Skocz do zawartości

System nie wytrzymuje działania na dużych plikach


Darnovc

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

(chyba) się udało.

 

Przepisując dane z zasilacza zobaczyłem, że dysk podpięty jest pod 2 port przy płycie głównej. Pamiętam, że kiedyś (prawdopodobnie brat podpiął nowy dysk pod inny port) był on podłączony pod 3 port. Przełączyłem więc z drugiego na trzeci.

 

Zmieniając tylko kolejność bootowania uruchomiłem MHDD. I co? Dysk pojawił się, ale na 8 miejscu, pod "PCI Controllers". Nie wiedząc, czy tak powinno być, na wszelki wypadek uruchomiłem też "Enable" przy "IDE Prefetch Mode" oraz HDD SMART Monitoring. Jednak dysk dalej był na tym 8 miejscu.

 

Tak czy siak, dysk się skanuje, a ja teraz piszę z 2 kompa.

 

Napiszę jak poszło gdy tylko się skończy.

 

@edit

Oto wyniki:

96908191365362029207.jpg

86730847815150803304.jpg

73127408025976433321.jpg

Odnośnik do komentarza

Uwaga o podpieciu do portu nr2 juz padla -wieslaw531.

I w jakim celu dysk jest podpięty pod SATA2 a nie SATA1?

 

To jest najmniejszy problem. PCI kontroler w MHDD-tak ma byc i funkcje ktore przestawiles w BIOS-e nie maja na to wplywu. Jesli masz w BIOS-e funkcje -Compatible- w SATA , a raczej watpie to ta moze przestawic kontrolery. Daj sobie z tym spokuj. Tak juz jest ok. Mozna przypuszczeac, ze stery Chipsetu nie sa prawidlowe.

TWOJ ZASILACZ to nie zasilacz tylko badziewie. Chcesz dalszych zniszczen uzywaj dalej.

Odnośnik do komentarza

SATA2 - to numer portu.

SATAII - to standard. Widzisz różnicę.

 

W poście #18 napisałem:

Podepnij dysk pod SATA1. Wejdź do BIOS i zapisz ustawienia + Restart.

Startujesz z płyty mhdd i w pierwszym okienku z postu #7 wciskasz 6 (PCI Controllers) + Enter.

 

Więc zakładałem, że to wykonałeś. Podpiąłeś w końcu pod SATA3 - stąd 8.

 

W temacie skanu (bo SMART jest OK).

Czy zauważyłeś w którym miejscu na dysku pojawił się ten sektor z czasem dostępu >500 ms?

To może być problemem szczególnie wówczas gdy występuje w innym miejscu niż koniec dysku.

 

Masz dwa wyjścia:

- sprawdzić dysk softem producenta dysku i jeżeli stwierdzi uszkodzenia to reklamacja

- zerować i remapować ten sektor przy pomocy MHDD - aby dalej używać tego dysku trzeba się tego pozbyć.

Ale uwaga: Zerowanie powoduje całkowitą utratę danych na CAŁYM dysku a nie tylko na jednej partycji.

Odnośnik do komentarza

ehh... 2 miesiące dysk i już problem :/

Co do

Czy zauważyłeś w którym miejscu na dysku pojawił się ten sektor z czasem dostępu >500 ms?
to nie, ale na zdjęciu powyżej jest napisane, że błąd pojawił się przy 636752340-tym bajcie, czyli uhm... nie wiem w której części, nie znam się na zamianie GB na b, pamiętam tylko, że MHDD pokazywał, że na dysku jest jakieś 900+ milionów.

 

Nie zamierzam "bawić się" w zerowanie i remapowanie - już raz to robiłem, z poprzednim dyskiem.

W takim razie, czy owy soft producenta ma jakąś szczególną nazwę?

 

Swoją drogą, dlaczego mogło dojść do uszkodzenia tej jednej części dysku? Czy to możliwe, że przez to, że ściągnąłem raz ten plik 4gb+ i już zniszczył sektorek? Czy to może być ten "badziewny" zasilacz?

 

Więc zakładałem, że to wykonałeś

Przepraszam, nie doczytałem. Naprawdę przepraszam, bo zdaję sobie sprawę, że stracił Pan przez to czas na zastanawianie się dlaczego nie wykrywa tego dysku :/

 

Z czystej ciekawości chciałem zobaczyć, jakie temperatury są wewnątrz obudowy podczas grania. Sprawdziłem co prawda jakieś 15 sekund po wyłączeniu gry wymagającej już czegośtam, oto wyniki:

96422647862737749866.jpg

Odnośnik do komentarza

Więc tak...

Po pierwsze serdecznie dziękuję za pomoc i za poświęcony czas.

Po drugie... postaram się wymienić zasilacz. Z dyskiem już sobie poradzę, bo już wiem, co robić

Po trzecie prosiłbym kogokolwiek o polecenie jakiegoś zasilacza do mojego sprzętu (parametry w logu z pierwszego postu).

 

Jeszcze raz dziękuję a Panu wieslaw531 gratuluję wiedzy!

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą, dlaczego jest Pan taki... agresywny, Panie MarekB? :S
, ale gdzie widac w tym temacie agresje?

Badziewny zasilacz nazywam po imieniu. Temperatury koszmarne.

 

Swoją drogą, dlaczego mogło dojść do uszkodzenia tej jednej części dysku? Czy to możliwe, że przez to, że ściągnąłem raz ten plik 4gb+ i już zniszczył sektorek?
nie to nie mozliwe.

 

Czy to może być ten "badziewny" zasilacz?
w rzeczy samej on to przypuszczalnie , a nawet powiedzialbym , ze przypuszczenie graniczace z pewnoscia. Mam tylko nadzieje, za za jakis czas nie wysiadzie karta dzwiekowa czy np. sieciowa szanowny kolego .

 

Co do polecania zasilaczy; kazdy markowy miedzy 400-450 WAT wystarczy. Nie podaje marki bo wiem jak uzyszkodnicy podchodza do zasilaczy. Uzywany z allegro za 70 zloty i jeszcze wtedy sa wlasnie agresywni jak dziadek Marek zwroci uwage.

Widze, ze troche myslisz to dasz rade podjac w tej sprawie dobra decyzje. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Komputer to składak, co prawda złożony przez serwis, no ale składak. I taki też zasilacz dostałem "w komplecie". Jak mój komputer był kupowany to miałem z 13 lat, średnio obchodziły mnie wtedy marki sprzętu.

 

Co mam rozumieć przez "markowy" zasilacz? Typu Chieftec czy Fortron? Coś w stylu Chieftec GPA-450S8?

 

Patrząc sobie po allegro (co wcale nie znaczy, że chcę kupić z allegro, tylko patrzę :)) widzę różne modele w cenach 70-250. Czym one się różnią? Zasilacz za jaką cenę (z tych firmowych) nie jest "badziewny"? Oczywiście mam na myśli nowy, ze sklepu ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...