Skocz do zawartości

Problem z plikami .exe


pkolasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja znajoma ma dziwny problem z plikami .exe. Pliki .exe umieszczone na pulpicie nie chcą się czasem uruchamiać. Konkretniej - większość instalatorów nie chce wystartować, pojawiają się komunikaty w stylu:

41159809.th.png

albo

dkopiap.th.png

Niektóre programy z pulpitu działają bez zarzutu (np. Hitman Pro, którym sprawdzaliśmy, czy nie ma infekcji, albo Ammyy Admin, którym mogłem się z nią połączyć (ponieważ TeamViewer wyrzucił błąd, podobny do tego NSIS). Jeśli jest komunikat o niemożności znalezienia ścieżki, to program zawsze punktuje swój własny plik .exe.

Przy próbie stworzenia logów z OTL (które dołączam, dla diagnostyki) pojawił się problem, ponieważ OTL uruchomił się, pozwolił na wykonanie skanu, wreszcie go zakończył, ale nie utworzył plików loga. Nie pojawiły się na pulpicie, skąd go uruchamialiśmy, a otwarte dwa Notatniki były puste i każdy z nich zgłosił taki komunikat:

79457029.th.png

DDS, uruchamiany z pulpitu (myślałem, że może on, jako alternatywa, zadziała), zwrócił błąd dokładnie taki, jak na obrazku z błędem NSIS.

Jednak, te same pliki .exe działają bez żadnych kłopotów (OTL w ten sposób zrobił skan, a DDS uruchomił się bez problemu), jeśli uruchomić je np. z roota na dysku C. Alternatywne konto (znajoma spróbowała zrobić nowe i z jego poziomu instalować - również dziwnie się zachowują). Proszę o pomoc, jak to naprawić...

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja tu widzę taki dziwoląg, folder tego rodzaju nie istnieje domyślnie w tej lokalizacji, a nie wiadomo po co / dlaczego tu utworzony:

 

[2012-09-11 20:09:26 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\Profiles

 

 

Jednak, te same pliki .exe działają bez żadnych kłopotów (OTL w ten sposób zrobił skan, a DDS uruchomił się bez problemu), jeśli uruchomić je np. z roota na dysku C. Alternatywne konto (znajoma spróbowała zrobić nowe i z jego poziomu instalować - również dziwnie się zachowują).

 

Podaj skan na Zmienne środowiskowe. Do SystemLook x64 wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment
 
:dir
C:\Windows\Profiles /s

 

 

 

PS. Do deinstalacji adware Deinstalator Strony V9 + uTorrentControl2 Toolbar.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja tu widzę taki dziwoląg, folder tego rodzaju nie istnieje domyślnie w tej lokalizacji, a nie wiadomo po co / dlaczego tu utworzony:

[2012-09-11 20:09:26 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\Profiles

Znajoma nie przypomina sobie tworzenia takowego folderu.

 

Podaj skan na Zmienne środowiskowe.

Dołączone do posta.

 

PS. Do deinstalacji adware Deinstalator Strony V9 + uTorrentControl2 Toolbar.

Prosiłem, aby to zrobiła, ale kliknięcie w odinstaluj powoduje, że kursor chwilę kręci się, jakby był zajęty, po czym nic więcej się nie dzieje. Poprosiłem więc o użycie Adwcleanera z opcji Search. Log dołączam.

 

O dziwo, obie aplikacje nie tylko uruchomiły się z pulpitu, ale i wyświetliły logi w notatniku, a plik z logiem utworzył się bez problemów.

 

Jest jeszcze problem z grą w Chrome, Billard 8, która zawsze uruchamiała się poprawnie, ale nagle jest z nią kłopot:

16472036.th.png

Może to jest pokłosie tego problemu, który jest głównym?

SystemLook.txt

AdwCleanerR1.txt

Odnośnik do komentarza

Literówka mi się wplątała. Czyli wyciągnij mi jeszcze ten klucz w SystemLook:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList /s

 

 

Prosiłem, aby to zrobiła, ale kliknięcie w odinstaluj powoduje, że kursor chwilę kręci się, jakby był zajęty, po czym nic więcej się nie dzieje. Poprosiłem więc o użycie Adwcleanera z opcji Search. Log dołączam.

 

AdwCleaner widzi pasek uTorrent, v9 nie adresuje. Można go użyć do usunięcia tego co znalazł, v9 już ręcznie należy usunąć. To potem, bo nie jest to takie istotne.

 

 

 

,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...