Skocz do zawartości

Proszę o wytłumaczenie jak zainstalować K-Lite Codec Pack 9.2.0 Full


exik

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

tylko że ja nie mam media player clasica jak na screenie w instalatorze lecz mam windows media player i tutaj pytanie czy powinienem zaznaczyć tego playera którego mam (mi sie wydaje ze tak) i czy jesli bede instalował na domyslnych ustawieniachjak radzisz czyli skojarze pliki z windows media playerem a nie tak jak radzi instalator (patrz screen) i tamci experci (by zaznaczyc opcje ktora instaluje wszystkie kodeki i nie kojarzy z zadnym playerem) to co sie bedzie dziać jak bede chciał kiedys zainstalować innego playera.

- Jak miałbym wtedy zrobić żeby odtwarzało/skojarzyło do innego playera formaty plików? menu kontekstowe "odtwórz za pomocą"> Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików"

- bede musiał kojarzyc kazdy format filmu osobno,muzyki osobno ?

- poszczególne pliki dzwiękowe systemowe będą obojętne na zmiane playera? będą działać skoro do tej pory byłyby skojarzone z innym? czy bede musial je szukać i zaznaczyć "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików"

- czy nie bedzie to złem dla kompa że np stary player bedzie odtwarzał systemowe dzwieki a nowy filmy i muze? A może przypisanie plików muzyki wyzej wymienioną opcją , bedzie sie równać też przypisaniu plików dziwiękowych systemowych do nowego playera?

Odnośnik do komentarza

Ale dobry jest ten k-lity? bo nigdy nie słyszałem, ktoś go w ogóle uzywa? Po instalacji k-lity po skojarzeniu video media player bedzie odtwarzał wszystkie formaty albo chociaz te znane typu rmvb i DVD? Windows media playera nie bede musiał odinstalowywać? I ostatnie pytanko. Czy media player nie ma wirusa bo kiedys sie z takim przypadkiem spotkałem na forum. Wiem że moge se przeskanować progsa na virustotal ale chce znać twoją opinię wcześniej. Ostatnie pytanie. Czy media player to chodzi o media player classic?

 

PS w google nie znalazłem k-lity, jest tylko k-lite. Przy okazji, jaka wersja jest wg cb najlepsza? jakbyś podał link do takiej to było by fajnie. Wersja full i instalacja na standardowych ustawieniach?

Odnośnik do komentarza

Czyli co. Standardowa instalacja bez żadnych zmian k-lite (full? bo tą wczesniej próbowałem zainststalowac i w tej była własnie omawiana opcja instalacji MPC którą prezentowałem na screenie na tych innych forach z resztą tutaj też (post nad tobą) Tylko co sie stanie gdy MPC sie nie zainstaluje na domyślnych ust.? bo były domniemania że nie http://forum.dobrepr...ck-t496342.html Co w takim przypadku? I pytanie czy MPC to przypadkiem nie jest starsza wersja/nazwa windows media playera? ^_^ bo cos mi tak zaświtało

Odnośnik do komentarza

Nie windows media playera nie odinstalowałem a system xp prof. ale nie oryginał. PS Tak sie teraz zastanawiam czy moze jednak nie lepiej byłoby zainstalowac normalnie a standardowych ust. ale zaznaczając windows media player bo na dobrych programach jest czesciej pobierany i ma lepszą ocenę. A później jakoś pozaznaczam jak juz pisałem za pomocą opcji "odtwórz za pomocą"> Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" jak np zainstaluje allplayera albo VLC media player i do niego w ten sposób przypisze odtwarzanie filmów/muzyki. Albo jak chyba że jak mi sie nie spodoba MPC to go odinstaluje i przypisze w/w opcją odtwarzenie/formaty audio video do nowego playera. Nie wiem jak najlepiej zrobić. Prosze o sugestie które wyjscie bedzie najlepsze wg was bo zapewne znacie programy. Czy zaznaczać WMP i zainstalować jakis później lepszy ale cięższy np VLC czy spokojnie instalować MPC a jak mi sie nie spodoba to odinstalowac i wtedy VLC zainstalowac i przypisac juz wyżej cytowaną opcja funkcje odtwarzania/formaty video audio bo obawiam sie że WMP nawet po instalacji K-lite nie bedzie odtwarzał tego co bedzie MPC (np dvd)

Odnośnik do komentarza

A Panie Wiesławie. Czy nie beda sie one gryzły?

