Skocz do zawartości

Wspaniała dziesiątka filmów wojennych


Rekomendowane odpowiedzi

Faceci mają we krwi walkę. Jak walka to wojna. Wychowani w pokoju, zniewieściali do granic możliwości, oddający pole feministycznym babochłopom ;) zapominamy o czymś, co stanowi jednak naszą istotę. Dobra, tyle wstępu. Oprócz oddania realiów dobry film wojenny wciąga i...przeraża. Bawi a jednocześnie straszy. Oto moja wspaniała dziesiątka filmów wojennych:

- Tylko dla orłów,

- Parszywa dwunastka,

- Działa Nawarony,

- Złoto dla zuchwałych,

- Stalingrad,

- Wojna zimowa,

- Snajper,

- Wróg u bram,

- Żelazny krzyż,

- seria Rambo.

Gwoli tłumaczenia, większość filmów o Wietnamie to propagandowe agitki więc mają dla mnie zerową wartość.

Zapraszam do podawania własnych typów :)

 

Ps. Po zakamarkach pamięci chodzi mi film japoński bodajże- armia przenosi się w czasie, czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Parszywa dwunastka co 1-2 lata puszczają w telewizji, stary, ale fajny film, można parę razy oglądnąć i się nie znudzi:) Stalingrad i Działa Nawarony też kojarzę i serie Rambo też Git. Dawniej wypuszczali lepsze filmy , mniej było zdecydowanie nakładów pieniężnych, technika nie ta, ale coś w sobie miały filmy z lat 60-tych-70-tych czy 80-tych :)

Odnośnik do komentarza

Przeoczyłem tytuł.

Eksperyment Filadelfia to też film fabularny. Myślałem raczej o prawdziwych wydarzeniach nazywanych tak potocznie, czyli o badaniach amerykańskiej marynarki wojennej nad promieniowaniem magnetycznym, co miało doprowadzić do... niewidzialności okrętów (spory trwają, czy w rzeczywistości, czy tylko na radarach). Podobno w pracach brał udział Albert Einstein, John von Neumann czy Nikola Tesla, który już tedy nie żył. Wg świadków: okręt przeniósł się do Norfolk, wielu marynarzy obecnych wtedy na pokładzie zaginęło, USS Eldridge zniknął, a rząd USA współpracował z kosmitami ;)

Odnośnik do komentarza

Dorzucę mini seriale TV: Kompania braci (Band of Brothers), Pacyfik (The Pacific) i rodzimej produkcji Tajemnica Twierdzy Szyfrów. Poza tym takie tytuły jak W księżycową jasną noc (A Midnight Clear) - z przesympatyczną bitwą na śnieżki, Na tyłach wroga (Saints and Soldiers). A z filmów grozy Dolina cieni (Deathwatch).

 

Był taki film, hmmm... nie pamiętam czy widziałem film czy jakiś dokument. :) W każdym bądź razie rzecz dotyczyła tzw. "skaczących bomb". Google mówią, że chodzi o operację "Operation Chastise", a filmem mógłby być The Dam Busters. Ponoć Peter Jackson jest producentem remake'u tego filmu. Na razie to film widmo?, mimo iż pierwsze znane mi wzmianki dotyczyły premiery w 2009 r.

 

Wrażenie robią filmy dokumentalne Sowiecka opowieść (The Soviet Story) i Wolfschanze (Wilczy Szaniec) - komputerowo odtworzony wygląd głównej kwatery Hitlera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...