Skocz do zawartości

Nie można usunąć sterowników ATI


Ilumir

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dosyć nietypowy. Chciałem sobie zaktualizować sterowniki do karty graficznej, więc najpierw chciałem wywalic stare. Niestety w dodaj/usuń programy nie ma nic od ATI. Ani Control Center ani nic. Tak jakby sterów nie było a są i mają się dobrze (Catalyst 10.3). U wujaszka google nic nie znalazłem, a nie wiem jak teraz to wywalić i zainstalować nówki. Podczas instalacji nie występowały żadne błędy, wszystko gładko szło z tego co pamiętam. Próbowałem też znaleźć w folderze ATI jakiś pliczek unninstal lub cos takiego, ale niestety nie znalazłem :(. Nie mam pojecia co z tym zrobic, żeby nie skiepścić i narobić sobie roboty. Windows zaktualizowany do SP3.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj tym - The Catalyst Uninstaller

 

Edit:

Dziwię się, że kombinujesz jeszcze, skoro producent (czyli ATI) zrobił specjalny program do deinstalacji:

This tool was made by ATI itself. We recommend using this utility to uninstall any previously installed Catalyst drivers prior to installation. Catalyst drivers are the reference ATI Radeon graphic card drivers.
Odnośnik do komentarza
A czy czasem nie trzeba normalnie odinstalować driverów a resztki wyczyścić tym ? Bo on znalazł tylko pare pliczków a nie uwzględnił folderów w Program Files i innych.

 

Trzeba. Skoro nie mozesz znaleźć deinstalatora, wejdź do Menedżera urządzeń/ znajdź karte graficzną PPM na karte i z opcji wybierz Odinstaluj sterownik.

Potem użyj Driver Sweepera w trybie awaryjnym i wyczyść resztki. A na koniec zainstaluj nowe sterowniki ( ale w trybie normalnym):).

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Driver Sweeper wszystkiego nie usunął, nadal pozostawały resztki w program files (co dziwne bo przy ponownym uruchomieniu jeszcze się pytał czy na pewno chcę to wywalić). Przy instalacji nowych sterowników wybrałem opcję deinstaluj no i katalogu nie było. Zainstalowałem kartę razem z Control Centre i.... Zainstalowało się, uruchomiłem komputer ponownie, ale nie działa Control Centre. Nie wyskakuje żaden błąd ani nic, po prostu jak chcę go odpalić (obojętnie z jakiego skrótu) to komputer chwilę mieli dyskiem i nic. W procesach tego nie ma ani nigdzie.

 

EDIT : W końcu udało się zrobić, podzielę się wrażeniami dla przyszłych pokoleń. Otóż stery 10.8 maja coś zrypane, ponieważ CCC nie chce się na nich uruchomić. Pomogła mi instalacja starszych sterowników (10.2, tu już CCC zaczął działać), kompletnie usunięcię sterowników (usuwałem Driver Sweeperem) a następnie zainstalowanie sterów 10.7 (najnowszych przed 10.8) i teraz gra gitara, wszystko śmiga. Nie wiem, może tylko u mnie te 10.8 powodują błąd. Niemniej chciałem się podzielić tym jak to naprawiłem, może się przydać :D. Temat można zamknąć. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...