Skocz do zawartości

Myszka i klawiatura nie działają po uruchomieniu


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jeżeli temat dotyczy infekcji proszę o przeniesienie.

 

Komputer z zainstalowanym systemem Windows XP. System uruchamia się do momentu ekranu logowania, gdzie mysz i klawiatura stoją i nie reagują na nic (podłączone pod USB, na płycie brak portu PS/2). W BIOSie sprawdzałem wszystkie ustawienia są ok, reset również robiłem.

 

Uruchamiając komputer z płyty Hiren's BootCD i uruchomieniu Mini WindowsXP mysz i klawiatura działają prawidłowo.

 

Skan za pomocą Kaspersky Rescue Disk nie wykazał nic, prezentuję zatem log OTL z niestertującego Windows (na wszelki wypadek zrobiłem też Extras).

 

OTL

Extras

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro nie może dostać się do systemu, to wypadałoby podać narzędzie zdolne sprawdzić filtry z poziomu środowiska zewnętrznego.

 

 

bpm

 

Kaspersky Rescue Disk, którym ewidentnie dysponujesz, ma wbudowany edytor rejestru (link na desktopie). Edytor automatycznie montuje hive wszystkich wykrytych systemów operacyjnych. Wystarczy wejść do edytora i sprawdzić klucze, biorąc poprawkę na ciut inne ścieżki w Kasperskym, bo w środowisku zewnętrznym nie istnieje CurrentControlSet (to jest tylko symlink) i należy edytować ControlSet00X (wytypowane jako konfiguracja "bieżąca"). Porównawczo temat: KLIK. Rzecz jasna w Kasperskym nie będzie nazwy TEST tylko SYSTEM.

 

kavrescueeditor.png

 

.

Odnośnik do komentarza

Wracam do tematu.

 

W podanym temacie: KLIK tak jak koledze kronopio, nic nie dało podane przez picasso rozwiązanie, ponieważ u niego i tak samo w "moim" kompie: "wartości UpperFilters nie posiadają żadnych zapisów oprócz tych właściwych"

 

Napisał on natomiast niżej:

 

"Udało się odzyskać kontrolę nad myszą i kalwiaturą smile.gif

 

sposób:

podmiana sterowników na defaultowe z płyty Windows XP"

 

tylko, że nie podał jak to zrobił, a ja na tą chwilę mam pustkę w głowie. Czy może chodzi o ten tutorial: KLIK i "Naprawę Windows z Konsoli Odzyskiwania"?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...