego, że wyświetlił mi się kiedyś, już dawno komunikat o takiej niezgodności, czasem jest więc taki sens.

Teraz to okienko jest puste.

 

Ogólnie to nie zmierzam do niczego konkretnego. Chciałem tylko zasugerować czy pewne zmiany ustawień, które zauważyłem nie stanowią lub przynajmniej nie naprowadzają na możliwą przyczynę lub przyczyny pokazywania się tego komunikatu.

Odnośnik do komentarza
W nowym profilu Firefoxa w pliku prefs.js oczywiście tego bloku nie ma.

 

(...)

 

A zatem wygląda na to, że sprawa jest poważniejsza i jak się wydaje ma związek z frazą Babylon.

Tego się nie spodziewałem, a jednak to prawda.

 

W aktualnej fazie nie wygląda na to, by Babylon miał tu coś do rzeczy. Prefs.js jest po resecie fabrycznie czysty. I ja na razie nie mam żadnego pomysłu skąd ten błąd nowej karty.

 

 

Rozszerzeń i danych folderu Stare dane programu Firefox na razie jeszcze nie przywracałem.

 

Po resecie nie widzę sensu tego przywracać, brudny prefs.js z nieusuwającym się Babylonem. Wstawienie rozszerzeń ze starego folderu wymagałoby wstawienia także i tego brudnego prefs.js, w którym mają swoją konfigurację (w przeciwnym wypadku pliki rozszerzeń są oderwane od konfiguracji i nie będą interpretowane). Rozszerzenia możesz sobie na nowo przeinstalować, dodadzą się do prefs.js na nowo.

 

 

Dobrze uczynię to, bo na razie jeszcze się z tym wstrzymałem, a to dlatego, że nigdy jeszcze nie reinstalowałem Google w IE.

Chcę zapytać, czy zainstalowanie wyszukiwarki Google na nowo, jak to określiłaś "na czysto", nie spowoduje usunięcia danych osobistych na Google, które mam tj. przede wszystkim konta Google oraz powiązane z nim konto na YouTube, dodatków typu historii wyszukiwania, zakładek i wszelkich innych komponentów z pakietu Google np. Toolbara Google ?

 

Popatrz do pliku REG co on robi, on usuwa od Google tylko klucze SearchScopes. Google Toolbar, konta Google i Youtube to zupełnie nie związane z tym sprawy ...

 

 

Ponadto jeszcze tak odnośnie możliwych przyczyn tego komunikatu. Czy możliwe, że jego przyczyną może być usunięcie jakiegoś elementu Autostartu mam na mysli np. elementu Google Update ?

Bowiem ja jakiś czas wcześniej, ale o wiele wcześniej właśnie optymalizowałem Autostart z usunięciem niektórych jego elementów.

Tylko, że prawdą jest też, że wiele razy zaglądałem do IE i wtedy nie było tego błędu, natomiast pojawił się on póżniej, o tym już pisałem.

 

Bardzo wątpię. W systemie nie musi być w ogóle nic od Google zainstalowane, dostawca Google w Internet Explorer to sprawa odrębna. Tak jest w moim systemie, nie mam żadnych obiektów Google (pasków, aktualizatorów), tylko dostawca Google w Internet Explorer. Sprawny.

 

 

Tutaj poproszę ewentualnie o więcej szczegółów, gdyż nie rozumiem tego polecenia. Plik ten znalazłem, czyli Services, ale Dane aplikacji...?

 

Plik? To folder. A Dane aplikacji przecież masz wyraźnie w ścieżce pokazane gdzie jest (to dane z Twoich raportów):

 

C:\Documents and Settings\test\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Services

 

Po kolei na foldery Dane aplikacji > Microsoft > Internet Explorer > Services masz kliknąć prawym i w karcie Zabezpieczenia sprawdzić uprawnienia tych katalogów.

 

 

Ad. 3 Wcześniej przy przełączeniu na nową kartę miałem ustawione w IE na stronę główną czyli startową, i też tak było.

Na tym screenie to wszystko jest dokładnie odwrotnie niż było. Jest wyłączone.

 

No to co się dzieje jak przestawisz te opcje?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W aktualnej fazie nie wygląda na to, by Babylon miał tu coś do rzeczy. Prefs.js jest po resecie fabrycznie czysty. I ja na razie nie mam żadnego pomysłu skąd ten błąd nowej karty.

A może trzeba zmienić coś w ustawieniach samego Firefoxa, gdyż to co widać w nowej karcie może być prawidłowe. Skoro to jest karta Nowej karty, a nic tam nie zostało zmienione to czy można tu mówić o błędzie ?

 

To, że w about:config we wpisie browser.newtab.url powinna być wartość about:newtab to jest pewne i tak jest teraz. Ale to oznacza przecież domyślnie nową kartę, bez ustawienia tego co ma tam być czyli np. strony głównej czy strony Speed Dial-u.