 

Przeczytałem instrukcje konfiuracji ffdshow i mnie zniechęciła. Więc co zaznaczyć w k-lite? bo nie zamierzam ffdshow instalowac. Dalej mysli pan ze mimo wszystko MPC a później jak mi sie nie spodoba, bedzie ciął.. to odinstalować i cos lepszego? Tylko pytanko czy razem z MPC nie odinstalują sie kodeki heh

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie.

Im mniej kodeków, odtwarzaczy w systemie itp tym lepiej.

Zostaw tylko WMP, MPC + ffdshow ze stosowną konfiguracją kodeków i sprawdź czy to zaspokaja Twoje wymagania.

Pamiętaj, że odinstalowanie niektórych kodeków i playerów nie jest takie łatwe - zostają śmieci.

 

Widzę edytowany post.

 

Co to znaczy zniechęciła?

Instalujesz na domyślnych ustawieniach.

Próbujesz odtwarzać jakiś plik i jeżeli nie działa to konfigurujesz stosownie ffdshow - włączasz odpowiednią opcję dla pliku o określonym rozszerzeniu.

Odnośnik do komentarza

Wiesław...problem w tym właśnie, że ustawienia kodeków są czasem bardziej kłopotliwe...dla mnie przynamniej, niż ustawienie czegokolwiek innego :) Efekt prób może być taki, że nie słychać nic i nie widać nic...miałem tak kiedyś, kiedy starałem się zejść do minimum z kodekami. Zabawa mnie jednak przerosła chyba :)

Dlatego polecam kompleksowe kodeki jak np. K-lite, które używam od lat. Owszem "śmiecą" w systemie, ale jeśli używa się wciąz tych samych od lat...w moim przypadku tak jest...to nic złego się nie dzieje, a wszystko gra, śpiewa i wyświetla się jak należy.

Odnośnie K-litów...nie instaluję proponowanego tam odtwarzacza...instaluje i aktualizauję go osobno, bo cykl rozwoju tych programów jest różny. Poza tym wybieram paczkę "full", bo mam tam wszystko...na wszelki wypadek :)

Opisy wersji za producentem

There are four variants of the K-Lite Codec Pack:

The basic variant contains everything you need to play all the common video file formats. Such as AVI, MKV, MP4, OGM, and FLV. This pack is for those who like a small no-nonsense pack. It is small, but powerful.

The standard variant contains a few additional features compared to the basic variant. It contains Media Player Classic, which is an excellent player for video files. It also has (better) support for playback of DVDs. This pack is recommended for the average user.

The full variant has some extras compared to the standard variant. It additionally contains madVR, GraphStudioNext, and a few more audio decoders. This package is suitable for power users.

The mega variant is the most complete pack. It additionally contains VFW/ACM codecs for video encoding/editing. It also contains a few extra tools and DirectShow filters.

A tu szczegółowe porówania

http://www.codecguide.com/klcp_ability_comparison.htm

http://www.codecguide.com/klcp_contents_comparison.htm

Odnośnik do komentarza

Witam ichito :) Czyli proponujesz zainstalowanie k-lite full na standardowych ustawieniach i na końcu instalacji http://naforum.zapodaj.net/3a927f91c64f.png.html

która (jeśli sie nie myle) pyta z którym playerem skojarzyc kodeki i domyśknie proponuje instalacje i rownoczesne skojarzenie z MPC to ty mimo sugestii proponujesz zaznaczenie skojarzenia plików na WMP? Dobrze rozumię? Swoja drogą też tak ostatnio myslalem bo po co przypisywac kodeki do gorszego progsu od WMP wg dobreprogramy i go instalowac skoro dają tez do wyboru skojarzenie z systemowym odtwarzaczem WMP. A po drugie po co drugi słaby player na kompie skoro moge skojarzyc z WMP a później zainstalowac np VLC i opcją "odtwórz za pomocą"> Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" jego ustawić na domyslny player i ewentualnie też przyisac tą opcją kodeki zainstalowane do niego. Tylko czy ta opcja to ustawia. I jeszcze jedno pytanie może i głupie, ale czy k-lite proponuje na wyżej juz wymienionym przeze mnie screenie przzypisanie kodeków do MPC i jego instalacje (o ile na standardowych ust. go instaluje.) dlatego że jak sie zaznaczy na WMP to nie zainstalują sie kodeki?

