Skocz do zawartości

Strasznie dziwne zachowanie XP


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu zaczął mulic mi komp. Kazdy zainstalowany antywirus po jakims czasie zaczynal zzerac 100% procesora.

 

1,5 tygodnia temu zainstalowałem trial avast IS. Od początku gdy tylko się aktualizował zamulał niemiłosiernie cały komp. W menedżerze było 50 % zużycia procesora (drugi rdzeń). Ale ciekawe jest to, że nic tego wg menedzera nie wykorzystywało. Wszystki procesy 0 wykorzystania, a proces bezczynności 100 (co jest normalne). Mi to wygląda na rootkit, ale nic go nie wykrywa (Kaspersky TDSSKiller nic nie wykrył, MSE ani avast i Kasper Pure też nie). Skanowania Gmerem nie ukonczylem, zawiesił się.

 

Logi OTL podam po południu, jak się uda, bo zazwyczaj gdzieś przy Chrome się zawiesza (ciekawostka: Chrome bluescreenuje, a na dysku mam 2 badsectory). DDS też nie konczy skanowania, tak jak OTS. Nie wiem co mam robić.

 

Czekam na odpowiedzi. Proszę o pomoc.

 

Sorry za brak polskich znakow, pisane na szybko.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Badsectory właśnie MHDD pokazało. Zauwazyłem tez, ze problem zaczyna się gdy jakiś program robi coś większego na partycji F: (programy). To dysk 500GB Samsunga, były z nim niegdyś problemy, ale "fachowiec" powiedział że wszystko OK.

Najgorsze jest to, że spod MHDD nie jest widoczny (Device Not Ready). :(

Screeny ze skanowania MHDD dysku 750GB podrzuce jak tylko znajdę.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Oto screeny.

Edytowane przez peter2012
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No cóż....

 

Dla testów zainstalowałem na drugim dysku (500GB, ten ktory nie jest widoczny w MHDD i czasem przy fazie boot nie załącza) Windows 8 RTM. No i wyszło na to, że wina tego dysku. Były freezy, audio cięło, a w menedżerze zadań był średni czas reakcji dysku na poziomie ~1000ms (tak tysiąc). Nie dało się nic robić.

 

Przeniosłem wszystkie pliki na ten pierwszy dysk i jak na razie OK. Badsectory są ale nie przeszkadzają. ;)

 

A ten 500GB pójdzie do serwisu, oby go wymienili (nie to co parę miesięcy temu).

 

Dzięki, temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...