 

Poza tym też myślę czy nie można by tu zastosować odpowiednich rozszerzeń np. New Tab Homepage lub jakieś inne, których nazw niestety nie znam - tu proszę o podpowiedź.

 

Lub po prostu wpisać tam po prostu adres danej witryny np. strony głównej lub Speed Dial-u. Pewien przykład znalazłem tutaj: http://grzglo.jogger...e-w-firefoksie/

 

Niestety nie znam treści tych adresów, dlatego prosiłbym o podpowiedź jak to należy dokładnie wypełnić w about:config.

Po resecie nie widzę sensu tego przywracać, brudny prefs.js z nieusuwającym się Babylonem. Wstawienie rozszerzeń ze starego folderu wymagałoby wstawienia także i tego brudnego prefs.js, w którym mają swoją konfigurację (w przeciwnym wypadku pliki rozszerzeń są oderwane od konfiguracji i nie będą interpretowane). Rozszerzenia możesz sobie na nowo przeinstalować, dodadzą się do prefs.js na nowo.

Tak, rozumiem, ale są tam też te wszystkie dane i ustawienia typu zakładki, historia czy style użytkownika, które chcę mieć tam z powrotem.

Rozszerzenia i motywy nie są tam zapisywane, więc i tak muszę je zreinstalować, wiem. Wiem dokładnie jakie to są, zrobiłem sobie ich kopie w zrzutach ekranu.

Natomiast apropos tego Babylona, który nie chce się usunąć, czy stanowi on jeszcze jakiś problem i jak ewentualnie jednak się go stamtąd pozbyć ? Dlaczego nie da się go stamtąd usunąć ?

Popatrz do pliku REG co on robi, on usuwa od Google &--#60;strong sab="2432"&--#62;tylko&--#60;/strong&--#62; klucze SearchScopes. Google Toolbar, konta Google i Youtube to zupełnie nie związane z tym sprawy ...&--#60;br sab="2433" /&--#62;

A więc wykonałem ten skrypt, scaliłem z regedit. Pojawiło się okienko, że podjęto próbę zmiany domyślnego dostawcy wyszukiwania, i wybrałem tam Bing jako domyślną.Tylko, że od razu widzę, że jest coś nie tak. Jak wchodzę do IE, to choć rzeczywiście nie ma już Google, na stronie głównej widzę właśnie ją. Zaś w Zarządzaniu dodatkami jako domyślna jest Bing. Kliknąłem w Znajdź więcej dostawców..., wybrałem Google jako domyślną, ale w okienku Zarządzanie dodatkami jak klikam na Google - button Ustaw jako domyślną to nic się nie dzieje.

Gdy wcześniej klikam na Bing i Usuń to też nic się nie dzieje, właściwie to ta opcja jest niedostępna. Pokażę może to wszystko: tutaj

Natomiast ten komunikat wciąż się wyświetla.

 

Bardzo wątpię. W systemie nie musi być w ogóle nic od Google zainstalowane, dostawca Google w Internet Explorer to sprawa odrębna. Tak jest w moim systemie, nie mam żadnych obiektów Google (pasków, aktualizatorów), tylko dostawca Google w Internet Explorer. Sprawny.

OK. rozumiem.

Plik? To folder. A Dane aplikacji przecież masz wyraźnie w ścieżce pokazane gdzie jest (to dane z Twoich raportów):&--#60;br sab="2456" /&--#62; &--#60;br sab="2457" /&--#62; &--#60;strong sab="2458"&--#62;C:\Documents and Settings\test\Ustawienia lokalne\&--#60;span sab="2459" style="color: #1072e0"&--#62;Dane aplikacji&--#60;/span&--#62;\Microsoft\Internet Explorer\Services&--#60;/strong&--#62;&--#60;br sab="2460" /&--#62; &--#60;br sab="2461" /&--#62; Po kolei na foldery Dane aplikacji &gt; Microsoft &gt; Internet Explorer &gt; Services masz kliknąć prawym i w karcie Zabezpieczenia sprawdzić uprawnienia tych katalogów.

Tak to oczywiście są foldery (przepraszam za tę pomyłkę, czasami się zdarzają), te o które chodzi. A więc sprawdziłem uprawnienia tych katalogów i we wszystkich są pełne uprawnienia przypisane na mnie. Jestem w tej chwili i przez cały czas na koncie Administratora.

No to co się dzieje jak przestawisz te opcje?

W tej dokładnie konfiguracji nic, zupełnie nic się nie dzieje. Chyba, że przywrócę Domyślne opcje, czego nie próbowałem, bo nie o to mi przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
A może trzeba zmienić coś w ustawieniach samego Firefoxa, gdyż to co widać w nowej karcie może być prawidłowe. Skoro to jest karta Nowej karty, a nic tam nie zostało zmienione to czy można tu mówić o błędzie ?