 

Ale jest teraz kolejna kwestia bo jest tez w dobrych programach MPC Home Cinema a ten jest mniej pobierany ale duzo lepszy od WMP a nawet VLC ale nie wiem czy to własnie jego zainstaluje k-lite czy tego zwykłego MPC bo na screenie nie ma dopiski home cinema mimo wszystko, chyba ze k-lite w najnowszej wer. mimo tego playera instaluje bo przeciez mpc jest juz nie rozwijany ponoc, ale z drugiej VLC ma o niebo wieksza pobieralnosc od MPC Home Cinema więc nie wiem na która ostatecznie opcje definitywnie sie zdecydfowac na tą w powy ższym poiście czy w tym. Prosze o twoją sugestię bo cenie twoje zdanie i dokonasz na podst. swojej wiedzy na pewno tego lepszego wyboru, ja sie tylko dostosuje i wykonam już zadanie :)

Odnośnik do komentarza

Witam ichito zainstalowałem k-lite wybierając na początku instalacji (whitout player) czyli bez proponowanego na wstępie jak sie okazało MPC home cinema dalej klikałem next next next i zaznaczyłem na domyslny odtwarzacz WMP nie wiem czy dobrze postąpiłem zastanawiam sie czy nawet jeśli niepotrzebnie skoro go zaznaczałem a na początku kliknąłem whitout player (nie wiem czy odnosi sie to tylko do tego by nie instalowac MPC czy ogólnie by nie przypisywać kodeków do żadnego odtwarzacza czyniąc go domyślnym) to czy to będzie miało jakieś poważniejsze skutki czy nie ma się czym martwić? czy kodeki i tak będą dostępne dla wszystkich instalowanych playerów? Oraz czy w systemie nie wystąpią przypadkiem jakieś konflikty związane z tym, że jakiś tam inny nowy player bedzie odtwarzał to, tamto.. (bo użyje opcji aby zawsze odtwarzał tego typu pliki jak uruchomie jakiś film czy cuś) a ten (wmp) ma domyślnie odtwarzać siamto.. jak to uzgodniłem w instalacji ?

 

EDIT: Zainstalowałem właśnie VLC media player i dałem na zalecaną instalację i były pokazane opcje etc I była opcja "skojarzenia plików" > audio,video i tam po najechaniu na ową opcję kursorem było tłumaczenie coś w stylu "przypisuje poszczególne (było ich multum) rozszerzenia (czy tam pliki) audio/video z VLC i ustawia go jako domyślny odtwarzacz, więc teraz pytanie. Czy to znaczy że bezkonfliktowo rozszerzenia przypisane przez k-lite do WMP zostały przestawione.. do VLC oraz uczyniły go domyslnym odtwarzaczem? Oraz czy jest konieczność użycia opcji "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" skoro na plikach audio/video nie ma ikony - kiedyś miałem, VLC (tj. np w przypadku winampa na plikach mp3) skoro pliki i tak po ich uruchomieniu są odpalane w nim? Kliknąć tą opcję by potwierdzic przypisanie w ten sposób czy to zbędne? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałeś VLC player, ale to nie znaczy, że nie będzie prawidłowych skojarzeń plików z programem do odtwarzania. K-lite proponuje albo MPHC albo WMP i jak pamiętam nie ma opcji, żeby nie było żadnych...wybrałbym spokojnie WMP, żeby instalacja poszła do końca. Potem w WMP powinieneś ustawić brak skojarzeń...czyli puste kratki dla poszczególnych rodzajów plików multimedialnych, dla których skojarzenia chcesz ustawić w innym odtwarzaczu. Jeśłi odtwarzacz służy do filmów i muzyki, to tak ustawiasz... umnie MPHC odtwarzać ma tylko filmy, więc jest skojarzone: "powiązania" - wideo, "automatyczne odtwarzanie" dla wideo i DVD...do muzyki mam osobny player - 1by1.

Kodeki zainstalowane powinny być widoczne dla każdego odtwarzacza...nie powinno być tu problemów.

Nie powinno się przydzielać skojarzeń do tego samego formatu pliku dla różnych odtwarzaczy - albo ma to jeden, albo drugi.

