Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windows 7


Przemo15PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z instalacją systemu Windows 7 (obojętnie jakiej wersji) na komputerze kolegi, który mieszka w Wielkiej Brytanii. Jestem u niego do 1 września także mam nadzieje, że uda sie rozwiązać problem do tego czasu. Wręcz błagam o szybką odpowiedź! ;)

 

Płyta bootuje normalnie. Przed formatowaniem mieliśmy na partycji C system Windows XP Professional. Aby nie stracić wszystkich ważniejszych plików, postanowiliśmy poprzenosić je na pozostałe 2 partycje (D i E). Teraz podczas instalacji Windows 7 przeprowadzamy formatowanie tylko tej partycji, gdzie znajdował się system Windows XP (czyli partycji C). Formatujemy tą partycję (wyświetla się komunikat, że na tej partycji mogą być jakieś pliki systemowe itd. klikam dalej), wszystko jest OK, instalator widzi tą partycję jako "System" i normalnie zaczyna się instalacja nowego systemu. Podczas instalacji, system przechodzi pozytywnie 3 kroki... natomiast przy kroku "Instalowanie aktualizacji" komputer restartuje się lub wyświetlany jest BSOD o następującym numerze: 0x00000019 i nazwie: BAD_POOL_HEADER i przy ponownym uruchomieniu wyświetlany jest komunikat "Brak BOOTMGR Naciśnij Ctrl+Alt+Delete, aby zrestartować". Dodam, że przy ustawieniach językowych kolega chce mieć język polski, format godziny: angielski (Wielka Brytania), metoda wprowadzania: angielski. Bardzo zależy mi, aby nie formatować tych dwóch pozostałych partycji (D i E), ponieważ na nich mamy wszystkie ważniejsze pliki. Dodam, że na innym komputerze instalacja poszła bezproblemowo.

 

Co może być nie tak? Może to wina płyty? Prosiłbym o szczegółowe instrukcje jak to naprawić. Przeszukiwałem neta, ale niestety tematy odnosiły się do Windows XP i Vista. Być może coś pominąłem...

 

Mogę nawet nocke zarwać żeby zainstalować ten system ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Instalowałem system dosyć dawno i nie pamiętam szczegółów.

natomiast przy kroku "Instalowanie aktualizacji"

 

Dwie propozycje:

1. W trakcie instalacji W7 USUŃ partycję C a następnie utwórz nową i dopiero wówczas sformatuj.

2. Ewentualnie chyba jest możliwość odptaszkowania aktualizacji systemu po instalacji. Możesz to zrobić później po instalacji sterowników sprzętu bo chyba tu jest problem.

Nie szukałem opisu błędu.

 

EDYTA

 

Czy w kompie jest tylko jeden dysk FIZYCZNY czy więcej? Wiem, że piszesz o partycjach ale czasem niektórzy to różnie interpretują.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

1. W trakcie instalacji W7 USUŃ partycję C a następnie utwórz nową i dopiero wówczas sformatuj.

 

Rozważałem tę propozycję, ale zastanawiałem sie czy wtedy partycja D nie zamieni się w partycje C a partycja E w partycje D i czy system wówczas nie zainstaluje się na nowej partycji E.

 

2. Ewentualnie chyba jest możliwość odptaszkowania aktualizacji systemu po instalacji. Możesz to zrobić później po instalacji sterowników sprzętu bo chyba tu jest problem.

 

Ale podczas instalacji przy kroku "Instalowanie aktualizacji"komputer wchodzi w taki stan jak opisałem w pierwszym poście, więc nie da się tego wyłączyć.

 

Czy w kompie jest tylko jeden dysk FIZYCZNY czy więcej? Wiem, że piszesz o partycjach ale czasem niektórzy to różnie interpretują.

 

Tak, w komputerze jest tylko jeden dysk fizyczny.

Odnośnik do komentarza

Odłącz go od internetu na czas instalacji systemu.

 

Komputer jest cały czas odłączony od internetu (oczywiście na czas instalacji systemu).

 

Usunięcie i utworzenie nowej partycji nie powinno zmienić litery partycji - wydaje mi się, że po utworzeniu nowej system powinien zaproponować pierwszą wolną czyli C:

 

Zrobiłem tym sposobem raz przy rozpakowywaniu plików systemu Windows 7 komputer zawiesił się przy 97% a za drugim razem również przy rozpakowywaniu plików systemu Windows 7 wyskoczył następujący BSOD o następującym kodzie: 0x000001A (0x00005003, 0x88A00000, 0x00004E22, 0x9ED80009) i nazwie: MEMORY_MANAGEMENT.