 

Nie rozumiem gdzie teraz błądzisz. Masz wyraźny błąd przy otwieraniu nowej karty. Prawidłowe zachowanie nowej karty przy ustawieniu browser.newtab.url równym about:newtab to plansza podzielona na miniaturki najczęściej odwiedzanych stron internetowych (pola puste, jeśli nie odwiedzono żadnych stron):

 

newtaba.png

 

 

To, że w about:config we wpisie browser.newtab.url powinna być wartość about:newtab to jest pewne i tak jest teraz.

Ale to oznacza przecież domyślnie nową kartę, bez ustawienia tego co ma tam być czyli np. strony głównej czy strony Speed Dial-u

 

(...)

Lub po prostu wpisać tam po prostu adres danej witryny np. strony głównej lub Speed Dial. Pewien przykład znalazłem tutaj: http://grzglo.jogger...e-w-firefoksie/

Niestety nie znam treści tych adresów, dlatego prosiłbym o podpowiedź jak to należy dokładnie wypełnić w about:config

 

- Nie, about:newtab jest już ściśle zdefiniowane wewnętrznie (KLIK) i zaprogramowane w plikach Firefox co ma wyświetlać (czyli plansza z miniaturami najczęściej odwiedzanych). Ta specjalna strona nie podlega modyfikacji w rozumieniu, które tu sugerujesz podawanym artykułem, bo jest to zagadnienie już programistyczne.

 

- Podawany artykuł nie ma tu zastosowania, jego intencją jest właśnie wyłączenie strony about:newtab (przecież jest zastępowana czymś kompletnie innym = zastąpienie tego wyłącza tę szczególną stronę w nowej karcie) a nie jej naprawa. Ta instrukcja to tylko powierzchowne przekierowanie, tzn. zamiast about:newtab wpisane file://blabla/jakakolwiekstrona.html, http://moja strona/cokolwiek.html i podobne. "Nie znasz adresów", bo musisz je sobie wymyślić, to artykuł na wyobraźnię a nie instrukcje naprawcze ... Już zresztą wykonywałeś przepis z tego artykułu, robiąc to:

 

Również zmiana na about:home nie dała efektu, natomiast zmiana na about:blank już tak. Tylko, że mnie nie chodzi o czystą ,białą stronę.

 

W podsumowaniu: albo ustawione domyślne about:newtab (plansza z miniaturami ostatnio odwiedzonych) albo cokolwiek innego wybranego przez użytkownika. U Ciebie about:newtab nie działa jak należy i problemem nie jest samo ustawienie na about:newtab tylko coś innego, co nie jest tu zdowodowane. Swoją drogą, ja teraz wyczytałam, że u Ciebie nie działa również skrót ... about:home? Czy jest ten sam błąd z nieprawidłowym URL?

 

Jeszcze sprawdź, choć powątpiewam:

- W about:config wyszukaj wartość browser.newtabpage.enabled i sprawdź jak jest ustawiona (powinno być true).

- Spróbuj wyczyścić całe cache / Historię Firefox.

 

 

Tak, rozumiem, ale są tam też te wszystkie dane i ustawienia typu zakładki, historia czy style użytkownika, które chcę mieć tam z powrotem.

Rozszerzenia i motywy nie są tam zapisywane, więc i tak muszę je zreinstalować, wiem. Wiem dokładnie jakie to są, zrobiłem sobie ich kopie w zrzutach ekranu.

Natomiast apropos tego Babylona, który nie chce się usunąć, czy stanowi on jeszcze jakiś problem i jak ewentualnie jednak się go stamtąd pozbyć ? Dlaczego nie da się go stamtąd usunąć ?

 

Podawałam Ci opis funkcji Resetuj w Firefox. Funkcja Resetuj nie usuwa Zakładek i Historii ...

 

"The reset feature works by creating a new profile folder for you while saving your:

Bookmarks

Browsing history

Passwords

Cookies

Web form auto-fill information"

 

Rozszerzenia i Style przeinstaluj, nie przywracaj tamtych danych z Firefox. Babylon w Firefox to przeszłość po funkcji Resetuj, o ile nie zaczniesz przywracać starych konfiguracji.

 

 

W tej dokładnie konfiguracji nic, zupełnie nic się nie dzieje. Chyba, że przywrócę Domyślne opcje, czego nie próbowałem, bo nie o to mi przecież chodzi.

 

No tak, ale mi właśnie chodzi o przestawienie opcji.... Nawet jeśli wcześniej w pokazywanej konfiguracji było OK, przestaw na inną, po tym przestaw z powrotem.

 

 

Pojawiło się okienko, że podjęto próbę zmiany domyślnego dostawcy wyszukiwania, i wybrałem tam Bing jako domyślną.Tylko, że od razu widzę, że jest coś nie tak. Jak wchodzę do IE, to choć rzeczywiście nie ma już Google, na stronie głównej widzę właśnie ją. Zaś w Zarządzaniu dodatkami jako domyślna jest Bing. Kliknąłem w Znajdź więcej dostawców..., wybrałem Google jako domyślną, ale w okienku Zarządzanie dodatkami jak klikam na Google - button Ustaw jako domyślną to nic się nie dzieje.