Odnośnie jeszcze potwierdzania powiązania z programem...jeśli pliki są dobrze pokojarznoe w odtwarzaczu, to nie ma potrzeby tego potwierdzać we właściwościach pliku, tym bardziej, że nie byłoby wygodne klepanie tej samej czynności dla wszystkich możliwych do odtworzenia rodzajów plików :)

Odnośnik do komentarza

Trosze źle napisałem przez co drobne widze niezrozumienie. Najpierw zainstalowałem k-lite tj wyżej to opisałem. Teraz zainstalowałem vlc media player. kodeki jak sie domyślam jeszcze przed instalem VLC były zainstalowane i skojarzone przez zaznaczenie WMP z właśnie nim (ps. na początku poważnie było whitout player i zaznaczyłem) Po zakończeniu instalacji k-lite zainstalowałem VLC i i występująca m.in. opcja skojarzenia rozszerzeń i ustawienia jako domyslnego VLC Tylko chodzi o to czy nie stało się coś jeśli VLC podczas instalu skojarzył ze sobą wcześniej skojarzone przez k-lite rozszerzenia/kodeki z WMP czy na tej linii się coś nie sypnęło bo mówisz że

nie powinno się przydzielać skojarzeń do tego samego formatu pliku dla różnych odtwarzaczy - albo ma to jeden, albo drugi.

Więc co jak ja teraz mam się poczuwać w tej sytuacji skoro VLC sobie sam automatycznie podczas instalacji skojarzył wszystkie pliki, czy taki transfer z jednego playera do drugiego nie naruszył jakoś struktury kodeków albo jakoś nie namieszał czy jednak...? A jeśli tak to co? reinstalacja k-lite i zaznaczenie whitout player oraz tym razem nie zaznaczanie (przy wcześniejszym odhaczeniu w nim zazn. kodeków?) WMP... a później instalacja VLC.?

 

Nie wiem czy to wżne jak klikam na przykładową muzykę (bo na razie nie ściągałem filmów ani muzy z neta) na kompie to odtwarza automatycznie w VLC? Jednak dodam że w opcjach WMP zobaczyłem w skojarzeniach plików że ma zaznaczone pliki asf, wma, wmv, video dvd, odtwarzanie muz. dysku cd, midi oraz dvr-ms. Więc nie wiem co robić

- zrobić w/w reinstal,

-poodhaczać jakoś zaznaczone kodeki w progsie WMP (ze wskazaniem na pliki muz. CD, DVD)

- czy nic nie robić. Eh, cięzka sprawa :ph34r:

 

Odnośnie jeszcze potwierdzania powiązania z programem...jeśli pliki są dobrze pokojarznoe w odtwarzaczu, to nie ma potrzeby tego potwierdzać we właściwościach pliku, tym bardziej, że nie byłoby wygodne klepanie tej samej czynności dla wszystkich możliwych do odtworzenia rodzajów plików

No jak klikam na przykładową muzykę (bo na razie nie ściągałem filmów ani muzy z neta) na kompie to odtwarza w VLC. To samo jest dla przykładu z systemowymi dźwiękami, niemniej muzyka z płyt cd jest juz automatycznie odtwarzana w WMP ale też można zaznaczyć na dysku a autoodtwarzaniu odpowiedni player jak zauwarzyłem, więc nie wiem co to znaczy czy są dobrze pokojarzone czy nie. Nie wiem co robić mam nadzieje ze coś Pan zaradzi

Odnośnik do komentarza

Odnośnie odtwarzania z napędu CD/DVD - nie każdy odtarzacz ma mozliwość ustawienia automatycznego odtwarzania z tego napędu. Nie wiem jak jest w VLC...w MPHC jest taka opcja, podobnie jak w systemowym odtwarzaczu, dlatego jeśli nie ustawiłes tego w VLC, to domyślnie odtwarza WMP :)

Odnośnie skojarzenia plików...VLC oferuje z pewnością dużo więcej domyślnych skojarzeń z plikami, niż WMP...musisz sprawdzić w opcjach WMP jakie pliki ma pokojarzone ze sobą i czy przypadkiem nie mogą się dublować ze skojarzeniami w drugim odtwarzaczu...wszystkie popularne możesz spokojnie zostawić puste, bo na pewno odtwarzac będzie je VLC, jak nie jesteś pewien, to musisz porównac listę w jednym programi z listą w drugim i zostawić aktywne skojarzenie w tym, na którym Ci zależy.

