Skocz do zawartości

Zawieszenia programów - "brak odpowiedzi"


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie chodzi tak jak wcześniej.. potrafi sie zawiesic na programach " brak odpowiedzi" nie wiem czym to może być spowodowane.?

 

już kiedys miałem jakiegoś trojana i było kiepsko z systemem , wiec teraz sie boje. Używam Comodo , bo słyszalem ze jest dobry. jak do tej pory nie informował mnie o problemach i to jest dziwne -tak jakby wszystko było ok.

 

Czy to niedobrze, że podałem wsztskie logi? Może ktoś to w jakiś sposób wykorzystać?. No niestety nie znam się na tym. Będę wdzięczny za jakieś dobre informacje (porady).

Odnośnik do komentarza

slawekBerlin, do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj, zamiast pisanie postów pod postami. Skleiłam. Po drugie: problemem nie są logi (to tylko narzędzie diagnostyczne), tylko określona usterka w systemie i tak należało zatytułować temat, by kierował uwagę na właściwe tory = zmieniam.

 

 

Czy to niedobrze, że podałem wsztskie logi? Może ktoś to w jakiś sposób wykorzystać?. No niestety nie znam się na tym. Będę wdzięczny za jakieś dobre informacje (porady).

 

Nie o to chodzi. Bez opisu problemu logi mogą być bezużyteczne, gdy się nie wie z czym użytkownik ma problem i na czym się koncentrować. Poza tym, przy określonych usterkach OTL nie zawsze gra rolę. Dlatego opis szczegółowy problemu to podstawa.

 

 

nie chodzi tak jak wcześniej.. potrafi sie zawiesic na programach " brak odpowiedzi"

 

Problem jest opisany niedostatecznie, jakie programy, w jakich sytuacjach. Nakreśl to dokładniej. Cóż, macając temat na oko i na zasadzie skojarzeń, COMODO Internet Security może być problemem, oprogramowanie zabezpieczające to agresywny typ ingerencji w system. Na razie jednak wstępnie powyłączaj zbędne oprogramowanie ze startu i zobaczymy co z tego wyniknie:

 

1. Odinstaluj: LiveUpdate 3.2 (Symantec Corporation) (to szczątek) oraz GeekBuddy (to komercyjna i zbędna funkcja COMODO). Po usunięciu wymienionych jest minus kilka procesów w systemie. System "Acerowy", to i można byłoby odinstalować nieużywane / zbędne aplikacje producenta, ale na razie to zostawiam.

 

2. Następnie uruchom program Autoruns. W karcie Logon odptaszkuj te wpisy:

 

O4 - HKLM..\Run: [Acer Tour]  File not found

O4 - HKLM..\Run: [Acer Tour Reminder] C:\Acer\AcerTour\Reminder.exe (Acer Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [eAudio] C:\Acer\Empowering Technology\eAudio\eAudio.exe (CyberLink)

O4 - HKLM..\Run: [eDataSecurity Loader] C:\Acer\Empowering Technology\eDataSecurity\eDSLoader.exe (HiTRUST)

O4 - HKLM..\Run: [LManager] C:\Program Files\Launch Manager\QtZgAcer.EXE (Dritek System Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [PlayMovie] C:\Program Files\Acer Arcade Deluxe\Play Movie\PMVService.exe (CyberLink Corp.)

O4 - HKLM..\Run: [WarReg_PopUp] C:\Acer\WR_PopUp\WarReg_PopUp.exe (Acer Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [Windows Defender] C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe (Microsoft Corporation)

O4 - HKCU..\Run: [Facebook Update] C:\Users\gofer\AppData\Local\Facebook\Update\FacebookUpdate.exe (Facebook Inc.)

O4 - HKCU..\Run: [KiesPDLR] C:\Program Files\Samsung\Kies\External\FirmwareUpdate\KiesPDLR.exe ()

O4 - HKCU..\Run: [Xvid] C:\Program Files\Xvid\CheckUpdate.exe ()

 

----> Notatka: format OTL jest inny niż Autoruns. W Autoruns szukasz nazw, które tutaj w OTL widać [w klamrach].

 

W karcie Services odptaszkuj poniżej wyliczone obiekty (i usługi Google, jeśli będą pokazane):

 

SRV - [2012-08-13 13:33:30 | 003,064,000 | ---- | M] (Skype Technologies S.A.) [Auto | Running] -- C:\ProgramData\Skype\Toolbars\Skype C2C Service\c2c_service.exe -- (Skype C2C Service)

SRV - [2012-07-13 13:28:36 | 000,160,944 | R--- | M] (Skype Technologies) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Skype\Updater\Updater.exe -- (SkypeUpdate)

SRV - [2008-01-19 09:38:24 | 000,272,952 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

 

----> Notatka: W Autoruns szukasz nazw, które tutaj w OTL widać (w nawiasach) np. (WinDefend).

 

3. Opróżnij pliki tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner.

 

4. Po restarcie systemu opisz czy nastąpiła jakaś zmiana. Dostarcz też pełne Dzienniki zdarzeń: skopiuj na Pulpit cały katalog C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs, zapakuj go do ZIP, umieść na jakimś serwisie hostingowym i podaj tu link do tej paczki.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam,

w pierwszej kolejności Przepraszam za niedostosowanie sie do odpisywania na wiadomości.

Wykonałem wszystkie czynności według Twoich zaleceń. System ogólnie zaczął chodzic szybciej, po tych wszystkich działaniach.

Czy mam udostępnić tylko katalog "logs" - dziennik zdarzeń, czy wszystko tak jak napisałaś wyżej : C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs ?

Powracając do tematu System "Acerowy", to chętnie bym sie tego pozbył,(jeśli oczywiście nie będzie to dla Ciebie problemem, opisać jak mam postępować) bo wydaje mi się, że komputer stratuje dużo wolneij niż by mógł. Poza tym i tak nie korzystam z dodatków ACER-owskich.

 

Dziękuję pięknie za wszelkie informacje.

Jestem pod wielkim wrażeniem , ponieważ wydawało mi się że ni poradze sobie z tym co napisałaś, ale wszystko super dobrze opisane- nie można nie dać rady :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Czy mam udostępnić tylko katalog "logs" - dziennik zdarzeń, czy wszystko tak jak napisałaś wyżej : C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs ?

 

Tak, dostarcz te logi.

 

 

Powracając do tematu System "Acerowy", to chętnie bym sie tego pozbył,(jeśli oczywiście nie będzie to dla Ciebie problemem, opisać jak mam postępować) bo wydaje mi się, że komputer stratuje dużo wolneij niż by mógł. Poza tym i tak nie korzystam z dodatków ACER-owskich.

 

Zajmę się tym po przejrzeniu Dzienników zdarzeń.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...