Gdy wcześniej klikam na Bing i Usuń to też nic się nie dzieje, właściwie to ta opcja jest niedostępna.

 

1. Apropos pogrubionego: nie wiem czy dobrze rozumiem z tą "stroną główną", ale strona startowa (ustawione Google) a dostawca wyszukiwania (był Google, próba ponownego dodania) to dwie różne nie związane ze sobą rzeczy. Tu była operacja tylko na dostawcy wyszukiwania Google a nie na wszystkich wystąpieniach Google jak leci.

 

2. Czy po tej operacji (pomijam jej skutki tu opisywane i że Google nie jest domyślne) nadal przy otwieraniu Internet Explorer w kółko jest komunikat o uszkodzonym dostawcy?

 

3. Co do dostawcy wyszukiwania w Zarządzaniu:

- Bing nie można usunąć, bo jest aktualnie ustawiony jako dostawca domyślny. Wszystkie opcje zawsze są zszarzone dla dostawcy domyślnego. Jest to prawidłowe.

- Google niemożliwe do ustawienia jako domyślne (brak reakcji) to owszem defekt.

 

 

Pod kątem IE: nagraj log z tego co się dzieje podczas próby ustawiania dostawcy. Uruchom Process Monitor. Następnie uruchom IE, wejdź do Zarządzania wyszukiwarkami i wywołaj akcję dla Google "Ustaw jako domyślne". W Process Monitor zakończ nagrywanie przekreślając ikonkę lupki. Zapisz log, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i dodaj tu link.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem gdzie teraz błądzisz. Masz wyraźny błąd przy otwieraniu nowej karty. Prawidłowe zachowanie nowej karty przy ustawieniu browser.newtab.url równym about:newtab to plansza podzielona na miniaturki najczęściej odwiedzanych stron internetowych (pola puste, jeśli nie odwiedzono żadnych stron):

 

Ja tylko głośno myślę, starając się znaleźć właściwy tu algorytm postępowania. Ale skoro ty twierdzisz, że karta z miniaturami stron powinna być tam jako domyślna, to mnie nie pozostaje nic innego jak tylko się z tym zgodzić. Tak to prawda, tam powinna być w zasadzie tylko karta z miniaturami stron.

 

- Nie, about:newtab jest już ściśle zdefiniowane wewnętrznie (KLIK) i zaprogramowane w plikach Firefox co ma wyświetlać (czyli plansza z miniaturami najczęściej odwiedzanych). Ta specjalna strona nie podlega modyfikacji w rozumieniu, które tu sugerujesz podawanym artykułem, bo jest to zagadnienie już programistyczne.

Dobrze, to ja w takim razie chcę zapytać, czy dla strony startowej FF też jest tak zaprogramowane ?

Bo przy okazji tego resetu FF jako strona startowa, wyświetliła mi się podobna do tej z błędem w Nowej karcie właśnie strona startowa.

Tzn. nie było tam żadnej konkretnej strony, ani jej adresu w pasku adresu.

Nie była to strona Google. I w Opcjach FF zmieniłem to na stronę startową Firefox. To jest screen z Opcji: Klik A więc wydaje się, że potrzeba tu dokonać modyfikacji karty przez wybór strony startowej, bo domyślnie jej tam nie ma.

Również w about:config we wpisie browser.startup.homepage mam ustawione na wartość użytkownika, nie domyślną.

Pokażę to na tym screenie.

 

- Podawany artykuł nie ma tu zastosowania, jego intencją jest właśnie wyłączenie strony about:newtab (przecież jest zastępowana czymś kompletnie innym = zastąpienie tego wyłącza tę szczególną stronę w nowej karcie) a nie jej naprawa. Ta instrukcja to tylko powierzchowne przekierowanie, tzn. zamiast about:newtab wpisane file://blabla/jakakolwiekstrona.html, http://moja strona/cokolwiek.html i podobne. "Nie znasz adresów", bo musisz je sobie wymyślić, to artykuł na wyobraźnię a nie instrukcje naprawcze ... Już zresztą wykonywałeś przepis z tego artykułu, robiąc to:

Dobrze, ale skoro dla strony głównej można, a nawet trzeba przypisać konkretny adres (u mnie jest to www.google.pl/firefox), to dlaczego nie można dla Nowej karty ?

Jestem w stanie zrozumieć, że tak to już jest zaprogramowane i już, jeśli tak - nie wracajmy do tego.

Zastanawiam się czy taki adres np. tego Speed Dialu istnieje, bo np. jak sprawdziłem też w innej przeglądarce - Operze, tam w nowej karcie, w pasku adresu nie ma adresu, a strona z miniaturami działa.

No więc właśnie, co tu jest grane ? Dlaczego mimo dobrych ustawień nie ma domyślnej Nowej karty ?