 

Nagrywam drugą płytę z tym samym systemem i zobacze czy coś to da...

Odnośnik do komentarza

Przy usuwaniu partycji c: masz jeszcze partycje 100MB z plikami rozruchowymi/zastrzezona przez system? Jesli masz taka to rowniez usun. Instalator powinien przygotowac/zostawic sobie taka sama (100MB, ale czysta) po utworzeniu nowej partycji c:

 

Dodatkowo usun wszystkie dodatkowe gadzety na USB/kamerki czy co tam masz. Zresetuj BIOS (ustawiajac ponownie BOOT na CD oczywiscie). Moze to cos pomoze. Jesli nie to dysk pod inny PC i usuniecie wszystkich partycji. Jasne, ze wczesniej zabezpieczenie danych na inny nosnik.

 

@edit

reset BOIS-u ustawi opcje zasilania wiec zrob go. Co to za komputer? PC, laptop?

Odnośnik do komentarza

Przy usuwaniu partycji c: masz jeszcze partycje 100MB z plikami rozruchowymi/zastrzezona przez system? Jesli masz taka to rowniez usun. Instalator powinien przygotowac/zostawic sobie taka sama (100MB, ale czysta) po utworzeniu nowej partycji c:

 

Tak, mam tą partycje. Już usunięta. Po utworzeniu nowej partycji C, system tworzy sobie nową partycje zastrzeżoną przez system, która ma rozmiar całkowity 100 MB i zostaje na niej 86 MB wolnego, jej typ to "System". System instaluje na nowej partycji C, która ma typ "podstawowy".

 

Dodatkowo usun wszystkie dodatkowe gadzety na USB/kamerki czy co tam masz. Zresetuj BIOS (ustawiajac ponownie BOOT na CD oczywiscie). Moze to cos pomoze. Jesli nie to dysk pod inny PC i usuniecie wszystkich partycji. Jasne, ze wczesniej zabezpieczenie danych na inny nosnik.

 

A jak zresetować BIOS?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że tamta to żadna odpowiedź ; / Sory, ale on sam nawet nie wie jaką ma płytę główną ;d po raz kolejny próbuje instalować z nowo nagranej płyty ten system... zobaczymy co dalej ;) odezwe sie ;)

 

//EDIT:

 

Nagrałem jeszcze raz płytę i system się zainstalował!!!!! Czyli najwyraźniej wina leżała w płycie (do 3 razy sztuka) ;) WIELKIE DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI!

 

Wiem, że na Was zawsze można liczyć!

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Przepraszam za post pod postem, ale chce żeby temat był widoczny :)

 

Eh... jednak powiedzenie "Nie chwal dnia przed zachodem Słońca" jest w 100% trafne.

 

Po zainstalowaniu Windows 7 Professional 32-bit, komputer zawiesza się przy byle jakiej okazji, najczęściej przy uruchomieniach aplikacji, czyli gdy procesor musi podjąć jakiś "wysiłek". Komputer zawiesza się lub restartuje bez jakiegokolwiek komunikatu i później uruchamia się normalnie. Żadne BSODy nie występują. Zainstalowałem sterowniki od karty graficznej i dźwięku. Sformatowałem wszystkie partycje (czyli C, D i E). System zainstalowany jest na partycji C. Komputer zresetował się przy próbie włączenia anime a później drugi raz przy zamknięciu reklamy z Google. Podaję podzespoły komputera, które znam:

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 2,7 GHz

Karta graficzna: Ati Radeon HD4670 512MB

 

Wiem, że mało, ale mam nadzieję, że uda się coś poradzić... ;)

Odnośnik do komentarza

Nawet gdy na komputerze nie jest nic robione to sie zawiesza... Zaraz będe instalował sterowniki od chipsetu.

 

Przepraszam znów za post pod postem, ale po zainstalowaniu sterowników chipsetu (nawet nie wiem czy na pewno sie zainstalowały) dalej sie zawiesza komputer. Teraz przy odtwarzaniu filmu również się zawiesił. Skan programem MHDD długo trwa? Mógłbym prosić o podpowiedź jak sie zabrać za ten skan programem MHDD? Zawieszenia i restarty komputera są losowe...

