Skocz do zawartości

Problem z odinstalowaniem aviry


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam. Chciałem odinstalować avirę i postępuję wg instrukcji w przedostatnim poscie na samym dole z tej str. http://forum.safegroup.pl/odinstalowani ... t3847.html Avira odinstalowała sie poprawnie a schody zaczęły się schody. Po pobraniu przy próbie uruchomienia avira registry cleaner wystąpił błąd "nie można uruchomić aplikacji z powodu błędnej konfiguracji programu, ponowne zainstalowanie programu moze pomóc rozwiązać problem" (Myślę , mam nadzieję że nie chodzi o to ze avira została jakoś źle odinstalowana tylko o błąd w avira registry cleaner - tak?! Nie wiem jak zatem teraz odinstalowywać resztki po avirze bo mnie wybiło z rytmu. Mam na kompie eusing free registry cleaner, auslogics registry cleaner i ccleaner. Czy mógłbym zatem w takim przypadku nimi się posiłkować pomijając avira registry cleaner i czy jest konieczność dodatkowo instalowania regseeker skoro w/w progsy służą chyba do tego samego celu?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety wygląda na błąd instalacji samego programu...Avira niestety tak i miewałem kłopoty z jej odinstalowaniem. Nie przejmuj się firmowym cleanerem Aviry do rejestru, najważniejsze żeby usunąć śmieci, a czym to nieważne :)

Spróbuj najpierw AppRemover i zobacz, czy coś po Avirze (tylko po niej!) znalazł - jeśli tak, to usuń...jak nie, to procedura dalsza...jeśli tak, też trzeba sprawdzić :)

Musisz sprawdzić czy wciąż pracuje jakiś proces Aviry...jakiś menadżer procesów typu portable (bez instalacji) będzie najlepszym rozwiązaniem np. Process Hacker, Process Explorer, System Explorer, Anvir task Manager...jeśli coś z Aviry znajdziesz (na pewno z niej) to zamknij proces.

Sprawdź w autostarcie - pomogą programy z listy wyżej - czy jest jakiś proces, biblioteka dll czy usługa z Aviry wciąż skojarzona z automatycznym uruchamianiem się z systemem - jeśli jest wyłącz

Teraz koniecznie kopia rejestru - ERUNT będzie najlepszym narzędziem

Teraz Regseeker (portable, bez instalacji) - czyszczenie tym programem rejestru może być ryzykowne, ale szukanie wpisów w rejestrze jest za jego pomocą bardzo wygodne, więc teraz zaznacz wszystkie dostępne gałęzi rejestru i szukaj wpisów związanych z Avirą...na pewno będą, ale do usunięcia przeznacz te, które na pewno są z Aviry

Dalej szukasz plików po Avirze...do tego i nie tylko świetnie się nadaje Everything (też bez instalacji)...znajdziesz, to usuwasz.

Teraz restart i patrzysz czy system prawidłowo funkcjonuje...jeśli tak czyścisz ze śmieci - pliki i rejestr CCleanerem i tyle wystarczy - niech system troche pochodzi bez jakiś gruntownych porządków.

Odnośnik do komentarza

Witaj ichito właśnie jestem przed etapem instalacji ERUNT'a. Do tej pory wg twoich wskazówek nie znalazłem nic co dotyczyłoby aviry, jednak poza planowo wpisując w systemową wyszukiwarkę słowo "avira" ukazał się jakiś plik konfiguracyjny który był powiązany ccleanerem a nazwa pliku winapp2 Oraz uwaga! oraz plik tekstowy dotyczący jakiś błędów ad. aviry. Zatem zanim przejdę do kopii rejestru Zatem zanim przejdę do instalacji ERUNT'a pragnę spytać: Czy tenże plik należy/można usunąć czy nie ma on większego znaczenia i może zostać (Przypominam, jest to dokument tekstowy, nazwa setupapi a lokalizacja - C:\WINDOWS.) Ot i on jego treść

http://wklej.org/id/826882/

Odnośnik do komentarza

CCleaner jest osobnym programem i nie ma nic wspólnego z usuniętą Avirą poza jednym...może przechowywać kopie usuwanych wpisów w rejestrze i tam ewentualnie coś może zostać, co i tak nie ma już teraz znaczenia. Ergo -możesz usunąć wg mnie :)

Co do winapp2 - to całkiem co innego izwiązanego z wewnetrznym mechanizmem CCleanera oraz innego podobnie działającego programu - BleachBit. Oczywiście do pozostawienia.

Winapp2.com is the official website of Winapp2.ini, an addon for CCleaner and

BleachBit that adds support for hundreds of additional programs. For more information about the project, its authors, and the website, click on About in the site navigation.

http://winapp2.com/

Odnośnik do komentarza
Ergo -możesz usunąć wg mnie

O ile pamiętam nigdy nie zgadzałem sie na pozostawienie kopii usuniętych plików którą proponował ccleaner,

którą o ile sie nie myle ccleaner pozostawia w "moje dokumenty". O co chodzi z tym "Ergo- możesz usunąć wg mnie?

Chodzi o tą kopię? i czy faktycznie jest zapisywana w "moje dokumenty"? (w fold. ccleanera nic nie ma) bo jeśli tak to nie mam co usuwać i przechodzę do operacji erunt... zgadza się? :)

Odnośnik do komentarza

Witam zrobiłem kopie eruntem i teraz jestem przy regseekerze. Zaznaczyłem wszystkie gałęzie w następujący sposób

http://naforum.zapod...bddd36.png.html

(mam nadzieje że tak to miałem zrobić).

 

Teraz po wpisaniu "avira" i kliku na "szukaj" wyskoczyły takie pozycje http://naforum.zapod...30585d.png.html (mam nadzieję że sposób w który wyszukuje ślady po avirze jest właściwy). Mam usunąć je wszystkie?

(nie licząc tej na samej górze jak wiadomo)

 

PS skoro po wyczyszczeniu rejestru użyję opcji "szukaj plików" i nie będzie żadnych wyników to znaczy że już czysto i można zakończyć prace z progsem? Oraz kiedy go oraz erunta w ogóle bezpiecznie bede mógł odinstalować i czy kopie usuną sie wtedy razem z nimi bo myśle że nie bedą mi potrzebne skoro wszystko będzie hulać :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...