 

W podsumowaniu: albo ustawione domyślne about:newtab (plansza z miniaturami ostatnio odwiedzonych) albo cokolwiek innego wybranego przez użytkownika. U Ciebie about:newtab nie działa jak należy i problemem nie jest samo ustawienie na about:newtab tylko coś innego, co nie jest tu zdowodowane. Swoją drogą, ja teraz wyczytałam, że u Ciebie nie działa również skrót ... about:home? Czy jest ten sam błąd z nieprawidłowym URL?

Tak dokładnie, jak już wcześniej pisałem po zmianie w about:config w browser.newtab.url wartości about:newtab na about:home jest dokładnie ten sam błąd z nieprawidłowym adresem URL, natomiast po zmianie z about:newtab na about:blank, w nowej karcie jest rzeczywiście pusta, biała karta, której ja nie chcę.

 

Jeszcze sprawdź, choć powątpiewam:

- W about:config wyszukaj wartość browser.newtabpage.enabled i sprawdź jak jest ustawiona (powinno być true).

- Spróbuj wyczyścić całe cache / Historię Firefox.

Tak w about:config wartość ta jest ustawiona na true.

Pamięć podręczną wyczyściłem całą, Historii nie gdyż zależy mi na niej. Chyba, że to absolutnie niezbędne, wtedy to zrobię.

Ale może najlepiej to całkiem odinstalować Firefox i pobrać na nowo ? Tylko czy obecna personalizacja zostanie wówczas zachowana ?

No, ale skoro nie ma innego sposobu, to może ten w końcu odniesie jakiś skutek ?

 

Babylon w Firefox to przeszłość po funkcji Resetuj, o ile nie zaczniesz przywracać starych konfiguracji.

Ale Babylon to chyba nie przeszłość, skoro ciągle tam jest, co więcej powraca na nowo. Właśnie dlaczego tak się dzieje i czy mogę coś z tym jednak zrobić, usunąc to ?

Na razie wstrzymuję się z tym przywracaniem starego profilu.

 

No tak, ale mi właśnie chodzi o przestawienie opcji.... Nawet jeśli wcześniej w pokazywanej konfiguracji było OK, przestaw na inną, po tym przestaw z powrotem.

Ale to zbyteczne i niecelowe, sprawdzałem, gdyż ilekroć dokonuję tam jakichś zmian w okienkach na tych screenach które wcześniej pokazałem np. w Opcjach internetowych - Karty - Ustawienia klikam Przywróć domyślne to po restarcie wraca to do stanu poprzedniego.

 

1. Apropos pogrubionego: nie wiem czy dobrze rozumiem z tą "stroną główną", ale strona startowa (ustawione Google) a dostawca wyszukiwania (był Google, próba ponownego dodania) to dwie różne nie związane ze sobą rzeczy. Tu była operacja tylko na dostawcy wyszukiwania Google a nie na wszystkich wystąpieniach Google jak leci.

W każdym razie faktem jest, że po usunięciu Google dostawcy, wchodząc na IE widzę wciąż stronę głównączy startową Google'a.

 

2. Czy po tej operacji (pomijam jej skutki tu opisywane i że Google nie jest domyślne) nadal przy otwieraniu Internet Explorer w kółko jest komunikat o uszkodzonym dostawcy?

Tak czy to Google, czy Bing jest jako domyślne, i tak wciąż i w kółko wyskakują te dwa komunikaty.

 

3. Co do dostawcy wyszukiwania w Zarządzaniu:

- Bing nie można usunąć, bo jest aktualnie ustawiony jako dostawca domyślny. Wszystkie opcje zawsze są zszarzone dla dostawcy domyślnego. Jest to prawidłowe.

- Google niemożliwe do ustawienia jako domyślne (brak reakcji) to owszem defekt.

Ale tak myślę, jak można ustawić Google jako domyślną w sytuacji gdy stroną główną i startową jest właśnie Google. A w Zarządzaniu dodatkami na jest to tym dziwniejsze, że jest tam Bing ?

 

Pod kątem IE: nagraj log z tego co się dzieje podczas próby ustawiania dostawcy. Uruchom Process Monitor. Następnie uruchom IE, wejdź do Zarządzania wyszukiwarkami i wywołaj akcję dla Google "Ustaw jako domyślne". W Process Monitor zakończ nagrywanie przekreślając ikonkę lupki. Zapisz log, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i dodaj tu link.
Odnośnik do komentarza

Newsman ja na szybko (nie mam czasu skomentować reszty), bo mnie zaraz nie będzie: gdzie jest log z Process Monitor?

 

 

Dobrze, ale skoro dla strony głównej można, a nawet trzeba przypisać konkretny adres (u mnie jest to www.google.pl/firefox), to dlaczego nie można dla Nowej karty ?

