Skocz do zawartości

Jak usunąć pozostałości po ComboFix (Qoobox)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum i niebardzo związany z tematyką wirusów. Dzisiaj załapałem właśnie jakiegoś przez aplikacje .exe. Dla pewności wrzuciłem ją na virustotal i jak sie okazało połowa antywirusów wykazała obecność wirusa (mój ESET nic nie wykrył). Próbowałem zdziałać coś ComboFix'em. I wygenerowałem log który dam w załączniku. Pytanie moje było już poruszane pewnie wiele razy. Mianowicie jak usunąć pozostałości po folderze Qoobox a dokładnie BackEnv. Czytałem, że ComboFixa nie można wyrzucic tak po prostu do kosza. Dlatego właśnie chce się pozbyć całego folderu z nim i mieć już świety spokój z tym wirusem. Z góry dzięki za pomoc. Niżej log z ComboFix'a. Jeżeli trzeba będzie zrobić logi OTL bądź innym programem to proszę powiedzieć.

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prosze, oto 2 logi OTL i Extras. Jeszcze jakbyś mógł powiedziec coś na temat wirusa heuretycznego, bo jak sprawdzalem na vitustotal to pare antywirusów (nie były znane za bardzo) wykazały coś w nazwie heur ale pisało, że to tylko przupuszczenia. Dokładnie interesuje mnie na czym polega jego negatywne działanie. Jeżeli w tych logach będą jakieś podejżane pliki proszę o info.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Logi masz czyste i nie ma tu nic do roboty.

 

Tylko zaktualizuj to oprogramowanie do najnowszych wersji:

 

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217005FF}" = Java 7 Update 5

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.3)

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

 

Jeszcze jakbyś mógł powiedziec coś na temat wirusa heuretycznego, bo jak sprawdzalem na vitustotal to pare antywirusów (nie były znane za bardzo) wykazały coś w nazwie heur ale pisało, że to tylko przupuszczenia. Dokładnie interesuje mnie na czym polega jego negatywne działanie.

 

Heurystyka polega na tym, że obiekt jest wykrywany nie na podstawie określonych definicji, baz danych wirusów tylko na podstawie zachowania. To niekoniecznie musi oznaczać szkodliwość danego pliku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...