Skocz do zawartości

Czas reakcji monitorów LCD


marcinkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwróciłem uwagę na pewien monitor firmy Samsung 2333T, ma on matrycę PVA, ale ma czas reakcji 8 ms, czy to będzie mocno widoczne i że tak powiem trochę przeszkadzające, np. w oglądaniu filmów.

Jeżeli ktoś miał może możliwość porównania to prosił bym o podpowiedź, jak to wygląda w porównaniu do innych monitorów z czasem reakcji 2-5 ms ale ze słabszą matrycą.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdę mówiąc chodziło by mi o wrażenia bardziej od strony praktycznej, na temat teorji to trochę już poczytałem, no i należało by zwrócić uwagę na fakt że ten artykół jest z połowy 2004 r, więc technologja poszła trochę do przodu, a marketing to swoją drogą.

Ale sam fakt że już przy tych czasach jekie oni podają w tym artykule, nie było źle z oglądaniem, więc te 8 ms to chyba nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza

Mam EIZO S1932 na S-PVA z czasem reakcji 8ms (GTG) i nie zauważyłem żadnych niedogodności podczas oglądania filmów, a w tym Samsungu pewnie też tą wartość podają. Matryca typu PVA to lepsze kolory i większe kąty widzenia więc i te atuty przemawiają również że będzie sobie on lepiej radził z filmami niż TN.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady, kupiłem ale trochę inny model, tamtych nie dowieźli, to i związało się to trochę z dopłatą z mojej strony, jest chyba trochę lepszy od tamtego:

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd/LS23NVTABW/EN/index.idx?pagetype=prd_detail

wygląda na niezły, teraz tylko muszę się trochę przyzwyczaić do tej panoramy.

Jeszcze raz dzięki i temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...