 

Kręcimy się w kółko. Newsman, browser.newtab.url to jest właśnie "przypisywanie konkretnego adresu". Konkretnym adresem domyślnym jest about:newtab (to jest specjalny URL otwierający stronę z miniaturami, ten URL jest zdefiniowany we flakach Firefox, a Ty nie masz żadnego wpływu przez opcje na jego budowę). A jeśli ten adres wymieni się innym (dowolnym) to się otwiera co innego.

 

Problemem u Ciebie jest, że adres about:newtab w ogóle nie działa. A dlaczego = nie wiemy.

 

 

Ale Babylon to chyba nie przeszłość, skoro ciągle tam jest, co więcej powraca na nowo. Właśnie dlaczego tak się dzieje i czy mogę coś z tym jednak zrobić, usunąc to ?

 

Jak to? W nowym pliku prefs.js?

 

 

Ale to zbyteczne i niecelowe, sprawdzałem, gdyż ilekroć dokonuję tam jakichś zmian w okienkach na tych screenach które wcześniej pokazałem np. w Opcjach internetowych - Karty - Ustawienia klikam Przywróć domyślne to po restarcie wraca to do stanu poprzedniego.

 

O tym nie mówiłeś, że opcje się nie utrzymują po restarcie.

 

 

Ale tak myślę, jak można ustawić Google jako domyślną w sytuacji gdy stroną główną i startową jest właśnie Google. A w Zarządzaniu dodatkami na jest to tym dziwniejsze, że jest tam Bing ?

 

Wyraźnie widzę, że nie możesz się uwolnić od słowa "Google". Strona startowa a dostawca wyszukiwania = bez związku. Odczep się od Google jako nazwy. Można mieć masę kombinacji: Google jako stronę startową + Bing jako dostawcę wyszukiwania, Bing jako stronę startową + Google jako dostawcę wyszukiwania, Bing jako oba, Google jako oba i tak dalej ...

A jak ustawić domyślnego dostawcę wyszukiwania Google bez posługiwania się Zarządzaniu dodatkami to ja wiem (przecież zrobiłam to z Bing via import rejestru), tylko to jest na razie bezcelowe, bo jest błąd uszkodzonego dostawcy, niezależnie od tego co jest ustawione jako domyślny dostawca.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Newsman ja na szybko (nie mam czasu skomentować reszty), bo mnie zaraz nie będzie: gdzie jest log z Process Monitor?

No właśnie zamierzałem się z wykonaniem logu, ale wcześniej chciałem zapisać post, w razie czego. I znów wrócić z logiem, ale w międzyczasie mnie wyprzedziłaś. No, ale skoro już jest ta okazja to powiedz jak dokładnie to wykonać bo nie znam tego programu i tak naprawdę nie bardzo wiem jak trzeba to zrobić ? Process Monitor pobrałem.

Kręcimy się w kółko. Newsman, browser.newtab.url to jest właśnie "przypisywanie konkretnego adresu". Konkretnym adresem domyślnym jest about:newtab (to jest specjalny URL otwierający stronę z miniaturami, ten URL jest zdefiniowany we flakach Firefox, a Ty nie masz żadnego wpływu przez opcje na jego budowę). A jeśli ten adres wymieni się innym (dowolnym) to się otwiera co innego.

 

Problemem u Ciebie jest, że adres about:newtab w ogóle nie działa. A dlaczego = nie wiemy.

OK. przyjmuję do wiadomości.

 

Jak to? W nowym pliku prefs.js?

A ...w nowym nie, tam go nie ma. Ja się pytam jak usunąć go ze starego prefs.js ?

 

O tym nie mówiłeś, że opcje się nie utrzymują po restarcie.

Tak ?, a to jest coś istotnego ?

 

Wyraźnie widzę, że nie możesz się uwolnić od słowa "Google". Strona startowa a dostawca wyszukiwania = bez związku. Odczep się od Google jako nazwy. Można mieć masę kombinacji: Google jako stronę startową + Bing jako dostawcę wyszukiwania, Bing jako stronę startową + Google jako dostawcę wyszukiwania, Bing jako oba, Google jako oba i tak dalej ...

A jak ustawić domyślnego dostawcę wyszukiwania Google bez posługiwania się Zarządzaniu dodatkami to ja wiem (przecież zrobiłam to z Bing via import rejestru), tylko to jest na razie bezcelowe, bo jest błąd uszkodzonego dostawcy, niezależnie od tego co jest ustawione jako domyślny dostawca.

Dobrze, niech i tak będzie.

Odnośnik do komentarza

EDIT: Co do Firefoxa: została wydana wersja 16.0. Zaktualizuj przeglądarkę i zobaczymy co się stanie.

 

 

No, ale skoro już jest ta okazja to powiedz jak dokładnie to wykonać bo nie znam tego programu i tak naprawdę nie bardzo wiem jak trzeba to zrobić ? Process Monitor pobrałem.

 

vs.

 

Uruchom Process Monitor. Następnie uruchom IE, wejdź do Zarządzania wyszukiwarkami i wywołaj akcję dla Google "Ustaw jako domyślne". W Process Monitor zakończ nagrywanie przekreślając ikonkę lupki. Zapisz log, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i dodaj tu link.