 

//EDIT:

 

Dodaje screeny z programu HWInfo:

 

Zakładka Sensors: http://i47.tinypic.com/2093nfs.jpg ; http://i50.tinypic.com/dpvmvn.jpg

Zakładka System Summary: http://i45.tinypic.com/2n8x02.jpg

 

//EDIT 2:

 

Skan z OTL: http://wklej.org/id/820942

Skan Extras: http://wklej.org/id/820943

 

Logi nie są obcięte.. na dole wklej.org jest pasek do przesunięcia w prawo ;)

Edytowane przez Przemo15PL
Posty połączone. Opcja Edytuj do takich celów służy. //picasso
Odnośnik do komentarza

MHDD - https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/ masz tylko odczytac SMART + skan przez 2xF4 i ostroznie bo to nie zabawka. Nie klikac w caly swiat.

Wstrzymaj sie z tym do czasu sprawdzenia logow (czekaj cierpliwie).

Co to np. WinMsgBalloonServer.exe jest?? To nowy system i jakies wynalazki. Nie znam sie na logach i nie komentuje. Czekamy.

Odnośnik do komentarza

MHDD - http://www.fixitpc.p...rukcja-obslugi/ masz tylko odczytac SMART + skan przez 2xF4 i ostroznie bo to nie zabawka. Nie klikac w caly swiat.

 

Wątpie, że uda mi sie to zrobić... Jestem ostrożny.

 

Wstrzymaj sie z tym do czasu sprawdzenia logow (czekaj cierpliwie).

 

OK. Czekamy.

 

Co to np. WinMsgBalloonServer.exe jest?? To nowy system i jakies wynalazki.

 

Nie mam pojęcia. Poczekajmy na wszechwiedzącą @picasso. ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko skomentuję logi z OTL: nic ciekawego nie widać.

 

 

Co to np. WinMsgBalloonServer.exe jest?? To nowy system i jakies wynalazki.

 

RAIDXpert = Te trzy procesy do niego należą:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2009-09-19 14:40:54 | 000,122,880 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\WinMsgBalloonServer.exe

PRC - [2009-09-19 14:40:48 | 000,139,264 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\WinMsgBalloonClient.exe

PRC - [2009-09-19 14:39:06 | 000,122,880 | ---- | M] (AMD) -- C:\Program Files\AMD\RAIDXpert\bin\RAIDXpertService.exe

 

========== Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2009-09-19 14:39:06 | 000,122,880 | ---- | M] (AMD) [Auto | Running] -- C:\Program Files\AMD\RAIDXpert\bin\RAIDXpertService.exe -- (AMD_RAIDXpert)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{8B76B8E9-F773-4B75-A08C-120079EB765E}" = RAIDXpert

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pamiec RAM.

 

Gdy otwierałem program Crystal Dysk Info to pokazała mi sie informacja w dymku że z pamięcią jest wszystko OK. Poza tym robiłem diagnostyke pamięci z systemu Windows: również nie wykryło żadnych problemów.

 

Dysk - daj przynajmniej SMART z np. Crystal Dysk Info http://crystalmark.i...ad/index-e.html

 

Już podaje: http://i49.tinypic.com/29mqhd4.jpg

 

Zrob czysty rozruch i sprawdz dzialanie systemu http://support.micro...om/kb/929135/pl

 

Po czystym rozruchu komputer zawiesił się po mniej niż 5 minutach, gdzie były włączane filmy, muzyka, szperanie po necie... Natomiast po zawieszeniu, wcisnąłem przycisk "Reset" i uruchomił sie już w normalnym trybie, nie czystego rozruchu.

 

Zasilacz.

 

Zasilacz to: ATX-500.

 

Jakie wnioski?

Odnośnik do komentarza

Płyta główna w tym komputerze to: Gigabyte GA-MA770-DS3 i procesor AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 2,7 GHz. Sterowniki chipsetu zainstalowałem takie jakie są na stronie firmy Gigabyte. Jeśli złe to czy mógłbyś mi podać linka skąd mógłbym pobrać właściwe sterowniki do tej płyty głównej? Do systemu Windows 7 32-bit. Zaraz będę testował komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Zobacze co będzie sie działo. Opiszę tak za 15 minut co sie działo lub nie działo...

 

Dodam, że nawet przy instalowaniu aktualizacji w trybie normalnym, system potrafił się całkowicie zawiesić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...