Odnośnik do komentarza

Porównałem skojarzenia WMP I VLC. Wychodzi na to że VLC Ma wszystkie skojarzenia co WMP oprócz midi, CD, Wideo DVD

(ma dv - nie wiem czy to to samo) Ale jest tak że jak WMP ma np

Plik pakietu Windows Media (asf)
i to rozszerzenie ma VLC z tym że w WMP opisane jest przy tym rozszerzeniu
obejmują pliki z rozszerzeniami asf, asx, wpl, wm....

a tych niektórych VLC nie posiuada, chyba że nie wiem, że są to podrozszerzenia i jeśli obejmuje asf to automatycznie obejmuje wszystkie w/w

tylko nie wiem czemu niektóre i tak są a niektóre nie. i jeszcze dodam że w WMP wszystkie zaznaczone kwadraciki z rozszerzeniami są szare oprócz

Wideo DVD - biały. oraz w VLC są zaznaczone rozszerzenia ale jakby nie zatwierdzone ich domyślne używanie przez VLC bo kategorie rozszerzeń są odhaczykowane. http://naforum.zapod...f71ba9.png.html Nie wiem mógłbym w takim wypadku zrobić. Jeszcze wcześniej spytałem na innym forum co lepsze MPHC czy WMP i padła odp.

Windows media player + VLC ze względu na wbudowane kodeki.

na to ja

Mam vlc. A co jeśli wcześniej miałem (mam) zainstalowane kodeki z k-lite a vlc też ma kodeki ? odinstalować k-lite czy zostawić nie jest to jakieś niepotrzebne dublowanie kodeków... co może negatywnie wpłynąć na system albo odtwarzanie multimedi?

on

VLC i tak korzysta ze swoich kodeków, więc obecność k-lite nic nie zmienia.

Można je odinstalować, ale czasami zdarza się że powoduje to problemy z odtwarzaniem wideo w wmp, więc lepiej nie ruszać.

ja

Dziękuję za odpowiedź, bardzo na nią liczyłem. Czyli zostawić k-lite? A VLC też? Nie będzie się system sypał z powodu zdublowanych kodeków? bo jeśli może się posypac to odinstaluje ewentualnie VLC i zainstaluje coś innego co mi polecisz

on

Nic się nie powinno sypać bo vlc w ogóle nie korzysta z systemowych kodeków.

Poza tym zostawiając klite możesz odtworzyć więcej formatów w wmp lub mpc-hc.

 

PS ale jak nie korzysta skoro niektóre rozszerzenia wydawałoby sie systemowe (wma, wmv, asf) ma zaznaczone

Więc nie wiem:

1) zaryzykwać i odinstalować k-lite czy

2) odhazykować w WMP rozszerzenia które ma zaznacozne również VLC

tylko czy on obejmuje te podkodeki...o których wyżej pisałem

oraz jak z tym DVD I CD - spróbować w opcjach autoodtwarzania ustawić na VLC i

jeśli będzie działać to odhaczykować w WMP czy nie próbować tego w ogóle robić (zmieniać ustawienia cd-dvd)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czyli co zrobić najlepiej Jakbyś tak streścił, naprowadził mnie byłoby fajnie. Szybko czmychnąłbym co należy tak jak sugerowałbyś i fajrant

 

PS Jeszcze mam po skanie aviry takie ostrzeżenia dotyczące m.in. właśnie VLC a nie jest to raczej infekcja

Starting the file scan:

 

Begin scan in 'C:\'

C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\klcp_installer.exe

[WARNING] The file is password protected

C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Tools\CodecTweakTool-1.bin

[WARNING] Error multiple volume

Odnośnik do komentarza

Może trochę namieszam, ale od lat używam kodeków K-lite wraz z odtwarzaczem BestPlayer. W zasadzie proces instalacji wyglądał w ten sposób, że najpierw instalowałem kodeki z odznaczoną opcją skojarzenia z playerem, a potem odpalałem BestPlayera i wszystko śmigało bez problemów. Co prawda do odtwarzania DVD używam Cyberlink PowerDVD, lecz też nie mam żadnych problemów z dźwiękiem i obrazem. Ważne chyba jest, by playery instalować (jeśli wymagana jest instalacja ofc.) po kodekach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...