 

Czyli uruchamiasz program (zacznie od razu logować w oknie) > uruchamiasz IE i przestawiasz wadliwe opcje > następnie w Process Monitor klikasz w lupkę, by się przekreślila (to zatrzyma nagrywanie) > z menu File opcja Save i zapisujesz do pliku PML. Ten plik pakujesz i mi dostarczasz do analizy.

 

 

A ...w nowym nie, tam go nie ma. Ja się pytam jak usunąć go ze starego prefs.js ?

 

Nie rozumiem o co Ci teraz chodzi. Przecież stary prefs.js się nie liczy (nie jest też już ładowany przez Firefox) i nie ma sensu tego edytować. Po to był reset Firefox, by m.in. wywalić ten plik (i nie wstawiać go ponownie do Firefox), zastępując go nowym zrobionym na czysto przez Firefox.

 

 

Tak ?, a to jest coś istotnego ?

 

Tak, bo zdaje się teraz, że wiele opcji Internet Explorer nie działa jak należy, ustawienia nie są pamiętane lub nie są interpretowane. Rysuje się tu grubsza usterka niż tylko dostawca wyszukiwania. Te wszystkie objawy wspólnie tak jakby coś z uprawnieniami sugerują (w rejestrze bądź na dysku). Zobaczymy co powie Process Monitor.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

EDIT: Co do Firefoxa: została wydana wersja 16.0. Zaktualizuj przeglądarkę i zobaczymy co się stanie.

Tak zrobiłem to już wcześniej, zaraz po tym resecie zauważyłem, że jest nowa wersja FF 16 i zaktualizowałem ją.

Niestety nic to w tym naszym problemie nie zmieniło, wciąż jest po staremu.

 

Tutaj na marginesie chcę jeszcze coś dorzucić. Otóż kiedyś usunąłem z Autostartu dodatek Mozilla Maintenance Service, który jest jakoś tam powiązany z FF. Czy to może mieć tu jakieś znaczenie ?

A w każdym razie jak przywrócić ten dodatek znów do Autostartu ? Czy po prostu ściągnąć z sieci ?

 

Czyli uruchamiasz program (zacznie od razu logować w oknie) > uruchamiasz IE i przestawiasz wadliwe opcje > następnie w Process Monitor klikasz w lupkę, by się przekreślila (to zatrzyma nagrywanie) > z menu File opcja Save i zapisujesz do pliku PML. Ten plik pakujesz i mi dostarczasz do analizy.

Dobrze, daję już ten plik tutaj: http://www.speedyshare.com/FAypX/Logfile.7z Mam nadzieję, że wszystko dobrze tam wykonałem.

 

Nie rozumiem o co Ci teraz chodzi. Przecież stary prefs.js się nie liczy (nie jest też już ładowany przez Firefox) i nie ma sensu tego edytować. Po to był reset Firefox, by m.in. wywalić ten plik (i nie wstawiać go ponownie do Firefox), zastępując go nowym zrobionym na czysto przez Firefox.

Dla mnie stary prefs.js się jeszcze liczy w sensie przywrócenia tych niektórych ustawień ze starego profilu. Problemem jest ten obecny tam w prefs.js blok od Babylona - jak go usunąć ? A prawdę mówiąc, czy by tam znów był ten blok, czy nie przecież to chyba i tak nic nie zmienia.

Na razie jednak zastrzegam, wstrzymuję się z tym restore'm starego profilu.

 

Tak, bo zdaje się teraz, że wiele opcji Internet Explorer nie działa jak należy, ustawienia nie są pamiętane lub nie są interpretowane. Rysuje się tu grubsza usterka niż tylko dostawca wyszukiwania. Te wszystkie objawy wspólnie tak jakby coś z uprawnieniami sugerują (w rejestrze bądź na dysku). Zobaczymy co powie Process Monitor.

Tak w dodatku dodam, ze chyba te wszystkie opcje, które ja sam w IE personalizowałem jako własne ustawienia są zmienione.

Jak również brak reakcji na jakąkolwiek zmianę ustawień.

Odnośnik do komentarza
Tak w dodatku dodam, ze chyba te wszystkie opcje, które ja sam w IE personalizowałem jako własne ustawienia są zmienione.

Jak również brak reakcji na jakąkolwiek zmianę ustawień.

 

Process Monitor potwierdza moją sugestię, czyli brak uprawnień, podając zwroty Access Denied przy próbie dostępu do różnych kluczy w HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer. Przykładowy rekord z Process Monitor:

 

22:34:30,3283458	iexplore.exe	2268	RegOpenKey	HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\LinksBar	ACCESS DENIED	Desired Access: Read

22:34:30,5760460 iexplore.exe 2268 RegCreateKey HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\LinksBar ACCESS DENIED Desired Access: Write

 

Tu pełna lista z Twojego loga: KLIK. Podaj mi do wglądu Twój pełny rejestr, obejrzę uprawnienia ręcznie i na tej podstawie podam instrukcje resetu uprawnień. Zrób kopię rejestru za pomocą RegBack. Spakuj całość do ZIP, rzuć na jakiś hosting i prześlij na PW link do tego.

 

Skoro już jesteśmy przy Process Monitor, to nagraj mi jeszcze drugi log, tym razem podczas otwierania w Firefox Nowej karty + wklepywania adresu about:home w pasku adresów.

 

 

Tak zrobiłem to już wcześniej, zaraz po tym resecie zauważyłem, że jest nowa wersja FF 16 i zaktualizowałem ją.

 

Niestety, w wersji 16 wykryto na tyle poważny błąd zabezpieczeń, że usunięto z serwerów tę wersję: KLIK.

 

 

Dla mnie stary prefs.js się jeszcze liczy w sensie przywrócenia tych niektórych ustawień ze starego profilu. Problemem jest ten obecny tam w prefs.js blok od Babylona - jak go usunąć ? A prawdę mówiąc, czy by tam znów był ten blok, czy nie przecież to chyba i tak nic nie zmienia.

Na razie jednak zastrzegam, wstrzymuję się z tym restore'm starego profilu.

 

Zostaw ten stary wadliwy prefs.js w spokoju, nie ma go sensu przywracać (zepsuje robotę po akcji Resetuj), tym bardziej, że nieusuwający się z niego Babylon poświadcza, że plik jest w określony sposób zdefektowany. I spójrz dokładnie do środka tego pliku co w nim rzeczywiście jest ... Ustawienia rozszerzeń pojawią się w nowym prefs.js po ich reinstalacji, a kilka innych fraz po normalnym ustawieniu sobie określonych rzeczy w opcjach. Ten prefs.js nie jest Ci już potrzebny. Plik ten nie trzyma danych typu historia, zakładki, hasła (te są w całkiem innych plikach zdefiniowane). Moim zdaniem komplikujesz sprawy i na siłę chcesz przywracać jakieś bliżej niesprecyzowane dane.

 

Co więcej, ja tu nie wykluczam, że w celu rozwiązania tego błędu specjalnych adresów (about:newtab, about:home) będziesz zmuszony prędzej czy później zrobić czystą instalację Firefox od zera, z usuwaniem wszystkich danych.

 

 

Tutaj na marginesie chcę jeszcze coś dorzucić. Otóż kiedyś usunąłem z Autostartu dodatek Mozilla Maintenance Service, który jest jakoś tam powiązany z FF. Czy to może mieć tu jakieś znaczenie ?

A w każdym razie jak przywrócić ten dodatek znów do Autostartu ? Czy po prostu ściągnąć z sieci ?

 

To nie ma znaczenia dla problemu. Opis tego komponentu: KLIK. Jest to dodatek niekrytyczny, a wręcz zbędny. I przez Dodaj / Usuń programy jest szansa całkowitej deinstalacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Podaj mi do wglądu Twój pełny rejestr, obejrzę uprawnienia ręcznie i na tej podstawie podam instrukcje resetu uprawnień. Zrób kopię rejestru za pomocą RegBack. Spakuj całość do ZIP, rzuć na jakiś hosting i prześlij na PW link do tego.

Kopię rejestru przesłałem zgodnie z życzeniem na PW.

 

Skoro już jesteśmy przy Process Monitor, to nagraj mi jeszcze drugi log, tym razem podczas otwierania w Firefox Nowej karty + wklepywania adresu about:home w pasku adresów.

To już nieistotne, ponieważ pobrałem w Firefoxie najnowszą aktualizację czy raczej poprawkę wersji 16 i widzę, że w Nowej karcie już jest dobrze, wyświetla się znów karta z miniaturami stron. :D :thumbsup: Pokażę to: tutaj

 

Dobrze, ale co mogło być przyczyną tego ? Bo chyba nie ten błąd zabezpieczeń w wersji 16. o której mówisz, gdyż to występowało już w wersji 15. Czy zatem jakaś programistyczna wada elementu wersji 15, czy jeszcze coś innego ?

 

Niestety, w wersji 16 wykryto na tyle poważny błąd zabezpieczeń, że usunięto z serwerów tę wersję: KLIK.

Jak powyżej tzn. pobrałem już stosowną poprawkę.

 

To nie ma znaczenia dla problemu. Opis tego komponentu: KLIK. Jest to dodatek niekrytyczny, a wręcz zbędny. I przez Dodaj / Usuń programy jest szansa całkowitej deinstalacji. .

Ale gdybym mimo wszystko chciał dodać ten element do Autostartu, bo na liście Dodaj lub usuń programy Panelu sterowania go nadal posiadam, to co powinienem zrobić ? Chodzi o włączenie go do Autostartu i tyle, bo teraz jest wyłączony. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...